fot. sportbuzzer.de

Według informacji Twitterowego insidera @Janekx89, do Zagłębia Lubin w letnim oknie transferowym może trafić napastnik niemieckiego drugoligowca SV Darmstadt – Artur Sobiech.

Artur Sobiech ma 27 lat. W swojej karierze reprezentował barwy m.in. Ruchu Chorzów, Polonii Warszawa oraz Hannoveru 96. Napastnik był kilkukrotnie łączony z przejściem do „Miedziowych”, najczęściej wtedy, gdy występował w zespole „Niebieskich”.

W zakończonym właśnie sezonie dla SV Darmstadt 98 Sobiech wystąpił w 23 meczach, zdobył w nich 3 gole i zanotował 4 asysty.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

33 KOMENTARZE

  • Ojrzyński? przecież ten gość nie ogarnia w ogóle taktyki, zobaczcie co kibice Arki o nim mówią. Zrobili 1 sezon TYLKO na motywacji, potem wszystko się zepsuło i gdyby było dzielenie punktów to mogliby zlecić z ligi.

     • … No właśnie jak on by tu przyszedł zaczoł by wymagać…. A te nasze grajki nie chcieli by grać i byśmy spadli bo w ramach protestu przegrywalibyśmy żeby klub zwolnił trenera. Wystarczyło przeczytać wywiad z Costą jak odszedł od z ZL Także duża rola w tym jest klubu, później trener i na końcu drużyna jaką on widzi. Moje osobiste zdanie to dobry krajowy trener. A komu stygnie to zobaczymy jak będzie nowy sezon.

    • Nie no spoko , ja proponuję Antoniego Piechniczka 😂 . Wracając jednak do tego poważnego tematu to z Sobiechem raczej nic wyjdzie ale i tak napadzior potrzebny na już bo z samym Marešem daleko nie zajedziemy .

   • Ojrzynski: różaniec w ręku, taktyka dzida do przodu na pole karne i może coś z tego będzie, na krótką metę w biednych zespołach, bez presji na wynik, to może zdaje egzamin. Ale gdy trzeba coś zbudować To gość się kończy. Ja bym chciał trenera, który coś potrafi coś stworzyć , a nie gościa, który zamiast myśleć o zmianach, taktyce biega przy lini z różańcem i modli się żeby dowieźć 0-0 czy 1-0.

     • Śmieszy mnie, bo od gościa który bierze kilkadziesiąt tysiaków za miesiąc i jest podobno trenerem oczekuję, że opiera wiarę na punkty w treningach, piłkarzach, odpowiedniej analizie rywala, taktyce na dany mecz czy zmianach. Zamiast po strzeleniu fuksem na 1-0 widzę drużynę grająca na czas już w pierwszej połowie, wybijająca rozpaczliwie piłki po autach i Leszka biegającego z tym różańcem przy lini mamroczacego pod nosem modlitwy.
      Przecież to jest komedia.

    • U nas jest presja na wynik? Ile chodzisz na mecze? 2 lata? Ziomek, u nas nigdy nie było presji na wyniki. A z tym różańcem to słabe… Jego sprawa czy go ma czy nie. Ch.. ci do tego ryju.

     • Krótka piłka: potrafi coś zbudować na dłuższą metę, wprowadzić młodych, wypracować styl czy może jest to strażak, dobry ma krótka metę, zmobilizować wygrać co któryś mecz i wywalczyć utrzymanie? Tego chcemy?

 1. Zmiany trenera nie będzie, a propozycje oszołomów trenerów takich jak np.Bartoszek to proszę nawet nie proponować… Lepiej skupić się na przyciągnięcie ludzi na stadion a nie walić jakieś bajki

 2. Sobiech wypali tak samo jak Tuszyński odpalił… Tu potrzeba zawodników którzy będą trawę gryźć a nie takich co będą odcinać kupony. Zawodnicy powinni mieć motywacyjne kontrakty na niskich pensjach i wówczas było by zaangażowanie. Napastnik z podstawą 10tys + 10tys premii w przypadku gola lub asysty spokojnie zaliczy 5 bramek/asyst miesięcznie. Nie piszcie mi proszę, że to fantastyka. IMHO motywacja.

 3. Jesli napastnik to tylko taki ktory jest w formie i nawalil gdzies bramek. Po co nam kolejny ktory strzeli ledwo 3 gole na runde? Trzeba gosci ktorzy czuja krew a nie nazwisk !! Tak samo z tym Kortem. Kolejny Mazek/Moneta

  • Po co nam napstnicy skoro brak gosci w pomoc ktorzy umieja dobrze pograc pilka?
   Po co nam napstnik skoro w pomocy sami defensywni pomocnicy?

 4. Siwy zeby ludzi przyciagnac na stadion potrzebne sa wyniki, a one zeby byly potrzebny nowy trener od poczatku przygotowac a nie po 4 czy 5 kolejkach jak bedziemy miec 2 pkt moze byc juz za pozno!

 5. I co taki bartoszek zrobi wyniki? Chyba w plebiscytach?! Zero warsztatu, znam go od czasów Zdroju gdzie byl trenerem, amatorka!!!A poza tym to trener gra na murawie???, czy cycu im karze ruszać się jak mucha w smole, nie sądzę…

 6. I najważniejsze dlaczego jak będą wyniki to będą ludzie??? Nie tak dawno Borussia D. tułała się na dole bundesligi ale stadion pękał w szwach. Niejednokrotnie słyszałem kiedy Zagłębie bylo w czubie, ze to super klub i wybitni pilkarze, ale kiedy nie bylo juz tak kolorawo to łajzy, słabiaki i klub nierobów.

 7. Pilnujcie lepiej Czerwińskiego bo niebawem może wyfrunąć,Lech już na niego parola założył.Sobiech i tak tu nie przyjdzie bo mu w Lubinie nie dadzą tyle hajcu co Niemcy.On nie gwarantuje też bramek.Trenera to na pewno trzeba zmienić bo jak nie to będziemy cisnąć w kierunku 1 ligi.

 8. Siwy ale co ty porownujesz bundeslige do naszej kopanej? Dobrze sie czujesz? U nas w PL tak jest nie ma wynikow, nie ma kibicow, czy to Slask, Legia, Lech, Gornik, nie ma roznicy zadnej. Zaglebie? Naprawde wierzysz ze komus sie chce ogladac ich ostatnie poczynania gdzie problemem bylo nie strzelenie gola, tylko kopniecie pilki w swiatlo bramki. Chyba wiecej nalezy wymagac? Co do trenera ja jestem za gosciem z zagranicy, napisalem tylko ze z Polski jak juz bym mial kogos brac to Ojrzynski i Bartoszek ale to opcja rezerwowa. Kto by nie przyszedl ten trener tego nie pouklada, jest gorzej niz za Stokowca. Szczerze myslalem ze gorzej juz byc nie moze !

 9. tak trochę z innej beczki, czytałem na Onecie artykuł o zainteresowaniu Lecha, Alanem i że ma w kontrakcie 700 tyś EUR. i że to jest ZAPOROWA CENA!!!.

  Z cały szacunkiem ale niech ci Polscy pseudo filantropi Lech i Legia spi****lają z taką gadką, naprawdę im się we łbach pojebało, że im inne kluby będą za czapkę gruszek zawodników sprzedawać. Dostaną kilka dużych baniek EUR za Gumnego, a im 700 tyś EUR szkoda za Alana, którego za rok albo dwa sprzedadzą gdzieś do Rosji albo Turcji za lekko 2-3 razy większa kasę.

  • Stuprocentowa zgoda, ile Monchengladbach dawało za Gumnego? Osiem i pół miliona euro? A tutaj klauzula 700 tysięcy i wyrzuty, że ci Lubińscy frajerzy nie będą chcieli opchnąć go taniej.

   Jak Alan chce się rozwijać to nie robiłbym mu problemów, ale pod jednym warunkiem – niech Lech wpłaci klauzulę. Żadnych negocjacji i ofert w stylu 200 tysięcy euro.

 10. Alan w Lechu plotki czy nie ale to pokazuje że atmosfera w zespole chyba nie jest najlepsza a swoją drogą w Lechu może się bardziej rozwinąć bo dla mnie to jest gość na kadrę

 11. A ja bym widział za Lewandowskiego Kaczmarka ale nie Bobo tylko Marcina tego co Wisłę Płock prowadził 🙂
  Tylko nie wiem czy nie za łagodny by był dla naszych grajków 🙂

 12. Ja też myślę, że najpierw powinniśmy ogarnąć ofensywnych pomocników. A M.L. jak zobaczy Maresa cofającego się po piłkę to pomocnikom powinien liścia sprzedać po meczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here