fot. Mikołaj Olszewski

Poznaliśmy plan przygotowań naszego zespołu do rundy wiosennej obecnego sezonu. Zagłębie rozegra w 24 dni aż 9 sparingów, co oznacza, że trener Mariusz Lewandowski będzie chciał przyjrzeć się wielu zawodnikom. Od 19 stycznia do 2 lutego „Miedziowi” będą przebywać na obozie przygotowawczym w tureckim Belek.

Plan przygotowań:

8 stycznia – pierwszy trening
9-10 stycznia – badania mocy, szybkości i wydolności
10-18 stycznia – treningi na własnych obiektach
17 stycznia – Odra Opole (w Lubinie)
19 stycznia – wyjazd do Turcji
21 stycznia – Beroje Stara Zagora
22 stycznia – Anży Machaczkała
23 stycznia – Grasshopper-Club Zurych
25 stycznia – Universitatea Craiova
29 stycznia – Hobro IK
31 stycznia – FK Vardar (Skopje)
1 lutego – FK Voždovac (Belgrad)
2 lutego – powrót z Turcji
10 lutego – Chrobry Głogów

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

12 KOMENTARZE

 1. Mam nadzieję że Karmelita czy ktoś bardziej doświadczony będzie czuwał nad przygotowaniami, że Lewandowski nie zajechał naszych zawodników. Oby obyło się bez urazów, choć przy tylu sparingach będzie o to ciężko.

  Fajnie by było, gdyby objawił się ktoś młody, szans będzie dużo. Mam nadzieję, że na zgrupowaniu będzie Szota, Chodyna i Slisz.

 2. Zapewne będzie duża rotacja, by nie odbiło się to na zawodnikach wiosną, a może akurat ta intensywność pomoże, tak jak Koronie latem

 3. O co chodzi ze Swierczokiem? On jest za tym żeby opuścić klub czy po prostu pismaki tak piszą bo nie mają co pisać? Bo ja myślę że Kuba raczej byłby chętny zostać w klubie, ponieważ wie ze dopiero się ogarnął po takim zjeździe.

  • Pismaki głupieją, za chwile pewnie transfer do Bayernu bo Lewy do Realu przejdzie i jest to bardziej pewne jak to że ten portal jest o Śląsku Wrocław. To jest ich praca, oni za te artykuły przytulają kasę więc muszą pisać…

 4. Bez obaw myślę że trener wie co robi. Szota ,Chodyna ,Ślisz plus wiodąca młodzież z CLJ Piątkowski ,Grychtolik,Borkowski .Przykładem Górnika powinni powoli wchodzić w drużynę.

 5. Co do Kuby to krótkie, kontrolowane przecieki do mediów to zapewne robota manageiro. Są teraz w trakcie ustalania dodatkowych bonusów i ewentualnego nowego kontraktu bez kwoty odstępnego.
  Szum medialny to dodatkowa presja na naszego prezesa by wycisnąć z niego jak najwięcej. Normalna praktyka w tym biznesie.

 6. Przecieki czy nie – Swierszczok ma bardzo dobrą runde za sobą – Wysoce prawdopodobne że pojedzie na mistrzostwa.
  Pisaliscie że ma wpisaną kwote dostepengo w kontrakcie 700k€.

  Wiec trzeba liczyć sie z tym że jakis klub wyłoży kase na stół i go stąd zawinie. Zagłebie mogło by przenalizowac sytuacje i to zablokować już na tym etapie siadając do renegocjacji kontraktu z zawodnikiem. Zaoferowac mu troche wieksze zarobki w zamian za nowy kontrakt który bedzie miał wpisaną wyższą kwote odstepnego , lub bez wpisanej kwoty odstepnego. W przeciwnym wypadku klubem który zarobi na nim prawdziwe pieniadze bedzie włąsnie ten który wyłoży na stoł to wspomiane 700k€ . Ktoś powie że nie warto robić kominów płacowych – ale warto przenalizować sytuacje i podjąc jakieś działania żeby nie zostac z reką w nocniku – Wyciągnelismy go z niższej ligi u nas sie rozkrecił nabrał wiatru w żagle zaczoł grac naprawde solidna piłke – ale prawdziwą smietanke spije ktoś inny.

 7. Swierczok a nie Swierszczok co nie zmienia faktu ze manwer z renegocjacją kontraktu i wyższa kwota odstepnego mogłby pozwolić mu pograć u nas dłużej lub w ostateczności zgarnać za niego odpowiedno wysoką kwote w razie jak znajdzie sie chetny do wyłożenia kasy na stół – A przy takiej długotrwałej dyspozycji jaką prezentuje obecnie oraz sporych szansach wyjazdu na mistrzostwa – zainteresowanie jego osobą raczej bedzie coraz wieksze.

 8. CHODYNA , SZOTA – TO SĄ WYCHOWANKOWIE ? LUDZIE GDZIE JEST NASZA AKADEMIA,-JESTEŚMY ZAPATRZENI W POZNAŃ .A GZIE JEST MYŚL RICHARDA.PRZECIEŻ MAMY SWOICH- BĄBEL , STASIU ,WIKTOREK,CZUBI CZY RYSIU – TO JEST PRZYSZŁAŚĆ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here