fot. Mikołaj Olszewski

Dzisiaj poznaliśmy terminarz rundy zasadniczej sezonu 2018/2019. Na inaugurację rozgrywek „Miedziowi” udadzą się do Warszawy na mecz z Mistrzem Polski Legią Warszawa. Pierwsza kolejka zostanie rozegrana w weekend 21-22 lipca. Pierwszy meczu u siebie Zagłębie zagra w drugiej kolejce (28-29 lipca) z… Zagłębiem Sosnowiec.

Tak jak wspomniałem, sezon zainaugurejmy w Warszawie. Z najciekawszych spotkań, czekają nas derby tydzień po tygodniu (najpierw z Miedzią a tydzień później ze Śląskiem). Cały terminarz prezentuje się następująco:

Kolejka 1 – 21-22 lipca

Górnik Zabrze – Korona Kielce
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Arka Gdynia
Wisła Płock – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Piast Gliwice
Śląsk Wrocław – Cracovia

Kolejka 2 – 28-29 lipca

Arka Gdynia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – Legia Warszawa
Lech Poznań – Cracovia
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Wisła Kraków – Miedź Legnica

Kolejka 3 – 4-5 sierpnia

Cracovia – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Miedź Legnica – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

Kolejka 4 – 11-12 sierpnia

Arka Gdynia – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Śląsk Wrocław
Lech Poznań – Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Cracovia
Wisła Kraków – Wisła Płock

Kolejka 5 – 18-19 sierpnia

Cracovia – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica – Korona Kielce
Wisła Płock – Arka Gdynia
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Kolejka 6 – 25-26 sierpnia

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Korona Kielce – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec – Śląsk Wrocław

Kolejka 7 – 1-2 września

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec
Cracovia – Legia Warszawa
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Korona Kielce
Miedź Legnica – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Kolejka 8 – 15-16 września

Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lech Poznań
Piast Gliwice – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Korona Kielce
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Miedź Legnica
Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze

Kolejka 9 – 22-23 września

Arka Gdynia – Lech Poznań
Cracovia – Wisła Płock
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Korona Kielce – Zagłębie Sosnowiec
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Miedź Legnica – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Kolejka 10 – 29-30 września

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Miedź Legnica
Legia Warszawa – Arka Gdynia
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Korona Kielce
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec – Cracovia

Kolejka 11 – 6-7 października

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin
Cracovia – Wisła Kraków
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Korona Kielce – Jagiellonia Białystok
Lechia Gdańsk – Zagłębie Sosnowiec
Miedź Legnica – Piast Gliwice
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Kolejka 12 – 20-21 października

Cracovia – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Lech Poznań – Korona Kielce
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica
Śląsk Wrocław – Arka Gdynia

Kolejka 13 – 27-28 października

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Korona Kielce – Cracovia
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia
Miedź Legnica – Śląsk Wrocław
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Płock – Piast Gliwice

Kolejka 14 – 3-4 listopada

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin
Cracovia – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Korona Kielce
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec – Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

Kolejka 15 – 10-11 listopada

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Korona Kielce – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Cracovia
Miedź Legnica – Arka Gdynia
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec

Kolejka 16 – 24-25 listopada

Arka Gdynia – Wisła Kraków
Cracovia – Śląsk Wrocław
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Korona Kielce – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin – Miedź Legnica

Kolejka 17 – 1-2 grudnia

Cracovia – Lech Poznań
Jagiellonia Białystok – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Korona Kielce
Miedź Legnica – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Zagłębie Sosnowiec – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Kolejka 18 – 8-9 grudnia

Arka Gdynia – Cracovia
Górnik Zabrze – Miedź Legnica
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Korona Kielce – Wisła Płock
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

Kolejka 19 – 15-16 grudnia

Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Wisła Kraków
Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Korona Kielce

Kolejka 20 – 22 grudnia

Arka Gdynia – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Cracovia
Korona Kielce – Miedź Legnica
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Lech Poznań
Zagłębie Sosnowiec – Legia Warszawa

Kolejka 21 – 9-10 lutego

Arka Gdynia – Korona Kielce
Cracovia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok
Wisła Płock – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Zagłębie Sosnowiec

Kolejka 22 – 16-17 lutego

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Miedź Legnica
Korona Kielce – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Cracovia
Piast Gliwice – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław
Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia

Kolejka 23 – 23-24 lutego

Arka Gdynia – Piast Gliwice
Cracovia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Legia Warszawa
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Miedź Legnica – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Kolejka 24 – 2-3 marca

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Arka Gdynia
Legia Warszawa – Miedź Legnica
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin
Wisła Płock – Cracovia
Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce

Kolejka 25 – 9-10 marca

Arka Gdynia – Legia Warszawa
Cracovia – Zagłębie Sosnowiec
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Korona Kielce – Wisła Kraków
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Miedź Legnica – Lech Poznań
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Kolejka 26 – 16-17 marca

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce
Zagłębie Lubin – Arka Gdynia
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Piast Gliwice – Miedź Legnica
Wisła Kraków – Cracovia
Wisła Płock – Pogoń Szczecin
Zagłębie Sosnowiec – Lechia Gdańsk

Kolejka 27 – 30-31 marca

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Cracovia
Korona Kielce – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Miedź Legnica – Zagłębie Sosnowiec
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Legia Warszawa
Wisła Płock – Zagłębie Lubin

Kolejka 28 – 3 kwietnia

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk
Cracovia – Korona Kielce
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Wisła Płock
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Miedź Legnica

Kolejka 29 – 6-7 kwietnia

Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Sosnowiec
Korona Kielce – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Miedź Legnica – Cracovia
Pogoń Szczecin – Arka Gdynia
Wisła Kraków – Piast Gliwice
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

Kolejka 30 – 13 kwietnia

Arka Gdynia – Miedź Legnica
Cracovia – Lechia Gdańsk
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Piast Gliwice – Korona Kielce
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

  1. Terminarz dobry aby zdobyć mistrza! Pierwsza kolejka będzie prawdziwym sprawdzianem a będzie o tyle lepiej, że Legia odpuszcza zazwyczaj początek sezonu ponieważ skupiają się na eliminacjach + następnie kolejni pucharowicze więc wychodzi na to samo (efekt pocałunku śmierci choć nasze Zagłębie pokazało, że można grać na początku efektywnie w pucharach i w lidze więc trzeba uważać), Piastunki które się ledwo utrzymały i wielka niewiadoma z imiennikiem z Sosnowca.

  2. powiem krótko, wyjazd do Warszawy z 1,5 miesieczną mobilizacją wstecz !!!! zaczynamy sezon od mocnego pierdo.niecia którego brakowało w poprzednim sezonie, gdzie sami wiemy ze byl kiepski w naszym wykonaniu na kibicowskim szlaku. NAKRĘCAMY SIĘ PANOWIE !!!!!!

  3. Ależ się zaczyna ten sezon! Obrzydły mi te Kielce, bardziej z hukiem się zacząć sezonu nie da 😀 To dobrze, że tak dostaliśmy, bo Legia na inauguracje z formą jest w lesie zazwyczaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here