fot. Mikołaj Olszewski

Coraz częściej słychać nazwisko Bartosza Kopaczajako wymieniana osoba która ma opuścić szeregi Zagłębia. “Kopek” według „Gazety Wrocławskiej” ma oferty z Turcji i Francji – konkretów jednak jak na razie nie widać.

Bartosz Kopacz swoją grą w Zagłębiu potwierdził dotychczas, że jest ważną postacią defensywy miedziowego klubu. W Zagłębiu jest to jego premierowy sezon, w którym zdołał zagrać 2741 minut w lidze i 265 minut w pucharach, co daje 31 ligowych i 3 pucharowe spotkania w barwach Zagłębia Lubin (na koncie ma 1 bramkę oraz 5 żółtych i 1 czerwoną kartkę).

O tym, że klub liczy się z odejściem „Kopka” może także świadczyć fakt, że według tego, co sugerują media trwają poszukiwania nowego środkowego obrońcy. Jednym z kandydatów ma być Wojciech Golla z holenderskiego NEC Nijmegen. Ten zawodnik był ważną postacią w swoim klubie, lubinianie chcieli go pozyskać już wcześniej, ale się nie udało. Teraz obrońca ma wrócić do Polski, ale całkiem możliwe, że trafi do Cracovii.

W prasie przewijał się jeszcze temat odchodzącego z Arki Michała Marcjanika, jednakże postanowił on podpisać kontrakt z beniaminkiem Serie A – Empoli.

Bartek Kopacz obchodzi dziś 26 urodziny. W imieniu kibiców Zagłębia Lubin życzymy dużo zdrowia i powodzenia w karierze! Wszystkiego najlepszego, Bartek!

Autor: Adrian Maa

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

10 KOMENTARZE

 1. Mamy na wypożyczeniu w Chojniczance, Dominika Jończego. Chłopak gra tam cały czas poza pierwszymi meczami bo go ZL wysłało na wypożyczenie w ostatniej chwili z tego co wiemy. Chłopak aktualnie powołany na kadrę u21 Czesława Michniewicza w której to już był , jak również w kadrze u20. Po co szukać kwadratowych jaj i ściągać znowu za ciężkie pieniądze kogoś jak mamy swojego wychowanka, którego tez można wypromować i za dwa lata przytulić dobra kasę . No ale znowu będą w grę wchodziły układy …..
  Chyba ze Chojniczanka zrobi awans to Dominik laske na ZL wyłoży bo po co ma wracać do klubu gdzie tylko układy się liczą.

  • Tak, zapomniałem jeszcze o Jończym! Z tego co pamiętam, to Chojniczanka może go sobie bez problemu od nas kupić. A skoro ma plac i jakoś sobie radzi, to pewnie i tak zrobi. Wydaje mi się, że będzie niezłe plucie w brodę.

 2. Jak dla mnie to jest on taką młodszą wersją Maćka Dąbrowskiego, za niedługo może być porządnym, nawet ocierającym się o kadrę obrońcą. Z perspektywy czasu jego transfer oceniam na 4 z małym plusem. Mimo wszystko zabrakło tych paru bramek, a sytuacje ku ich zdobyciu były (nie zabierając oczywiście gola na Cracovii w PP). Dość często było też widać zachowawczość, zdarzały się również mniejsze i czasem niestety większe błędy w grze.
  Jeżeli chodzi o jego następcę – czy jest on nam potrzebny? Na pewno tak, jeżeli tylko chcemy grać domyślnie trójką obrońców. Jeśli dwójką, to jak dla mnie nie zupełnie ma takiej potrzeby. Guldan i Dąbrowski to raczej pewniacy i nie ma im nic do zarzucenia. Do tego możemy pograć ewentualnie Saszą na LŚO (na tej pozycji w ustawieniu z czwórką obrońców wyglądał jednak przeciętnie, może kwestia przestawienia). Oprócz niego jest szeregowy Tosik (nie pamiętam, żeby kiedyś coś zawalił, grając na stoperze – z pewnością grał przynajmniej poprawnie), a z młodych szansę powinien chyba dostać w końcu Szota. Matras też grał kiedyś na środku obrony, także też raczej nadawałby się.
  Według mnie priorytetem teraz powinno być zatrzymanie Alana. Potem sprowadzić mu jakiegoś dobrego konkurenta na PO i jakiegoś snajpera, strzelca z prawdziwego zdarzenia. A może Siemaszko spisze się na zgrupowaniu? Albo Tuszon przypomniał sobie wczoraj, jak to się robi? 😀

 3. To jest nowa polityka klubu? Jeden sezon i na sprzedaż? Czerwiński może odejść, Kopacz może odejść, Matuszczyk może odejść. Nikt nie widzi, że resztki renomy klubu są roztrwaniane przez taką strategię? Kto się liczy z klubem poczekalnią/odskocznią? Są w tym klubie jakiekolwiek wartości? Czy kondycja klubu jest tak kiepska, że jesteśmy zmuszeni do takich ruchów? Jeśli, tylko i wyłącznie, odpowiedz jest twierdząca to popieram takie ruchy.

 4. Gollę można pozyskać, bo nie trzeba za niego płacić. A Kopacz to zależy czy będzie grane trójka z tyłu. Jeżeli jest plan gry wahadłami to lepiej by został, jak normalnie czwórką, to może odejść. Jończy wróci z wypożyczenia, Szota powinien zacząć grać. Co do odejść zawodników, to tak bym się nie przejmował każdą plotą. Dziennikarze na tym zarabiają na chleb. A gdyby ktoś zgarnął Matuszczyka to też nie byłoby to złe, oczywiście za odpowiednią kasę

 5. Jest jeden zawodnik nad ktorym bym sie zastanowil – to Janusz Gol za Matuszczyka. Pare lat pokopal w Rosji, swoje zarobil a na stare lata milo wrocic w rodzinne strony.

 6. No to zagłębie emerytów nam się szykuje…a Jończy który jak już był na boisku to sprawował się dobrze niepotrzebny…mało brakowało to samo było by z Hładunem.. Zagłębie ma iść drogą drużyn promujących młodych czyli max 25 letnich graczy a nie dojną przystanią dla emerytów piłkarskich ! Już to przerabialiśmy. Obecnie mamy już wystarczającą ilość zawodników ze stażem .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here