fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Dziś rano właściciel klubu KGHM Polska Miedź S.A. dokonał zmian w radzie nadzorczej naszego klubu. Dotychczasowy przewodniczący Mateusz Dróżdż został odwołany z funkcji i delegowano go do sprawowania funkcji członka rady nadzorczej. W związku z tym, Dróżdż zapewne straci stanowisko w radzie nadzorczej Ekstraklasy S.A. Nie można wykluczyć, że w najbliższym czasie nie dojdzie do kolejnych zmian w naszym klubie.

Dróżdż piastował swoją funkcję od kwietnia 2016 roku. Nie jest tajemnicą, że nie jest on postacią anonimową wśród kibiców, bowiem nawet przed powołaniem do rady nadzorczej udzielał nam wywiadów w sprawie zmian ustawy o bezpieczeństwie imprezy masowej. To za krótki okres, aby podsumować jego działania, ale z wielkim rozżaleniem przyjęliśmy absurdalną informację o odwołaniu go z funkcji przewodniczącej rady nadzorczej i zdegradowaniu do funkcji członka. Ciężko nie uważać, że to policzek w kierunku Dróżdża, bo jest obecnie w tym samym szeregu, co niezwiązani w żaden emocjonalny sposób z klubem Krzysztof Tkaczuk oraz Witold Kulesza.

Dróżdż przejmując radę nadzorczą Zagłębia miał za zadanie utrzymanie w Zagłębiu Piotra Stokowca i z Piotra Burlikowskiego. Jeśli chodzi o postawę zespołu w lidze, to pod względem organizacyjnym do spółki z pozostałymi członkami RN oraz z byłym prezesem Tomaszem Dębickim Dróżdż zadanie wykonał. Dodatkowo kulisy transferu Filipa Starzyńskiego do Lubina, to godziny rozmów i przekonywania KGHM-u właśnie przez byłego już przewodniczącego, że jeżeli Zagłębie ma się rozwijać, to należy w transfer ten zainwestować pieniądze.

Ze swojej strony, będąc też głosem wielu kibiców Zagłębia, chcielibyśmy Mateuszowi Dróżdżowi podziękować za coś innego. Kibicom Zagłębia nigdy nie odmówił, nie ważne czy ktoś chciał sobie zrobić z nim zdjęcie, czy chodziło o nas i wywiady na MKS-ie. Bardzo często przebywał z kibicami z nieformalnej rady nadzorczej podczas treningów, gdzie dla wielu poprzednich członków rady nadzorczej to był wstyd.

Nie będziemy mówić, że Dróżdż nie popełniał błędów, ale traktował klub i kibiców jak rodzinę, często inwestując w Zagłębie własne pieniądze. Przed meczem z Partizanem widziany był przy bramach wejściowych, aby przyspieszyć wpuszczanie kibiców, a jego relacje z piłkarzami, jak sami twierdzą, były wzorowe. Często pomagał im w ich prywatnych sprawach.

Niejednokrotnie przekazywaliśmy mu swoje opinie na temat poprawy frekwencji na stadionie, czy też działań marketingowych. Sam się irytował, bo – jak mówił na naszych łamach – marzył o zapełnionych trybunach lubińskiego stadionu.

Pod względem finansowym i prawnym również jest znacznie lepiej, niż przed przyjściem Dróżdża. Z informacji, jakie posiadamy, zakończy rok finansowy jest najlepszy od lat, a wszystkie klubowe sprawy wymagające wiedzy prawnej zostały uporządkowane.

KGHM popełnił ogromny błąd nie dając Mateuszowi Dróżdżowi szansy na dalsze przewodniczenie Radzie Nadzorczej klubu.

Nie mamy wątpliwości, że Dróżdżowi należą się podziękowania za ten czas, w którym dawał z siebie wszystko na chwałę naszego wielkiego Zagłębia. Najlepszym podsumowaniem jego pracy na rzecz naszego klubu jest sytuacja, jaka miała miejsce na lotnisku z Sofii. Razem z drużyną o 2:00 w nocy wylądowaliśmy we Wrocławiu. Jedyną osobą, która pozostała na lotnisku w Bułgarii, czekając na samolot do Warszawy, był Dróżdż, który o godzinie 8:00 zaczynał swoje wykłady na uczelni w Warszawie. Spytaliśmy wtedy skąd bierze na to siły – odpowiedział: „Zagłębie po życia kres, wspieramy…”.

Nowym Przewodniczącym Rady Nadzorczej został Jakub Bednarek – dyrektor naczelny KGHM.

Dziękujemy, Mateusz!

CAŁE ZAGŁĘBIE ZAWSZE RAZEM!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

41 KOMENTARZE

 1. Plakac za nim nie będę i nie zgadzam się z tym co pisze wyżej moim zdaniem w klubie panuje bałagan organizacyjny tylko się mowi a nic nie robi

 2. Tylko czekałem jak Morawiecki zacznie mącić w Zagłębiu po odejściu Skóry. Jak widać, długo czekać nie trzeba było. Lepiej się szykujcie się chude lata, bo facet będzie szukał pieniędzy, gdzie tylko się da.

 3. a jaki on miał wkład w sukces sportowy z zeszłęgo sezonu jak przyszedł w kwietniu??? nie bądźcie gorsi w lansowaniu od tvnu. Na dzień dzisiejszy nie ma czym się pochwalić. Ponadto nadal jest w radzie może działać…mniej lansu w mediach więcej pracy bo marketing jak leżał tak leży frekwencja jak leżałą tak leży.

 4. No i co z tego ? Wszyscy mają ból tyłka o to kto jest sponsorem/właścicielem Zagłębia i o tą „kasę” a ja nikomu nie życzę tak upolitycznionego zarządu/właściciela. W sumie Dróżdż oprócz tego, że dobrze żył z kibicami i jak twierdzicie zrobił porządek w sprawach związanych z prawem to po prostu był. Był Dróżdż, będzie kto inny a ci ciągle się zmieniali. Co Wy zrobicie po za wylaniem żalu i smutku ? Nic, bo w tak politycznym klubie wszyscy mają w nosie działania kibiców. Co za różnica jakiego słupa tam postawią ? KGHM gdyby chciał to Zagłębie było by największą reklamą tej firmy w europie, ale niestety. Żyjemy w Polsce a tu realia są takie, że przekręt goni przekręt. Aktualnie za zarządzanie klubem szacun w stronę L.
  ps. jak skończyły się ulgi podatkowe dla zakładów pracy chronionej to i Wisła zmieniła właściciela – ot polityka.

 5. Kibica wywalili, i wstawiają lizodupca. Pewnie w życiu na meczu nie był. Masz prze… ane na starcie Bednarek. Kuponów w ZL odcinał nie będziesz bo popłyniesz jak kajakarz Machiński.

 6. chyba ktos na górze Pisu nie przemyślał pewnych decyzji. Wiadome są ruchy na scenie po odejściu Skóry. Ale nie mozna wymieniac fachowców, którzy w końcu coś w tym klubie robili, w porównaniu do poprzednich zarządów.

  • To może porozmawiajmy co ci fachowcy Sadowski i Drożdż zrobili? W jakiej dziedzinie weszliśmy na inny, wyższy poziom?
   Bo na razie jest tak, że były wielkie zapowiedzi,a rzeczywistość wyglada słabo.

   Załatwili choć złotówkę wiecej z KGHM niż dawała platforma ?

   Zrobili fantastyczne obchody 70 lecia klubu?

   Sprzedali nazwę stadionu?

   Sprzedali rekordową liczbę karnetów?

   Co robi dział marketingu i ci wszyscy ludzie których tam zatrudniono latem?
   Przecież frekwencja i organizacja meczów to jest dramat.przypominam,że za zeszły sezon w kategorii przychody z dnia meczowego zajęliśmy ostatnie miejsce w lidze nawet za niecieczą. Cokolwiek zrobiono?

   Bo ja pamietam jedynie puste sektory na Partizanie i sklep internetowy zamknięty przez wakacje bo ktoś tam na urlopie był.
   Ale może coś pominąłem ?

   • Załatwili dwóch sponsorów, których poprzednia ekipa nie potrafiła. Obchody odwołano z powodu wypadku na Rudnej, głąbie jeden! Może rewolucji nie zrobili, ale w końcu zaczęto szanować kibiców, w końcu czczono zasłużonych starszych pilkarzy, ktorzy przez lata mieli straszne żale do starej ekipy za olewanie ich. Wprowadzono sprzedaz internetową i u bookmacherów. Mało? Więcej nie chce mi sie szukac. Ale skoro jestes tak mądry to wymień teraz zasługi twoich kolesi z PO, co poprzednio rządzili, co?

    • do Marian trochę przesadziles nazywając te firmy hucznie sponsorami A z szanowaniem zasłużonych piłkarzy to widziałem jak potraktowali np. R.Kaluznego I nie potrzebnie mieszasz tu polityke

     • A co było nie tak w relacjach z Kałużnym? Udostępniono mu klubową salę na promocję książki, sam widziałem jak Prezes się z nim spotkał podczas jednego z meczów? Zawodnik znalazł się na liście do wyboru zawodnika klubu? Czego Ci brakuje?

   • „Załatwili choć złotówkę wiecej z KGHM niż dawała platforma ?”

    Transfer Starzyńskiego, czyli 750 tys. euro brutto z wszystkimi kosztami, to zasługa tylko i wyłącznie Dróżdża i Sadowskiego, którzy płaszczyli się przed KGHM-em.

    • ile minut zagrał ten Starzyński po transferze i co jego gra wniosła do zespołu ?
     Nie podważam tego co Filip dał na wypożyczeniu.

     • wróżbita Maciej powiedział, że Filip z ME wrócił z kontuzją… Przed podpisaniem kontraktu zawodnicy przechodzą badania – dlatego m.in. z Makiem nie podpisali kontraktu, ale co ja tam wiem.

     • Mi z kolei wróżka Nina z Pszczyny powiedziała, że Figo bez zastrzeżeń przeszedł badania w piątek 15 lipca.

      W dodatku z Makiem też Cię okłamał wróżek Maciej, bo wyniki po badaniach w Medicusie (przechodził w środę 31 sierpnia wcześnie rano) miał dobre i nie przeszedł do nas tylko ze względu na Arminię. Inaczej byłby naszym piłkarzem.

     • przepraszam, ponowię pytanie – ile minut zagrał Filip po transferze ?
      Piątek – 500tys
      Dąbrowski – 300 tys
      To ile Oni załatwili tej kasy na transfer Filipa ?

     • Zobacz sobie daty. Piątek w Cracovii 28 sierpnia, Dąbrowski w Legii 6 sierpnia, a Starzyński 18 lipca. Za żołędzie go kupili? Każdy Twój kolejny argument jest coraz bardziej oderwany od rzeczywistości…

     • to jeszcze raz – ile minut Starzyński zagrał po podpisaniu kontraktu ?

      pożyczone pieniądze oddali z nawiązką. Spójż proszę z trochę szerszej perpektywy.

     • A po drugie – rozmawiamy o załatwieniu pieniędzy i zatrzymaniu reprezentanta Polski, więc co ma piernik do wiatraka? W lipcu nie chciałeś Starzyńskiego? Skoro przeszedł wszystkie badania, to niby co takiego złego zrobił zarząd i RN?

      Argument płacenia kontuzjowanemu też nie przejdzie, bo wypłatę Figo pokrywał Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

     • Nie zapomnij o przedłużeniu Janoszki, pozyskaniu Dziwniela, Madery, Buksy, Nespora i tego Litwina i co kluczowe przedłużenia z Jachem i z Kubickim. Niedługo skasujemy za nich z 15 ooo ooo pln albo i lepiej.

 7. To chyba jasne, że musimy się złożyć na fantastyczne 500 +. Skąd to zdziwienie?, przecież kochacie tę Nową Władzę kibice wyklęci 😉

 8. A stowarzyszenie jeszcze istnieje? Mało to Dróżdż Wam pomagał? Zmiana absurdalna a u nas cisza. Najlepsze jest to,że w ten sam dzień jego odwołania był w fit arenie w koszulce całe Zagłębie zawsze razem, jaka ironia losu, a u nas jak zwykle cisza i czekanie. I najlepsze było to, że wszyscy kibice podchodzili do niego i go wspierali i mówili, żeby się nie martwił a on praktycznie ryczał na tej siłowni i nie kazał się nikomu martwić i jak zwykle dla każdego znalazł czas. Panie Mateuszu prosta i starsi kibice też z Panem! Szacunek!

 9. Czy można zainstalować program antywirusowy przenoszący automatycznie wszelakie śmieci kodowe do kosza?Gdybym miał wybrać spośród dziesięciu prezesów,którym nie udało się odnieść sukcesu i podnieść jakości klubu,to wybrałbym tego który w sercu od zawsze ma Zagłębie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here