W ostatnim meczu sezonu rezerwy Zagłębia Lubin zremisowały 1:1 ze Stalą Brzeg. Oznacza, to że sezon „Miedziowi” zakończą na 11. miejscu.

Zagłębie II Lubin 1:1 Stal Brzeg

Bramki: Patryk Mucha 52′ – Mateusz Cieślik 72′

Zagłębie II Lubin: Barszcz – Szukiełowicz, Oko, Bogacz, Soszyński, Dudziak (62′ Brzeżowski), Warpas (45′ Nahrebecki), Mucha, Staśkiewicz (58′ Białek), Ryś (69′ Czuban), Więcek.

Stal Brzeg: Stitou, Mendak (45′ Jankowski), Cieślik, Kolanko, Zalewski, Nowacki, Pożarycki, Gajda (45′ Dychus), Celuch (67′ Kulczycki), Bronisławski, Sikorski (88′ Gawroński).

Żółte kartki: Soszyński – Cieślik, Sikorski, Nowacki.

3 KOMENTARZE

1. W związku z ostatnim meczem sezonu naszych rezerw chciałem, zamiast tradycyjnego zapisu minutowego przebiegu zawodów, przyjrzeć się dokładniej i zanalizować grę prawego obrońcy Pawła Witsanko .Niestety trener dał wolne większości naszych graczy (także Pawłowi) i mój plan spalił na panewce…Dość powiedzieć ,że w wyjściowym składzie pojawiło się raptem trzech zawodników ,którzy rozpoczynali tydzień temu mecz w Polkowicach (Oko ,Soszyński i Mucha) .Jeszcze słowo wyjaśnienia dlaczego wybrałem do niedoszłej obserwacji P.Witsankę . Wiadomo ,że pewniakiem do gry w I zespole na prawej obronie jest A.Czerwiński ,jednak śmiesznie niska ( nie tylko dla zagranicznych klubów) kwota odstępnego sprawia ,że w każdej chwili możemy go stracić …I wtedy w systenie z 4 obrońcami do gry nadawać się będzie tylko Kuba Tosik a w razie jego absencji (kartki!!! plus kończący się kontrakt) nie mamy nikogo do gry na tej pozycji ! No chyba że specjalnie nasz klub przedłuży kontrakt z A.Woźniakiem i przekwalifikuje go na bocznego defensora :).
    Tak więc chcąc nie chcąc opiszę najważniejsze sytuacje z tego meczu :
    1′ duży błąd Muchy :podaje niecelnie do tyłu ,ale wychodzi z tego idealne zagranie do napastnika STB ,który ma sytuację ,,sam na sam” z naszym bramkarzem ,na szczęście przegrywa ten pojedynek (Barszcz odbija piłkę),
    3′ kontra naszego zespołu ,ale Dudziak za mocno w polu karnym podaje do Staśkiewicza,
    4′ Szukiełowicz zbyt łatwo dał się ograć na prawym skrzydle ,dośrodkowanie STB,jednak nasi wybijają piłkę,
    6′ akcja Soszyńskiego ,podanie do Muchy ,strzał z ponad 25 metrów nad poprzeczką bramki STB,
    8′ świetny przechwyt Muchy ,dynamicznie rusza w pole karne ,ale w sytuacji ,,sam na sam” strzela z 10m wprost w bramkarza,
    10′ dobra akcja :Oko -Ryś -Staśkiewicz ,ale ten ostatni na niewielkim spalonym,
    14′ faul Warpasa na zawodniku STB w naszym polu karnym ,ale sędzia główny nakazuje grać dalej ,zaś protestującego gracza gości karze żółtym kartonikiem…Mieliśmy szczęście:),
    16′ wrzutka STB na 8 metr ,Barszcz wychodzi do piąstkowania ,ale nie trafia w piłkę ,obrońcy jakoś wyjaśniają tę groźną sytuację,
    18′ niecelny strzał STB z 25m (nad poprzeczką),
    19′ Soszyński przerywa faulem groźnie zapowiadający się kontratak STB i ogląda ,,w nagrodę” żółta kartkę,
    20′ ponownie STB w natarciu ,Oko ofiarnym wślizgiem ratuje sytuację,
    21′ i jeszcze raz STB – tym razem strzał z 14m mija o ponad 2 metry słupek naszej bramki,
    24′ znowu niepewnie Warpas w obronie : pozwala na dośrodkowanie ,ale Oko wybija piłkę,
    25′ dobre podanie Rysia do Staśkiewicza ,ale minimalnie szybszy jest golkiper STB,
    26′ D. Więcek wpada w pole karne ,strzela z ostrego kąta jednak zbyt lekko i trafia przy okazji w bramkarza STB,
    31′ indywidualna akcja Dudziaka , mocny strzał ,jednak piłka wytraca impet trafiając w nogi obrońców STB,
    33′ strzał STB z 15m ,ok. pół metra od słupka bramki Barszcza,
    34′ Mucha kontratakuje ,ale zostaje sfaulowany z premedytacją przez jednego z graczy STB (żółta kartka),
    35′ rzut wolny ,Ryś dorzuca w pole karne odchodzącą piłkę ,strzela głową Oko ,ale piłka mija słupek w odległości pół metra,
    36′ dalekie podanie STB ,Oko ściga się z napastnikiem gości i ostatecznie wyjaśnia sytuację podając głową do naszego bramkarza,
    37′ rzut wolny w wykonaniu Rysia z ok. 40m ,wrzutka ,obrońcy STB wybijają piłkę na rzut rożny,
    38′ ponownie Ryś , tym razem z rzutu rożnego, piłka trafia do nieobstawionego w polu karnym Staśkiewicza ,ale ten kiksuje podczas przyjęcia piłki…,
    41′ akcja STB , dwa strzały w tym jeden zablokowany przez naszych obrońców a drugi niecelny,
    43′ świetne interwencje Oko ,który dwukrotnie blokuje strzały STB w polu karnym,
    44′ Więcek kończy akcję naszego zespołu (prawym skrzydłem) niecelnym strzałem (ponad bramką),
    45′ faulowany Więcek ,Ryś z rzutu wolnego(35m) tym razem rzuca dochodzącą piłkę ,ale bramkarz STB pewnie ją łapie.
    Koniec pierwszej połowy ,w której były okresy panowania naszych rezerw ,ale też były dość długie fragmenty ,gdy grę prowadził zespół STB remis ze wskazaniem na STB (niepodyktowany karny).
    46′ z boiska schodzi Warpas a wchodzi do gry Nahrebecki,
    46′ wrzutka Rysia ,obrońcy wybijają piłkę przed pole karne, próba strzału jednego z naszych piłkarzy nieudana (źle trafia w piłkę),
    47′ przechwyt Więcka ,podanie do Rysia ,ten niestety za mocno do Staśkiewicza,
    50′ rajd Soszyńskiego ,wpada w pole karne ,ale obrońcy blokują uderzenie naszego pomocnika,
    51′ Mucha do Więcka ,strzał zostaje zablokowany przez STB,
    53′ Dudziak na prawo do Więcka ,ten wpada w pole karne i podaje do wbiegającego Muchy a ten mocnym strzałem daje nam prowadzenie ! 1:0.To była fantastyczna akcja naszych pilkarzy , w zasadzie piłkarze STB łącznie z bramkarzem tylko się przyglądali jak piłka krąży między naszymi graczami:),
    54′ I znowu Dudziak ,tym razem dał sobie odebrać piłkę ,wrzutka STB na 6m, ale uderzenie z powietrza gracza gości b. nieudane (wysoko nad bramką),
    56′ Nahrebecki daje się dość łatwo okiwać ,strzał STB z 10m w boczną siatkę,
    57′ kolejna akcja dwójkowa :Więcek -Mucha ,ale nasi nieskutecznie,
    58′ Bogacz w ostatniej chwili wybija piłkę po groźnej akcji STB,
    58′ spóźniony Nahrebecki ,ale na szczęście Więcek poszedł z asekuracją do samego końca i zablokował strzał STB,
    59′ b. niecelny strzał STB po rzucie rożnym,
    59′ Dudziak ,,miesza” po lewej stronie, ale ostatecznie traci piłkę,
    60′ schodzi Staśkiewicz ,wchodzi Białek,
    62′ Więcek do Rysia ,ten wpada w pole karne i już upadając strzela w boczną siatkę,
    63 strzela Soszyński z 30m ,ale w sam środek bramki,
    64′ schodzi Dudziak ,wchodzi Brzeżowski,
    65′ dwójkowa akcja Mucha- Białek ,strzela ten pierwszy ,ale za lekko i bramkarz bez problemu łapie piłkę,
    66′ Ryś po jednej z akcji pada na murawę ,naszego pomocnika łapią skurcze ,nie jest w stanie kontynuować dalszej gry,
    68′ Białek pada przed polem karnym po niebezpiecznym zagraniu jednego z piłkarzy STB, wolny pośredni, piłkę ustawia Brzeżowski i widząc ,że sędzia nie uniósł do góry ręki strzela bezpośrednio na bramkę ,piękny strzał ,piłka w siatce, gracze STB protestują a sędzia…przeprasza ,że nie podniósł ręki , anuluje gola i mamy powtórkę ,tym razem Brzeżowski strzela po krótkim rozegraniu obok słupka,
    69′ schodzi kulejąc Ryś, wchodzi Czuban,
    74′ Szukiełowicz traci piłkę tuż przed naszym polem karnym (typowa niepotrzebna zabawa z piłką), dośrodkowanie STB i jeden graczy gości na wślizgu uderza piłkę i mamy remis 1:1,
    75′ Oko w ostatnim momencie momencie wybija dośrodkowaną piłkę z 6 metra na róg,
    76′ tym razem Szukiełowicz bardzo pewnie w obronie i dodatkowo jest faulowany,
    77′ Więcek do Białka ,płaski strzał broni ,, na raty” bramkarz STB,
    78′ ponownie ograny Nahrebecki ,czujny Oko wybija piłke na rzut rożny,
    79′ Mucha do Czubana ,piękny, mocny, precyzyjny strzał, piłka zmierza tuż przy słupku ,ale bardzo dobrze zachowuje się bramkarz gości ,tylko rzut rożny,
    80′ Mucha do Brzeżowskiego ,ten strzela z 10 metrów ,ale piłkę odbitą od nóg obrońców łapie golkiper STB,
    81′ strzał STB z 10 m łapie pewnie Barszcz,
    82′ Szukiełowicz blokuje kolejne uderzenie STB na naszą bramę,
    84′ szybko rozegrany rzut wolny STB ,ale ostatecznie kończy się to fatalnym strzałem,
    85′ Brzeżowski do Czubana, ten strzela ,obrońcy wybijają na róg, dośrodkowanie pewnie łapie bramkarz STB,
    89′ Barszcz łapie piłke po uderzeniu z 30m,
    90′ kontra naszych :Soszyński do Bogacza a ten trochę za mocno na wolne pole do Białka,
    90+2′ mocny strzał STB z ok. 20m ,nasz bramkarz łapie piłkę ,,na raty”,
    90+4′ świetna okazja na zdobycie zwycięskiego gola :Więcek do Białka a ten zamiast strzelać w dogodnej sytuacji ,wdaje się niepotrzebny drybling , kilka sekund potem strzela ,ale obrońcy już blokują piłkę,
    90+6′ ostatnia akcja meczu : rzut rożny STB ,dośrodkowanie ,strzał głową ,ale niecelny…
    Koniec meczu ,remisujemy 1:1.
    Z przebiegu całego spotkania rezultat raczej sprawiedliwy. Piszę ,,raczej” ,bo należy pamiętać o sytuacji z niepodyktowanym rzutem karnym dla Stali Brzeg. Nasz zespół z wieloma młodszymi zawodnikami w składzie zaprezentował się całkiem przyzwoicie na tle czwartej ekipy tego sezonu.
    Kilka słów należy poświęcić niestety sędziemu tego spotkania : nie był to jego najlepszy dzień… O (niepodyktowanym) karnym dla Stali pisałem ,o przedziwnej ,,zapominajce” przy rzucie wolnym pośrednim też. Kilkukrotnie stosował przywilej korzyści ,gdy tej korzyści tak naprawdę nie było , ten sam rodzaj faulu raz odgwizdywał ,raz nie… No cóż ,pewnie też był już zmęczony sezonem.
    Na trybunach mecz obserwowali m.in. P.Witsanko w towarzystwie pięknej dziewczyny:), K.Andrzejczak oraz dyrektor Paluszek. Po meczu jeden z kibiców (z dłuższym stażem) dziękował Konradowi za utrzymanie III ligi i prosił o przekazanie podziękowań i pozdrowień dla pozostałych chłopaków. Konrad skromnie odparł ,że jego wkład w utrzymanie nie jest aż tak duży . Myślę Konradzie ,że Twoja dołożona ,,cegiełka” ma całkiem duże wymiary:)
    Reasumując :udanie kończymy ten sezon, a lato zapowiada się ciekawie w perspektywie krystalizowanie się składu rezerw na przyszły sezon.
    Pozdrawiam wszystkich fanów ZL
    AM-TT (@Andrzej38235360)

2. Co do zmian to podziekowano za wspoprace trnerowi rezerw – towarzyszl temu dosc lakoniczny komunikat na stronie glownej klubu. Dla mnie to ruch z kategorii niezrozumialych bo z przyjsciem Piotra Jacka wiazano spore nadzieje (w roku poprzednim byl trenerem rezerw Miedzi z ktora to druzyna bil sie do konca o awans do II ligi). Jak dla mnie to nie pozwolono mu na odcisnieciu swojego pietna na druzynie – pierwszy sezon raczej na aklimatyzacje w nowym klubie i wypracowanie sobie pozycji. Miejsce w tabeli raczej odzwierciedla potencjal mlodych zawodnikow na tle III-cio ligowych wyjadaczy. Ba, mozna powiedziec ze odnisl swego rodzaju sukces: raz zdobyty Puchar OZPN a rok pozniej w finale Pucharu OZPN
    Zastepuje go znany w Lubinie Adam Buczek. Wraca na stare smieci po braku sukcesow w seniorskiej pilce. Czy na pewno jest to ruch rozsadny czas pokaze

3. Konrad Andrzejczak najbardziej niewykorzystany zawodnik z młodych. Świetny technicznie , szybki , dojrzały i świadomy zawodnik. Zapracował wielokrotnie na swoją szansę, w rezerwach ciągnął wielokrotnie wynik , oddawał wszytko za barwy ZGL. Proszę o odpowiedz PO CO JEST TA AKADEMIA -JEZELI TAKI ZAWODNIK NIE DOSTAJE PRAWDZIWEJ SZANSY?????