fot. Mikołaj Olszewski

W sobotni wieczór Zagłębie Lubin prowadzone przez Piotra Stokowca zmierzy się z Pogonią Szczecin. Mimo kiepskiego stylu gry ma początku sezonu, Zagłębie w pierwszych trzech meczach dwa razy wygrało i raz zremisowało. Dziś „Miedziowi” mają okazję do zdobycia drugiego w tym sezonie kompletu punktów przed własną publicznością.

Lubinianie wygrali w obecnych rozgrywkach ekstraklasy z Koroną Kielce i Śląskiem Wrocław, zaś w ostatniej serii gier zremisowali rzutem na taśmę z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Po trzech meczach mamy siedem punktów na koncie i po piątkowych meczach zajmujemy 3. pozycję w lidze.

Pogoń Szczecin zaczęła sezon gorzej. „Portowcy” ulegli Wiśle Kraków i Jagiellonii Białystok oraz wygrali na wyjeździe z Piastem Gliwice. Z dorobkiem trzech punktów szczeciński zespół zajmuje 13. pozycję w tabeli.

Niewykluczone, że po remisie z zespołem z Niecieczy w Zagłębiu dojdzie do kilku zmian. Całkiem możliwe, że miejsce któregoś z pomocników zajmie powracający po kontuzji Adam Matuszczyk. Do gry nadal nie są dostępni Sebastian Madera, Patryk Mucha i Sebastian Bonecki. Prawdopodobnie dalej poza kadrą decyzją trenera znajdą się m.in. Jan Vlasko i Kamil Mazek. W kadrze meczowej kosztem któregoś z młodych obrońców może się znaleźć Sasa Balić.

W Pogoni zabraknie Łukasza Zwolińskiego. Choć wcześniej jego braku nikt by specjalnie nie odczuł, ostatnio zawodnik nieco się odbudował i na pewno jego obecność w składzie szczecińskiego zespołu mogłaby sprawić naszym obrońcom trochę problemów. Miejsce Zwolińskiego zajmie prawdopodobnie uniwersalny Adam Frączczak. W meczu z Zagłębiem nie zagra także kontuzjowany od dłuższego czasu Spas Delev.

Pogoń Szczecin jest wymagającym rywalem i ten mecz dla Zagłębia nie będzie łatwy. Mamy jednak w składzie piłkarzy, którzy potrafią w tej lidze wygrać z każdym, dlatego oczekujemy dziś kompletu punktów!

TYLKO ZWYCIĘSTWO!
ZAGŁĘBIE!
TYLKO ZWYCIĘSTWO!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

12 KOMENTARZE

  1. Przeczuwam przegraną dziś i porażkę w środę z Jagą, oraz piętrzącą się falę hejtu na trenera. Tfu tfu obym się mylił i oby ta drużyna w końcu zatrybiła. Paprykarze ch…j Wam w twarze;)

  2. Są dwie opcje . 1) (gatunek : fantastyka) Stokowiec odpuści , zagra ofensywnie i gładko wygramy . 2) (gatunek : realia) Stokowiec będzie szedł w zaparte , znowu wystawi pięciu obrońców i przekona się że limit szczęścia też ma swoje granice . Tak czy inaczej na wypadek porażki na konferencji zapewne nie będzie to wina trenera ale tym razem . . . np . . . wina Jarka Jacha bo myślami jest już za granicą ??? .

  3. Co wy kibiców nie macie na na naszym Forum pod relacją live już 60 komentarzy do meczu u was cztery dramat! Jedzie do was spora delegacja Fanów Dumy Pomorza więc szykujcie się na dwa razy w bęcki 🙂

  4. Do Ruud Gullitt Co ty wiesz co!! I widzę, że kasujecie nieprzychylne komentarze słabiutko to u was aż szkoda mi admina, że strona nie żyje kibicami cześć pozdrowienia z kibicowskiego szlaku!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here