fot. Zagłębie Lubin S.A.

Zagłębie Lubin poinformowało na swojej stronie, że od nowego sezonu obowiązki trenera w rezerwach przejmie Adam Buczek. Jego asystentem będzie Jarosław Krzyżanowski. Buczek na stanowisku zastąpi Piotra Jacka, który żegna się z Zagłębiem.

– Postanowiliśmy powierzyć zespół rezerw doświadczonemu szkoleniowcowi, który zna klub i jego specyfikę, odpowiada filozofii Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie oraz będzie potrafił kooperować z pierwszym zespołem. Adam Buczek jest w naszej opinii bardzo dobrym trenerem, dlatego wierzymy, że w przyszłym sezonie kontynuowana będzie filozofia treningowa akademii, a rezerwy będą efektywniej dostarczać zawodników do pierwszego zespołu – powiedział dla zaglebie.com Mateusz Dróżdż, prezes Zagłębia Lubin.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE

  1. Śmiech na sali. Zła decyzja. ( patrz Wisła Puławy ).Może czas na trenera z Holandii do pracy z II zespołem ? U nas wieczne kółko wzajemnej adoracji. Konkluzja brak wyników.!!!

  2. W jednym z wywiadów prezes Dróżdż stwierdził ,ze ,,w Zagłębiu nie ma miejsca na przeciętność”…
    Może to jest przyczyna dymisji trenera rezerw ???

    • Nie sadze ze chodzi tu o przecietnosc. ZL jako jedna z nielicznych ma druzyne rezerw na tym poziomie. Szefostwo Legii chcialo miec rezerwy w IIgiej lidze a zycie ich zweryfikowalo i spadli do IV. Do tego w druzynie rezerw dochodzi do przeplywu zawodnikow – tu graja rekonwalescenci pierwszej druzyny i trzeba tymi zasobami umiejetnie zarzadzac. Drodek tabeli to realna sila rezerw i trener Jacek moim zdaniem dobrze sie spisal jak na pierwszy rok pracy. Szkoda ze nie dano mu popracowac drugi rok. Bede sledzil jego kariere.

      Co do nominacji Buczka. Jego porzednia kadencja w ZL byla udana. Potrzebowal odskoczni i wzial sie za trenerke seniorow. Raczej mu nie poszlo wiec wrocil do ZL z podkulonym ogonem. I teraz zagwozdka: jak mu uda sie poprawic wyniki Jacka to wszyscy odtrabia sukces a jak pojdzie mu gorzej to zacznie sie gadanie o kolesiostwie i wiecznych ukladach.

  3. Człowiek stąd, niepotrzebnie skreślony wraca do swojego klubu więc jak dla mnie dobra decyzja. Potrzeba ludzi identyfikujących się z klubem, a kto jak nie wychowanek ma to ,,zapewnić”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here