fot. Mikołaj Olszewski

W meczu 1/16 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin wygrało 2:1 z Jagiellonią Białystok. Bramki w tym meczu zdobyli: Jarosław Kubicki (34 min.), Łukasz Janoszka (63 min.) oraz Arvydas Novikovas (93 min.). W 1/8 finału Zagłębie zagra z Cracovią, która po rzutach karnych pokonała GKS Tychy. Gospodarz zaplanowanego na 20 września spotkania zostanie wylosowany w siedzibie PZPN.

9 sierpnia 2017, 20:00 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 2:1 Jagiellonia Białystok

bramki: Jarosław Kubicki 34, Łukasz Janoszka 63 – Arvydas Novikovas 90

Zagłębie: 12. Konrad Forenc – 4. Aleksandar Todorovski, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach – 24. Jakub Tosik, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński, 14. Łukasz Janoszka (86, 16. Paweł Żyra), 3. Saša Balić (66, 23. Daniel Dziwniel) – 9. Arkadiusz Woźniak (73, 70. Jakub Świerczok), 11. Bartłomiej Pawłowski.

Jagiellonia: 96. Damian Węglarz – 2. Ziggy Gordon, 20. Dawid Szymonowicz (70, 10. Fedor Černych), 16. Guti, 12. Guilherme – 9. Arvydas Novikovas, 6. Taras Romanczuk, 99. Bartosz Kwiecień, 7. Dmytro Chomczenowśkyj (70, 28. Karol Świderski) – 44. Łukasz Sekulski (64, 17. Ivan Runje), 18. Cillian Sheridan.

żółte kartki: Janoszka, Dziwniel – Novikovas, Kwiecień.
czerwona kartka: Bartosz Kwiecień (62. minuta, Jagiellonia, za drugą żółtą).
sędziował: Paweł Pskit (Łódź).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

25 KOMENTARZE

 1. Rudy won. Przywiązanie do nazwisk, zero stylu. I nadal nie ma Vlaski i Andrzejczaka na boisku.

  Czekam na komentarze w sobotę. Bo w Poznaniu niestety możemy przegrać z rozjuszonym Lechem.

 2. Rudy won??5 meczy wtym sezonie 4 wygrane jeden remis nie wiem kto ma tu trenowac i jakie wyniki robic ale zwyciestwo w lidze mistrzów by chyba was nie zadowalalo pozdro rudy nie styl a pkt

 3. Zdecydowanie Forenc na plus! Pewny w bramce, spokojnie na przedpolu. Nie ma tej paniki i piąstkowania co Polacek, gdy piłka leci na 10 metrze.

 4. Masakra ktoś chyba jest albo ślepy albo głupi. Rudy won? Mamy lidera i awans do 1/8 pucharu czego wy ludzie chcecie? Ja już się poddaje i nie podejmuje więcej dyskusji. Imbecyle chcieli by trenera z top 3 angielskiej ligi, budżetu PSG i może najlepiej zarządzać samemu klubem. Wyniki są ✓, styl w ostatnim meczu ligowym był ✓, transfery na plus ✓. Nie czytam od dziś komentarzy. Pozdrawiam wszystkich normalnych i do zobaczenia na stadionie

 5. Informuję, że ten „ja” co podpisuje się jako „ja” to nie ja! Ja byłem pierwszy jako „ja” i ja takich głupot nie wypisuje. Ja też nie przepadam za Rudym, ale wyniki go bronią i tego się trzymajmy.

 6. Fori na plus? Bardziej powiedziałbym ani na plus ani na minus. Wszystkie plusy przekreśliła bramka, którą należy zapisać na jego konto.
  Co do samej gry i sytuacji to zdecydowana przewaga po stronie Jagi. U nas skuteczność nie zawiodła, u Jagi tak.
  Jest jeszcze sporo mankamentów, które należy poprawić. Fajnie wygląda rywalizacja między ławką, a podstawowym. Nie przekonał mnie natomiast Sasha.

 7. mimo wszystko Konrad na +, kilka razy uratował zespół. Bramka z dupy taka prawda, a Sheridana bardzo ładnie zatrzymał i to nie raz. Z innej beczki to Jaga wielu akcji nie wykorzystała, ale teraz ważne że karawana jedzie dalej

 8. Widać że rudy nie lubi niektórych zawodników – dlaczego w pucharze nie grali Mazek , Buksa ,Janus , Vlasko .Przecież są to piłkarze którzy nie tak dawno obijali się o pierwszy zespół i powinni chociaż w pucharach dostawać szansę, nie wierzę że są w tak beznadzejnej formie żeby nawet w pucharze nie zagrać. Tak nie może być że trener kogoś lubi a kogoś nie – to tylko powoduje podziały w zespole. No i te jego pomeczowe brednie, ja wysiadam.

  • Przestań z tym Janusem człowieku,ostatnio miał w miare formę 2 lata temu ! Mazek nie jest gotowy a Vlasco- hmm ja bym go też nie wystawił,słaby w destrukcji szalony w ofensywie..Wystarczy że Figo niezawsze broni..

   • z innej beczki to mamy o 1 skrzydłowego za dużo tym bardziej że gramy teraz wahadłowymi. Buksa miał nie taką złą końcówke sezonu, ale teraz przepadł taka kolej rzeczy, Nespor i Świerczok strzelają bramki to po co trener ma cokolwiek zmieniać.

   • W tamtym sezonie też miał troche formy bo był drugim najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji kanadyjskiej a przypominam ze na wiosne prawie nie grał
    Nikt mu nie każe dawać pierwszej jedenastki w ekstraklasie za zasługi, ale w pucharze nie wziąc do 18stki? To niech mu pozwolą chociaż odejść do innego klubu spokojnie

  • I powinna być jeszcze jedna, jak na piątym metrze nie trafił w piłkę gracz Jagi. Do tej piłki bramkarz musi wyjść, a on stał jak zamurowany

 9. Forenc nadal mnie nie przekonał i już chyba nie przekona . Tak naprawdę w całym meczu tylko raz piąstkował kilka matrów przed bramką . Reszta meczu bez zmian , przyspawany do linii . Balić typowy bałkański walczak . I jako zmiennik dla Dziwniela jest w sam raz . Tylko żeby głupich kartek nie łapał bo widać że ma ku temu predyspozycje ? . Pawłowski nie sprawdził się jako napastnik ale jak schodził do boku też nic nie pograł . Pamiętając jego wejście z Koroną to bardzo to dziwi że tak zgubił formę w kilka tygodni . Ogólnie mecz dobry a co najważniejsze jest awans i dalej gramy o ten pierwszy ? .

 10. Zawodnicy tacy jak Janusa i Vlasko zostali najzwyczajniej zmarnotrawieniu przez Stokowca – na starcie podcioł im skrzydła w szegółnośći – Vlasko odstawil od 1 skłądu poprawił paroma publicznymi negatywnymi wypowiedziami na ich temat – Spadły im morale w efekcie – spadła i forma – pewność siebie wiec nie przypominają już zawodników jakimi byli na poczatku jak przychodzili do nas. – Vlasko – Janus już spaleni przez Stokowca.

  To samo jest teraz stosowane wobec – Pawłowskiego i Mazka – nie bedą mieli łatwo u nas w klubie.
  Pozatym ci wszyscy zawodnicy ( Vlasko – Pawłowski – Janus – Mazek ) prezentują zbliżone walory piłkarskie ) dynamika szybkośc – solidna technika? ) – Widocznie takich atrybuto piłkarskich Stokowiec do docenia i nie potrzebuje – skoro dziwnym przypadkiem tak pochopnie odstawia na bok piłkarzy którzy mają tego typu atrybuty.

  Na starcie jak do nasz przychodzą potrafia zrobic różnice – po pewnym czasie zesłąnia na bocznie niestety forma powoli pikuje w dół wraz ze spadkiem morali.

  Stokowca moga bronic wyniki ale z nielogicznego zbyt pochopnego przekreslania pewnych graczy w logiczny sposob sie nie wybroni – nie jest to profesjonalne podejscie.

  • Niektórzy chyba nie zauważyli tego, że kadra jest lekko przepełniona. Dziś na weszło pojawił się artykuł o Lechu, który ma nadmiar bogactwa (albo szrotu jak kto woli), a my mamy jeszcze więcej zawodników w kadrze którzy nie czują się na pewno gorsi od tych co grają. Zakładamy, że gramy 3-5-2 wymyśloną przez Stokowca to mamy :

   BR 1 pozycja (Polacek, Forenc)
   PO 1 pozycja (Czerwiński, Todorovski)
   LO 1 pozycja (Dziwniel, Balić)
   ŚO 3 pozycje (Jach, Guldan, Kopacz, Madera)
   PŚ 3 pozycje (Starzyński, Jagiełło, Kubicki, Matuszczyk, Tosik, Vlasko)
   PP/LP 0 pozycji (Pawłowski, Janus, Błąd, Mazek, Janoszka)
   NŚ 2 pozycje (Świerczok, Nespor, Buksa, Woźniak).

   Nie wliczam Hładuna, Żyry, Boneckiego, Andrzejczaka, Jończego itd i nie dubluje zawodników grających na różnych pozycjach. Jak można przy zdrowych zawodnikach sensownie rotować tym składem? Ciągle płacz, że nie ma tego czy tamtego. Stokowiec nie mógł zmienić całej 11-stki, bo skończyłoby się z Nikozją w sparingu. Jeśli rotacja to z głową. Kiedyś płakaliście, że gra Rakowski (ja też), a nie gra Jagiełło. Teraz gra Jagiełło to gdzie ma zagrać Vlasko? Gdzie ma zagrać Mazek, Pawłowski, Janus? Też niektórych chciałbym zobaczyć ale pamiętajmy że na boisku gra 11 piłkarzy. Za czasów mistrza mieliśmy 14/15 piłkarzy i było wiadomo że gra Iwański, Łobodziński itd, a teraz 6 skrzydłowych każdy od czasu do czasu zagra 3 fajne mecze potem 3 mecze piach i tak naprawdę nie wiadomo, który jest lepszy, bo połowa jedzie na opinii że jest szybki albo że miał dobrą rundą 2 lata temu albo że jest wychowankiem. Jak ktoś pisze, że nie gra ten czy tamten niech uzasadni kto ma wylecieć ze składu, bo dany zawodnik gra piach. Trudniej już to przychodzi bo nie ma Rakowskiego i nie ma kogo posadzić na ławkę.

   • jedynymi pozycjami gdzie jest za dużo piłkarzy to skrzydła. Ze stoperami przypominam jaki był dramat wiosną gdy był na obronie szpital. Dobrze że gramy dalej w PP to jednak zawodnicy dostaną troche czasu, obyśmy przeszli jeszcze trochę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here