fot. Marcin Magda/Zagłębie Lubin SA

Zagłębie Lubin S.A. zatrudniło Piotra Jacka jako trenera trzecioligowych rezerw. Jako piłkarz Jacek był związany najdłużej z Lechem Poznań – z „Kolejorzem” zdobył Puchar Polski. Nowy szkoleniowiec zastąpi na stanowisku Przemysława Małeckiego, który obejmie reprezentację Polski do lat 16.

40-latek przez ostatnie kilka sezonów pracował dla legnickiej Miedzi. W tym czasie pracował głównie w sztabach szkoleniowych pierwszego zespołu, następnie samodzielnie prowadził rezerwy. W minionym sezonie trener Jacek wraz z Miedzią II Legnica zajął w III lidze 5. miejsce. To bardzo dobry wynik, zważywszy na to, że legnicki zespół w tej klasie rozgrywkowej grał stosunkowo młodymi piłkarzami.

– Powierzyliśmy odpowiedzialną funkcję trenera rezerw szkoleniowcowi doświadczonemu, z sukcesami. Piotr Jacek w tym tygodniu wdraża się do przejęcia zespołu, współpracuje z dotychczasowym szkoleniowcem Przemysławem Małeckim, by harmonijnie przejąć wszystkie obowiązki. Zespół rezerw to w naszej koncepcji bezpośrednie zaplecze pierwszej drużyny, gdzie dojrzewać mają piłkarskie talenty naszej akademii oraz podtrzymywać rytm meczowy zawodnicy z zespołu Piotra Stokowca. Piotr Jacek ma blisko współpracować ze szkoleniowcem I drużyny oraz trenerami zespołów młodzieżowych z Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie – tłumaczy dla zaglebie.com dyrektor Akademii KGHM Zagłębie Krzysztof Paluszek.

Witamy Panie trenerze i życzymy powodzenia podczas współtworzenia Wielkiego Zagłębia!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

2 KOMENTARZE

  1. Wyglada to na bardzo dobre posuniecie. W zeszym sezonie Miedz II do konca walczyla o awans do II ligi (chyba ze wzgledow procedularnych odpuscili sobie – bo jak mi sie wydaje jest przepis mowiacy ze pomiedzy Iwszym zespolem a IIgim ma byc roznica dwoch klas rozgrywkowych – poprawcie mnie jesli sie myle).
    Jak zakonczy ten sezon w srodku tabeli III ligi to bedzie ok.

  2. witamy w klubie …Zyczymy sukcesow w w ksztaltowaniu przyszlych reprezentantow Zaglebia Lubin….Podobaja mi sie ruchy klubowe, w koncu cos zaczelo sie dziac odnosnie grup mlodzierzowych…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here