Konferencja prasowa po meczu Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin

7

Po meczu 4. kolejki LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin głos podczas spotkania z mediami zabrali szkoleniowcy obu ekip: Piotr Stokowiec oraz Maciej Skorża. Trener gospodarzy – mimo korzystnego wyniku – nie był jednak w najlepszym humorze na konferencji i w dość arogancki sposób odpowiadał na pytania dziennikarzy. 

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin) 

– Cieszę się, bo zagraliśmy bardzo dobre i skuteczne spotkanie. Myślę, że można być zadowolonym i z wyniku i przebiegu gry. Trudno się gra przeciwko takiemu Zagłębiu. I mam na myśli każdy zespół, który tu przyjedzie. Jeśli będziemy grać z takim pazurem jak w pierwszej połowie, to na pewno tak będzie. Pogoń jednak pokazała, że potrafi grać w ataku pozycyjnym i mecz mógł się różnie potoczyć. Patrzymy do przodu, bo przed nami kolejne ważne mecze.

Maciej Skorża (Pogoń Szczecin) 

– Dla nas nieszczęścia rozpoczęły się jeszcze przed meczem. Przez kontuzję Jarka Fojuta pierwszej roszady musieliśmy dokonać od razu. Źle zaczęliśmy, na początku straciliśmy gola, Zagłębie nas zdominowało. W kolejnych minutach udało nam się stworzyć kilka okazji i gdyby Adam Frączczak doprowadził w pierwszej połowie do wyrównania, to mogłoby się to inaczej potoczyć. Zagraliśmy otwarty mecz, ale zawiodła nas skuteczność. Jak się nie strzela bramek, to trudno myśleć o dobrym rezultacie. Jesteśmy w podłych nastrojach i to jest dla nas gorzka pigułka.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

7 KOMENTARZE

  1. Za duzo bufonady w wypowiedzi trenerze.
    Sugeruje kubel zimnej wody na leb, bo ten cudowny system z 3ma obroncami nadaje sie tylko do ataku.
    Juz ze slunskiem zza plecow Todorowskiego 2x wybiegl Kosecki i poslal szczura z glowki po dlugim rogu. Natomiast w ostatnim meczu nie lada sztuki dokonal chyba Fraczczak – tez pojawil sie za plecami Dziwnela i spudlowal z 2 metrow.
    System malo efektywny jesli chodzi o zagrozenie ze skrzydel… Na razie sprzyja nam szczescie

  2. Ja gdybym był dziennikarze, wypunktowałbym tą odpowiedź o system, trener twierdzi że to było planowane itd. To ja bym zapytał, skąd w takim razie przy takim systemie w drużynie jest 4 typowych skrzydłowych, a brak piłkarzy do środka – są Jagiełło, Kubicki, Starzyński, Tosik – Bonecki kontuzja, czyli z ławki mamy tylko 1 – Tosika( trochę słaba alternatywa). Ponad to myślę że gramy teraz 3 ŚO bo, Jachu odejdzie i trzeba go podpromować (co wcale nie jest złe) a i Kopacz musi grać, żeby później płynnie Jarka zastąpić. Jak sprzedamy Jacha, to wrócimy do 2 ŚO, bo Madera ma kontuzje, Balić to jedna wielka niewiadoma, a młode chłopaki wątpie aby byli w stanie płynnie zastąpić Jarka przy tej formacji. Po za tym, nie ma alternatywy za dużej dla Czerwińskiego i Dziwnego, o ile jeszcze na PO jest Todor, to Balić na LO – skoro większość sezonu grał na SO i tylko jest lewonożny to trochę skromnie… Oczywiście okienko trwa i może coś się jeszcze zmieni. Ja absolutnie nie krytykuje trenera, bo z Pogonią zagrali super, ale myślę że ta arogancja zupełnie nie potrzebna. Nawet jak padają głupie pytania od dziennikarzy, to trzeba być powściągliwym. Elooo

  3. Niby tak,ale jak słyszy się takie komentarze od dziennikarzyny to samemu się człowiek denerwuje.Jak dla mnie trenejro robi dobrą robotę,są wyniki(przy słabej grze,oprócz ostatniego meczu) więc po co się czepiać!?Ma możliwość rotacji i na pewno będzie zmieniał taktykę w trakcie sezonu.Mogę się zgodzić tylko co do Pawłowskiego że go nie puszcza ale i na jego ja i Matuszczyka przyjdzie jeszcze pora.Kto wie może już w środę?Nie jest sztuką włożyć kij w mrowisko jak dobrze idzie Dużo jest osób którym”przeszkadza” Stoki,nawet wśród kibiców jaki i piłkarzy.Ale też nie da się wszystkich wpuścić w jednym meczu,a i tak znalazłby się taki „Raku”co by nie pasował komuś.Tak więc Panowie na spokojnie podejdźmy do pracy trenera i ZAPIREDZIELAĆ po bilety na LECH ! ! !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here