fot. Mikołaj Olszewski

W 14. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało z Jagiellonią Białystok aż 1:3. Gospodarze tego spotkania w pełni zasłużenie wygrali z naszym zespołem. Honorowe trafienie dla „Miedziowych” zanotował Jakub Świerczok.

29 października 2017, 15:30 – Białystok (Stadion Miejski)

Jagiellonia Białystok 3:1 Zagłębie Lubin

Bramki: Fedor Černych 2, Karol Świderski 17, Przemysław Frankowski 78 – Jakub Świerczok 54

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik – 21. Przemysław Frankowski (80, 18. Cillian Sheridan), 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 28. Karol Świderski (66, 26. Martin Pospíšil), 9. Arvydas Novikovas (88, 44. Łukasz Sekulski) – 10. Fedor Černych.

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach – 9. Arkadiusz Woźniak (72, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (65, 6. Kamil Mazek), 11. Bartłomiej Pawłowski, 89. Patryk Tuszyński (46, 25. Adam Matuszczyk), 3. Saša Balić – 70. Jakub Świerczok.

żółte kartki: Guti, Romanczuk, Novikovas – Todorovski.
sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 8375.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

13 KOMENTARZE

 1. Zagłębie przegrało mecz na własne życzenie a szczególnie taktyka i ustawienie drużyny przez Stokowca. Nie można grać tak jak w I połowie z takimi dziurami w pomocy i obronie. Przy innym ustawieniu wynik mógłby być odwrotny. Zagłębiu potrzeba już innego trenera bo Stoki się wypalił to nie jest Ferguson a do tego cały czas powiela te same błędy. Dzisiaj to po prostu oddany mecz. Na konferencji dalej ta sama śpiewka „kibicom mecz mógł się podobać” no za pewne a do tego mówi że są problemy kadrowe. Hmm ale jakie brak tylko Kopacza a najlepszy obrońca Czerwiński z niewiadomych przyczyn siedzi na ławce więc nie wiadomo o jakich absencjach bredzi. Inni trenerzy zapewne zazdroszczą takiej kadry jaką ma Zagłębie.

 2. Taktyka taktyką ale to co zrobił Guldan przy pierwszej straconej bramce…
  Nie wiem jak to nazwać… A nie chciał bym używać mocnych słów.
  Druga bramka stracona prawie identycznie jak w meczu z Legią.
  Stokowiec mówi na konferencji ze naiwnie zagraliśmy ofensywnym składem.
  A kto wybiera skład i taktyke ?
  Po raz kolejny okazało się ze ustawienie 3-5-2 nie sprawdza się szczególnie na wyjeździe.
  Czas chyba zacząć zbierać punkty i mocno popracować nad defensywą a nie ciągle eksperymentować.

 3. Wszystkie bramki są Stokowca on jest odpowiedzialny za nie i za taką taktykę. Miesza im w głowach, że nie wiedzą jak grać i kto będzie grać.. Panie Stokowiec pora na zabranie swoich kolegów Todorowski, Janoszka, Guldan, Tosik i zabieraj się Pan do Pogoni Szczecin tam potrzebują.

 4. Kto wytlumaczy nagle odstawienie od skladu Alana i stawianie na Wozniaka? Czemu gra Janoszka? Todorovski? Stokowiec namieszal w skladzie niemozliwie. NIe rozumiem takiej sytuacji, bo jesli cos dzialalo, czyli Czerwininski na prawej stronie, Matuszczyk w srodku z Kubickim, to nagle dochodzi do zmian. Wozniak jest mam wrazenie trzymany na boisku na sile. W naszym Zaglebiu gral juz jako skrzydlowy, napastnik, srodkowy pomocnik i teraz jako wahadlowy. Warto tez dodac, ze kontuzje wcale nam nie pomagaja: Starzynski, Dziwniel, Kopacz – to na pewno gracze pierwszego skladu. Licze na jak najszybszy powrot do zdrowia naszych pilkarzy a w przerwie zimowej na wzmocnienie bramki, bo trzeba przyznac, ze jesli mecz nie idzie, to czasem bramkarz cos poratuje, a u nas tego praktycznie nie ma. Optymalny sklad przy wszystkich zdrowych graczach to: POLACEK- GULDAN, KOPACZ, JACH – CZERWINSKI-KUBICKI, MATUSZCZYK, STARZYNSKI/JAGIELLO- DZIWNIEL-SWIERCZOK, PAWLOWSKI.
  Jesli chcemy byc potega w tej naszej smiesznej lidze to nie mozemy tak tracic punktow. Spojrzcie gdzie jest Legia, ta wysmiewana, ta ktora jest zalosna w tym sezonie, jest wyzej od nas. Takimi bledami, niestety trenera, tracimy szanse na medal. Nastepny mecz mam nadzieje juz bez zadnych eksperymentow.

 5. Stokowiec układa zasady jakie w danym momencie są mu potrzebne dlatego też nagle pojawił się Mazek Janus . Powoli zaczyna się jego walka o byt czyli manipulacja manipulacja co Stokowiec uwielbia… i klub się nie liczy tylko on taki z niego trener.

 6. Lechia-Korona 0:2 po 32 minutach Zagłębie w Gdańsku nie istniało także wynik w Lubinie z Koroną to nie był żaden przypadek. Niemiecki trener z 3 ligi robi robotę z tak wąska kadrą a Stokowiec narzeka.

 7. Tylko ten nie popełnia błędów co nic nie robi.Piłka nożna to gra błędów.To są truizmy…..ale adekwatne do sytuacji.Wyluzujcie,to tylko sport,ktoś musi wygrać

 8. fiszomen każdy popełnia błedy i to normalne – Natomiast mądrzy ludzie uczą sie na błedach i w ten sposób sie je eliminuje / ogranicza .

  A jak ktoś nie chce sie przyznać do własnych błedów i systematycznie je powiela – to ludzie – kibice mają prawo byc wkx wieni.

 9. Radze na mecz z Cracobia i Korona spiac dupe pilkarze bo wasz miesiac miodowy sie skonczyl i moze dojsc do nieprzyjemnych sytuacji. Jak wy chcecie przyciagnac publike na mecz? Klub niech cos mysli bo z Cracovia moze byc krucho!

 10. Doszliśmy do ściany.Obrona dziurawa jak ser szwajcarski, to ustawienie z 3 z tyłu jest dobre na przeciwników którzy bedą sie bronić,poza tym zeby tak grać trzeba miec zgrany kolektyw w tyłach, bo tam nie ma miejsca na błędy które robią nasi obrońcy. Pisałem o tym 2 miesiące temu,nie mam UEFA PRO a widzę co sie dzieje i jakie należy wyciągać wnioski. Pytam sie po raz kolejny co demonstruje Janus że blokuje miejsce w składzie? Tuszyński-następny bloker,tym razem skutecznie blokuje Buksę,gdzie jest Zyra,gdzie Jończy? Dleczego nie dostają po 15 minut na ogranie? Później Stokowiec będzie wystawiał młodego do 1 składu bo będziemy wykartkowani i wpadnie jakaś kontuzja..Od miesięcy te same błędy. Stokowiec doszedł do ściany i wali głową w mur..Jeszcze 3-4 tygodnie i wyniki juz nie beda bronić trenera

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here