fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Michał Żewłakow, były szef skautów oraz dyrektor sportowy Legii Warszawa, jest bliski objęcia posady dyrektora sportowego naszego klubu. Taką informację podał na swoim Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski. Wcześniej Michał Guz z „Przeglądu Sportowego” sugerował, że do naszego klubu przejdzie brat bliźniak Michała – Marcin, nie było to jednak prawdą.

Michał Żewłakow to były piłkarz, który ma za sobą bardzo bogatą karierę klubową oraz reprezentacyjną. 42-latek grał między innymi dla Excelsioru Mouscron, Anderlechtu Bruksela, Olympiakosu czy Legii Warszawa. „Żewłak” może się także pochwalić przynależnością do elitarnego grona, gdyż rozegrał w reprezentacji Polski ponad sto meczów (102 mecze/3 bramki).

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Żewłakow został szefem skautów, a następnie dyrektorem sportowym Legii Warszawa. W trakcie jego pracy klub między innymi dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski, zagrał w fazie grupowej Ligi Mistrzów oraz zarobił około 15 milionów euro na transferach. Kibice warszawskiego klubu wytykali mu jednak zaoferowanie Arturowi Jędrzejczykowi zbyt wysokiej pensji, pozyskanie Daniela Chimy Chukwu oraz zatrudnienie trenera Besnika Hasiego. Z perspektywy czasu wspomniane decyzje okazały się błędami.

Michał Żewłakow na stanowisku zastąpi Dariusza Motałę.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

15 KOMENTARZE

 1. Myślę że trudno by było w Polsce o kolesia z równie wysokimi kompetencjami, które niewątpliwie ma. Oczywiście zaliczył też wpadki, ale przypomnę że np. Burlikowskiemu przed Zagłębiem to nie żarło mówiąc kolokwialnie.

  Chyba jednak bilans zysków i strat jest na korzyść Michała, to on stał za transferami: Orlando Sa, Guilherme, Ondreja Dudy, Nemanji Nikolicia, Aleksandar Prijović, Arkadiusza Malarza, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adama Hlouska, Jarosława Niezgody, można podpiąć też, chodź Hasi tutaj odegrał rolę Thibault Moulin oraz Vadisa.

  Generalnie nie ma co się na kolesia obrażać za teks o restauracji i kasynach – wszak był wtedy jeszcze w Legii + umówmy się – prawda jest taka że w Lubinie psy dupami szczekają i chujami wodę piją ;p ;D i nie ma się co obrażać

  • Człowieku nie porównuj ściągnięcie zawodnika i danie mu kontraktu 400 tyś euro za sezon ( Nicolic)
   czy też kilku innych co wymieniłeś z podobnymi gażami. (nie wspomnę o kwotach które przeznaczona na ich zakup )

   Zagłębia nie stać na takie kontrakty i wydawanie sporej gotówki na kupno piłkarzy.
   Michał to nie ta liga. Owszem ma doświadczenie …wykorzysta je do dojenia z kasy klubu.
   Księgowy będzie miał roboty…oj będzie.

   Moim zdaniem pewnemu doktorkowi z naszego klubu, co na lekcjach W-F nie potrafił podnieść piłki lekarskiej, a piłkę nożną kopał z przysłowiowego „czuba” się po prostu głowie poprzewracało.

   • Prijović, Guilherme, Duda, Niezgoda przychodzili za 2 x mniej niż my daliśmy za Starzyńskiego.! I wiesz co, skoro potrafił wyczarować takiego Niezgode do Legii z jakiejś 8 ligi mistrzów ;p, to chyba się chłop zna. I jeszcze jedno, z reguły opierdalał ich wszystkich za krotności tego za ile ich sprowadzał.

    A moim zdaniem, masz ból dupy, bo pewnie z tym doktorkiem chodziłeś do szkoły, pewnie się śmiałeś z niego razem z ziomkami że jest plackiem itd…. A teraz on prezesem Zagłębia, a Ty szykujesz się na 3 zmianę do kopalni?

    • Po pierwsze taki Niezgoda to mógł buty wiązać naszemu Swierczokowi gdy obaj grali w ekstraklasie. Więc się nie podniecaj bo Ci żyłka pęknie.
     Dodatkowo Zagłębie miało % najlepszą w dynamikę kupno- sprzedaż. (wydali ok 100 tyś euro – sprzedali za 700 tyś euro) – 700 % zysk.

     Po drugie, to Filip kosztował nas 400 tyś euro.
     Dowód:
     https://www.meczyki.pl/newsy/zaglebie-kupilo-reprezentanta-polski-wysoka-kwota-odstepnego/33580-n
     Wymienieni przez Ciebie zawodnicy wcale nie byli o połowę tańsi. (zakup plus kontrakt)
     Prijović – 530 tyś euro. a więc droższy.
     https://legionisci.com/news/63938_Prijovic_ma_kosztowac_530_tys_euro.html

     Guilherme – 220 tyś euro
     https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/legia-warszawa/transfery-legia-warszawa-wykupila-24-letniego-guilherme/czef44n
     plus kontakt (sezon gry) 240 tyś euro:
     https://www.legia.net/wiadomosci,71835-co_dalej_z_guilherme_i_jego_kontraktem.html
     Tak więc też droższy

     Duda: koszt zakupu 300 tyś euro:
     https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/lotto-ekstraklasa/legia-warszawa/ondrej-duda-zegna-sie-z-legia-warszawa/hlb4fxf
     kontrakt ok 200 tyś euro. Czyli Również droższy od naszego Figo.

     Tak więc ekonomisto z Koziej Wólki. Nie sztuką jest wyciągnąć taniego zawodnika i dać mu kontrakt życia jak to np Żewłakow podrzucił Legi Jędrzejczyka – około 3,5 ml rocznie co daje prawie 300 tyś miesięcznie.

     Zagłębia nie stać na takich zawodników.

     Na koniec zerknij na wpadeki Żewłakowa.
     Jeden facet przepuścił w 3 lata więcej kasy niż przerąbano w ciągu ostatnich 10 lat w Zagłębiu.

     Steeven Langil
     Pance Kumbev
     Henrik Ojamaa
     Michał Masłowski
     Cristian Pasquato
     Mihail Aleksandrov
     Stojan Vranjes
     Valeri Qazaishvili
     Tomas Necid
     Daniel Chima Chukwu
     Vamara Sanogo
     Ivan Trickovski
     Arkadiusz Piech
     Hélio Pinto
     Lukasz Moneta

     Założę się, że dużej części nawet ni kojarzysz i nie masz pojęcia o kwotach zakupów i kontraktów. To jest majątek…..to jest kasa wyrzucona w błoto.
     Tak więc masz na dłoni wszystkie fakty.

     Co do naszego doktora.
     Wiem jedno. Jak się w wieku 40 lat nie ma zony, dziewczyny, dzieci…..a próbuje się uczyć innych życia, zarządzania, inwestycji i nadzoru to jest to woda na młyn. Te życie jest przegrane. Żadna Prezesura i żadna Rada Nadzorcza ani tytuł naukowy nic w tym temacie nie zmieni. To tylko koloryzowanie i upiększanie na siłę pewnych faktów.

     • Jeśli jako dowód przedstawiasz jakieś meczyki, to powodzenia. Już pal licho z takim źródłem, wystarczy czytać ze zrozumieniem, bo autor tego newsa sam nie wiedział, ile kosztował Starzyński. A kosztował 850 tysięcy euro, wbrew tym wszystkim informacjom super portali.

      W dodatku wymienianie jako porażki transferowej Żewłakowa gościa, który grał w Legii w 2008 roku…

 2. Myślę że trudno by było w Polsce o kolesia z równie wysokimi kompetencjami, które niewątpliwie ma. Oczywiście zaliczył też wpadki, ale przypomnę że np. Burlikowskiemu przed Zagłębiem to nie żarło mówiąc kolokwialnie.

  Chyba jednak bilans zysków i strat jest na korzyść Michała, to on stał za transferami: Orlando Sa, Guilherme, Ondreja Dudy, Nemanji Nikolicia, Aleksandar Prijović, Arkadiusza Malarza, Igor Lewczuk, Michał Pazdan, Adama Hlouska, Jarosława Niezgody, można podpiąć też, chodź Hasi tutaj odegrał rolę Thibault Moulin oraz Vadisa.

  Generalnie nie ma co się na kolesia obrażać za teks o restauracji i kasynach – wszak był wtedy jeszcze w Legii + umówmy się – prawda jest taka że w Lubinie psy dupami szczekają i ch***i wodę piją ;p ;D i nie ma się co obrażać

 3. witam fajny nam się szykuje dyrektor najpierw na łubin psioczy ze do wioski nie przyjdzie pracować a teraz jak z legi go wyrzucili to i Lubin mu pasuje pogonić dziada

 4. Tylko praca, praca i jeszcze raz praca i presja na wynik, bo inaczej tzw. pudła nie będzie. Za łatwe pieniądze w ZL są i to nie to niemałe. I dlatego tak jest jak jest…. Słabo.

 5. Z jednej strony cieszę się, że przychodzi gość z doświadczeniem z pracy w klubie, który ma mnóstwo sukcesów w ostatnich latach. Cieszy autorytet, cieszą jakieś kontakty.

  Problem w tym, że nijak mi to nie pasuje do koncepcji i wprowadzania młodych zawodników. Nijak nie wydaje mi się, że przy takiej renomie klubu i takich finansach uda mu się znaleźć i namówić do gry kolejnych Prijoviców, albo że z piłkarza dość łatwego do ściągnięcia zrobi gwiazdę zespołu. Doskonale wiadomo, że transfery to nie jest taka łatwa sprawa i przykład Vlaski pokazuje, że nie wystarczy po prostu ściągnąć kogoś, kto wyróżnia się w swoim zespole/lidze.

  Można też się zastanawiać, czy pan Żewłakow w takim miasteczku nie będzie za bardzo gwiazdorzył, nie wiadomo też, czy będzie wolał ściągać kogoś, kto wyróżnia się w słabszych zespołach/ligach (Prijovic, Duda), czy będzie wolał ściągać drogie w utrzymaniu nazwiska bez formy od roku (Necid, Chima Chukwu). Mimo wszystko, raczej nie pokusi się na składanie głupich ofert typu Kolew za Woźniaka, Kubickiego i dopłatę, jak zdarzyło się panu Motale. Mam też nadzieję, że plotki o Zarandii, Bartoszu czy właśnie Kolewie okażą się tak prawdziwe jak te o Malarzu w CSKA – to dobrzy piłkarze (a przede wszystkim Zarandia), ale nie ma sensu ich ściągać – nie chce wracać do czasów, kiedy do Zagłębia przymierzani byli gagatki typu Smektała, Garguła czy Damian Chmiel.

 6. Ja jestem zdania, że trzeba utrzymać dotychczasowy kurs czyli Akademia, nasi perspektywiczni młodzi do ogrywania i powoli wzmacnianie doswiadczonymi piłkarzami najlepiej Polakami. Zagłebie ma zarabiać kasiorkę i celować w pierwszą szóstkę a jak się dobrze ułoży to puchary.

 7. Młodzieży zrozumcie że to wszystko jest towarzystwem wzajemnej adoracji. Skoro poleciał Prezes skoro zrezygnowano z Motały skoro transfery Tuszynskiego, Leciejewskiego, Matrasa, Nespora, Madery to niewypaly. Dodatkowo jak się przedłuża umowe z Todorovskim i wyrzuca się Prezesa co zdobył III miejsce i nad tym wszystkim debatowała i pozytywnie zatwierdzała te ruchy Rada Nadzorcza to wraz z wymienienionymi w drugim zdaniu powinni też polecieć członkowie Rady Nadzorczej! A co się dzieje ? To że mają się dobrze, a co niektórzy skoczyli stołek wyzej. Biznes nie ma sentymentów. Jak się żegnać to ze wszystkimi decydentami a nie robić z kibiców idiotów.

  • Jedna uwaga tylko: mówienie że Sadowski czy Drożdż zdobyli 3 miejsce to trochę niepoważna sprawa w sytuacji gdy obaj byli ledwie parę tygodni w klubie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here