fot. Sławomir Puciato/wboleslawcu.pl

Jak informuje na swojej oficjalniej stronie Zagłębie Lubin, klub wraz z miastem planuje ubiegać się o organizację Mistrzostw Świata U-20 w 2019 roku.

– Wczoraj wspólnie z władzami miasta złożyliśmy aplikację miasta gospodarza turnieju finałowego. Mamy nadzieję, że światowa federacja powierzy Polsce organizacje mistrzostw, a Lubin będzie jednym z miast gospodarzy. Ewentualna organizacja takiej imprezy w Lubinie to wielkie wyróżnienie, ale też pewnego rodzaju test dla klubu i władz samorządowych – powiedział Robert Sadowski.

– Jestem przekonany, że wspólnie sprostamy temu zadaniu. Z niecierpliwością czekamy na termin wyboru i liczymy, że Lubin znajdzie się na liście miast kandydatów polskiej aplikacji do organizacji tego bardzo prestiżowego turnieju – dodał prezes.

2 KOMENTARZE

1. Naprawdę ambitny . Proponuję zacząć od pomalowania albo wymiany krzesełek na stadionie bo już dawno nie są miedziane tylko wyblakło-łososiowe 😛 .