fot. Mikołaj Olszewski

Jak podaje Paweł Paczul z portalu Weszlo.com, nowym zawodnikiem Zagłębia Lubin ma zostać Mateusz Kuchta – bramkarz Górnika Zabrze, który poprzedni sezon spędził w Odrze Opole. W informacji podanej przez dziennikarza czytamy, że Kuchta ma zostać zatrudniony w związku z urazem Konrada Forenca i ewentualnym odejściem z klubu Piotra Leciejewskiego.

Mateusz Kuchta to 23-letni bramkarz. W swojej karierze wychowanek Stadionu Śląskiego Chorzów grał w Górniku Zabrze, Okocimskim Brzesko oraz GKS-ie Katowice. Poprzedni sezon Kuchta spędził na wypożyczeniu w Odrze Opole, dla której rozegrał 16 meczów.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

27 KOMENTARZE

 1. Tak jak przewidywałem że Leciej odpuści .. Ale ja z innej beczki.. Dlaczego polskie kluby nie ściągają Islandczyków którzy nie kosztują wielkich pieniędzy a reprezentują bardzo solidny poziom, szczególnie w formacjach defensywnych . Jak stać taki Lewski na reprezentanta Islandii to polskiego klubu nie ? Mocno zastanawiające…

 2. Powinnismy sie domagac wyjasnien ze strony klubu. Podpisuje sie nowy kontrakt z bramkarzem co m kontuzje i rownoczesine sciaga sie na zabezpieczenie innego golkipera – czyli kontuzja Forenca powazna. Fajnie tak wydawac podwojnie pieniadze?

  • a Forenc dzisiaj trenował, bo byłem na treningu. Idz przejdz sie na trening zamiast żale dawać na mksie, pod każdym artykułem.

   • To po jakiego grzyba ktoś umieszcza a potem nie ściągnie (p.obok) z twittera informacji @PawelPaczul o kontuzji Forenca ???
    Ale jak napisał Grzegorz Bielski, cytuję :,, …nie będziemy dementować informacji, które mogą się sprawdzić.”

 3. Zagłębie Lubin Klub który ściąga piłkarzy po to żeby im poziom zaniżać, Klub od marnowania zawodników. Po co były starania o Lecieja? żeby teraz inni na jego miejsce wskoczyli? po co Mazek który się marnuje a szkoda bo jest na prawdę dobrym zawodnikiem, tylko głupcy tego nie widzą, a w Klubie ich nie brakuje. Dno dno jeszcze raz dno, to jest marny klubik bez kibiców bez Dopingu bez swojego Hymnu!

  • Maćku Mazek to marnuje pieniądze które klub musi ciągle wydawać na jego leczenie. Piłkarz przez większość pobytu u nas się leczy, może i ma umiejętność tylko co z tego jak ciągle łapie kontuzje za kontuzją i nie można z niego skorzystać.
   O sens zatrudnienia Lecieja tak drogiego w utrzymaniu, faktycznie trzeba by było zapytać poprzedni zarząd bo w czasie jego zatrudnienia mieliśmy w klubie 3 gotowych chcących grać bramkarzy Forenca,Hładuna, Polacka.
   Teraz ktoś powie że jest podobnie ale już wiadomo, że Leciej chce odejść bo nie pogodził się z rolą rezerwowego. Foriego bym jeszcze nie skreślał bo praktycznie po awansie z 1 ligi gdzie był najlepszym bramkarzem i bił rekordy szansy tak naprawdę nie dostał ( wiem minęło trochę lat ale jak na bramkarza to Fori jest w takim wieku, że ciągle jest perspektywistycznym zawodnikiem ) do tego jest wychowankiem nie drogim w utrzymaniu który zawsze gwarantuje solidny poziom.
   Wiadomo, że za długo w takiej formie Hladiego klub nie zatrzyma więc trzeba się zabezpieczyć żeby nie było tak jak ze Świerczokiem gdzie klub do teraz cierpi.

   • ,,…długo w takiej formie Hladiego klub nie zatrzyma…”.
    No ,ale można rozmawiać z gościem ,proponować nowy ,pewnie wyższy kontrakt , wpisać wysoką klauzulę odstępnego ! Tym bardziej ,że Dominik deklarował chęć pozostania w klubie.
    Zaraz mi odpowiedzą :skąd wiem ,że klub nie rozmawia z zawodnikiem ?
    Otóż właśnie nie wiem – może ktoś kompetentny choćby zamieścił jedno zdanie w serwisie ,np. :rozmowy trwają… Tak, jak to było w przypadku Kubickiego.
    Oby się tylko nie skończyło w ten sam sposób…

    • Myślisz, że Hladi na jaka kwotę zgodzi się żeby mu wpisać ?
     Zejdzmy na ziemię jest wychowankiem rozwija się dobrze ale zaraz będzie się dusił w Lubinie i wogóle w ekstraklasie. Więc na bank nie pozwoli żeby kwota odstępnego zablokowała mu odejście do lepszego klubu.
     Nie oczekujmy więc że klub zarobi na nim miliony euro.

     • Oczekuję choćby informacji ,że prowadzone są JAKIEKOLWIEK negocjacje…
      Osobiście sądzę ,że moglibyśmy zarobić w przyszłości na nim nie mniej ,niż dostaliśmy za Jacha,ale to tylko moje zdanie… Szanuję Twój sceptycyzm ,ale szanuj też moje zdanie:)

     • Ukraińska Zoria (nie Donieck czy d. Kijów) sprzedała właśnie swego młodego bramkarza za 14 mln €. A w Lubinie kwoty odstępnego na poziomie 300-700 tysięcy € i wielka radość bo Piątek poszedł za 600 tysięcy a Jach za 2 ml. Hladun też pewnie pójdzie za jakieś 200 tysięcy i przeczytamy jaki super interes zrobiliśmy.

     • Sezon temu Dnipro sprzedało Łunina Zorii za kilkaset tysięcy euro. Czy tylko ja widzę tu pewną analogię? Różnica jednak jest taka, że Dnipro się rozpada, a my teoretycznie powinniśmy kwitnąć…

 4. Z przykroscia stwierdzam, ze irytowalo mnie kiedy portal mkszaglebie prowadzil dlugotrwala kampanie pompujaca Leciejewskiego. Tego nie dalo sie czytac. Dzis zostalismy z goracym kartoflem.

 5. Jezeli mamy zrobić krok w przód ,to na pierwszym treningu powinny być 3 transfery.Skrzydlowi 2,napastnik 1.Bramkarzami nie ma co martwić się,bo jest Hładuń.Obawiam się,że klub z nikim się nie dogadał do dziś poza KUCHTĄ,a portal pisze ogólniki by zatrzeć ten zły obraz,jakim jest medialna cisza transferowa w LUBINIE.

 6. Ostrzegam ,,marudzących” : na tym forum nie marudzimy tylko przytakujemy 🙂
  Jak nie, to zaproponują Wam ,,ręczne tłumaczenie” (ZL ponad wszystko) ,nazwą Was ,,pieniaczami”( MISZ) lub ,, głupimi czepialskimi” (Zagłębiak) lub prostolinijnie każą się Wam ,,od…lić” ( również Zagłębiak). 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here