fot. Mikołaj Olszewski

W niedzielę o 15:30 Zagłębie Lubin rozegra trzeci mecz pod wodzą trenera Mariusza Lewandowskiego. „Miedziowi” są podbudowani wygraną nad Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i dziś w Szczecinie zagrają o pełną pulę.

Rywalem Zagłębia Lubin jest Pogoń Szczecin – zespół, który w obecnym sezonie zawodzi swoich kibiców. Szczecinianie zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie. Mimo, że Zagłębie ma swoje problemy, w tym momencie ma aż 17 punktów przewagi nad dzisiejszym rywalem.

Pogoń Szczecin w tym sezonie nie imponuje formą, ale po zmianie trenera widać w każdym kolejnym meczu, że „Portowcy” prezentują się coraz lepiej.

– Myślę, że jest widoczny już postęp, ale brakuje jeszcze wyników. W tej chwili definiujemy siebie na nowo, to w jaki sposób chcemy grać, jaką piłkę chcemy grać i jak reagować w różnych sytuacjach na boisku. W meczu przeciwko Piastowi mieliśmy trochę pecha. Musimy pracować nad wieloma szczegółami, ale jestem optymistą i będziemy się doskonalić w każdym elemencie – powiedział szkoleniowiec Pogoni, Kosta Runjaic (cytat za pogonsportnet.pl).

To jak zaprezentuje się Zagłębie również jest zagadką, bo mimo dobrej gry w ostatnim meczu, Zagłębie w pojedynku z Bruk-Bet Termaliką popełniło kilka poważnych błędów. Widział to jednak i otwarcie o tym mówił trener Mariusz Lewandowski, więc na pewno zespół pracował nad mankamentami w minionym tygodniu.

Pod względem kadrowym niewiele się zmieniło. Trener nadal nie może skorzystać z kontuzjowanych Filipa Starzyńskiego, Daniela Dziwniela, Sebastiana Boneckiego czy Patryka Muchy. Przed pojedynkiem ze szczecinianami mamy jeszcze jeden problem – kartki. Licząc kontuzjowanego Daniela Dziwniela przed meczem z Pogonią w Zagłębiu jest aż 7 piłkarzy, którzy są zagrożeni pauzą w meczu z Lechem Poznań. Na żółte kartki muszą uważać: Daniel Dziwniel, Jakub Tosik, Patryk Tuszyński, Jarosław Jach, Lubomir Guldan, Aleksandar Todorovski oraz Sasa Balić.

Sporą ignorancją byłoby mówienie, że po kryzysie w Zagłębiu nie ma już śladu. Po zaledwie dwóch meczach pod wodzą Mariusza Lewandowskiego widać jednak kilka pozytywnych zmian, które mogą pozwolić na to, że końcówki tego roku i być może całego sezonu nie spiszemy na straty.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl
 • hzl

  Ciężki ? Jeśli Wy tak myślicie, to co dopiero piłkarze.. Z takim nastawieniem to nawet wyjazd do Grudziądza byłby ciężki. Gramy z drużyną, którą każdy tłucze, a sami zlaliśmy ich 3:0. To jest czerwona latarnia ligi, która ledwo uzbierała kilka punkcików w tym sezonie i mamy tam wjechać walcem do cholery !!! Nie mogę czytać takich tytułów.

  • Heniek

   Jeśli tak uważasz to chyba oglądasz jeden mecz w rundzie. Pogoń ostatnio zaczęła grać w piłkę i kilka osób z takim podejściem jak Ty może się dziś zdziwić

   • kiwka

    Co z tego skoro przegrywa. Tyle w temacie

   • hzl

    Termalica po przyjściu Bartoszka też zaczęła grać w piłkę i dostali baty i dzisiaj i wcześniej od nas. Wystarczy się spiąć i cisnąć przez 90 parę minut, ale nie bezmyślnie orać, tylko wyjść z nastawieniem, że w tej zapyziałej lidze można rozbić każdego ! Bo jeśli wyjazd do Szczecina jest ciężki, to który nie jest ?

  • Czlowiekzhakiem

   W ekstraklasie każdy mecz jest ciężki, to wynika ze słabości naszej ligi, każdy może wygrać z każdym. Wczoraj, na wyjeździe, Arka wygrała wysoko z dobrze dysponowaną ostatnio Koroną, która u siebie, do tego spotkania, przegrała 2 mecze. Tydzień temu Legia wywalczyła remis w ostatnich sekundach z Sandecją, która ostatnio wygrała 17 września. W tej lidze nie ma faworytów, a tym samym czerwonych latarni.

 • RuudGullitt

  Jeśli na zrytym boisku Paprykarzy padnie jedna bramka to będzie cud.

  • SeaQuest

   a 4 bramki ?

 • Ja

  Ciężki? Może i tak, ale kurwa jak nie z nimi, to z kim?!

 • rahbearn

  Mam złe przeczucia, a to z powodu że Zagłębie za Stokowca było idealnym przeciwnikiem na przełamanie. Bardzo ważny mecz by trochę odskoczyć i być w miarę pewnie w pierwszej ósemce przed przerwą zimową. Bo jak by nie patrzeć to już nawet Arka z wyrobnikami w składzie nas przeskoczyła i Lechia też coś zaczyna kopać.

 • ciamciaramciam

  Moze byc ciezko, zwlaszcza z e nie udalo sie zasypac dziury w srodku pola (TBB strzelila 2 bramki z srodka-defensywni sie nie popisali w tych przypadkach). Zobaczymy jak sie mecz ulozy bo faktem jest ze ostatnio Pogon grala calkiem calkiem, tylko nie punktowala.

 • Gin

  Popieram fakt że paprykarzy trzeba dojechać …na konferencji przed meczem ich napadzior prawie się popłakał ze sytuacji czerwonej latarni…tam jest dno z moralami i trzeba to wykorzystać. ..inną sprawą to te ich kartoflisko na które mówią. ..murawa..

 • dariuszs

  Matuszczyk z Tuszyńskim to dramat. Cała reszta gra jakby gierkę na rozgrzewce robiła. Dobrze że jeszcze ten Świerczok jest.

  • SeaQuest

   PAwłowski to samo, jedyny pożytek z niego że naciągnie sędziego na faul.

   • dariuszs

    Polacek też dramat. Piłki pół metra obok przelatują i zero reakcji. Wszystkie mecze z zespołami z dołu takie same. Może on mecze obstawia.

    • SeaQuest

     dlatego wybronił 2 razy sam na sam w 2 połowie ?

 • rahbearn

  Zero agresji. Pizdy nawet odbierać piłki nie próbują. To wygląda jakby mecz był opchnięty. Nikomu tam nawet nie chce się grać.

  • dariuszs

   Dokładnie z Arka w ostatnim meczu więcej walki było. Też pomyślałem czy meczu nie opchali. Dobrze że z Lechem ostatni mecz gramy bo na Sandecje by przyszło 500 osób.

 • Ja

  Ja pierdole co za kurwa drewno w bramce?! Każda bramka, to stoi przy krótkim słupku na wykroku. Huj, że bramki życia, jak każda z udziałem tego drewniaka. Więcej kurwa siłowni, to może będzie bardziej zwinny. Odkąd zostawił żonę i wziął się za ruchanie na boku, to jest kurwa po nim. Był słaby, teraz jest kurwa jebanym parodystą!

 • ja

  Jest pięknie … z kim my przegrywamy , tak z Pogonią

  • fan

   Przegrywa to się chłopcze po końcowym gwizdku ,a nie po 1-szej połowie. Dziekuje .Dobranoc.

   • ja

    Chłopcze , w chwili pisania komentarza przegrywaliśmy , chyba ze doczytałeś przegraliśmy a nie przegrywamy …tak więc masz rację , dobranoc.

 • Czwartek

  Ale wstyd… Wyłączam telewizor. Wszyscy leją Pogoń, tylko nie Zagłębie.

 • Ja

  Bramkarza nie mamy, ale mamy Świeżego ??????

  • tdzl

   A kto nam cwaniaczku wybronił 2. połowę?

 • SeaQuest

  Jakbyś nie oglądał 2 połowy to informuję że Polacek wybronił 3 razy sam na sam.

 • Kristo11

  Miałem cisnąć Polacka gdy zobaczyłem gola na 2-0, ale jednak nie. Słowa uznania należą się cepowi z gwizdkiem który uznał tego gola. Polacek raczej nie jest głównym winnym może nieco poza pierwszym golem. Druga połowa w jego wykonaniu bardzo dobra, ale przeżyłem zawał gdy zobaczyłem interwencje na linii 16 metra…Kuba Świerczok, co my byśmy bez niego zrobili? Chyba by była wesoła walka z Pogonią kto będzie większym frajerem sezonu. Obawiałem się tego meczu. Oglądałem tydzień temu mecz Pogoni i naprawdę mieli sporo niefarta. Graliśmy dziś raczej ze spadkowiczem, choć ich gra nie wygląda źle, choć są tam całkiem solidne grajki pokroju Deleva to jednak zespół nie punktuje. Dość już o gospodarzach…Tuszyński. Mein Gott. Zdjęty 45 minut za późno. Powstrzymam się od innych określeń jego występu. Fajnie to nawet ożywił Jagiełło, zmiany na mały plus na pewno. Mam nadzieję że Jagiełło zagra od pierwszej z Lechem. Średni występ Jacha, on w środe obejrzy mecz z wysokości trybun ze względu na kartki i oby Kopacz wyglądał lepiej…generalnie coś się stało strasznego, rok temu Zagłębie przyjeżdzające do kogoś na mecz było postrachem dla wszystkich, a dziś mamy katastrofę wyjazdową. Ostatnia wygrana to czas gdy większość z nas była na urlopie…Nie wiem co sądzić o tym remisie. Z jednej strony go szanuję, gdyż Pogoń gra dużo lepiej aniżeli punktuje, a z drugiej…to był zespół mający przed świętami marne 10 punktów. Nawet Widzewska masa upadłościowa jesienią 2013 lepiej punktowała….

 • Rafał

  Mecz bez var wszystko jasne. Bardzo słabo zagrali:Woźniak, Kubicki,Matuszczyk i Pawłowski. ZL jak by miało więcej Świerczoków to bylibyśmy wyżej.

 • SeaQuest

  a Tuszyński i Jach świetnie?