fot. Zagłębie Lubin S.A.

Zwycięstwo Zagłębia w Warszawie nie przeszło bez echa w polskich mediach. Zawodnicy Zagłębia efektownym zwycięstwem zaklepali sobie miejsce w różnych jedenastkach kolejki. Największym „powodzeniem” cieszył się oczywiście strzelec dwóch bramek Patryk Tuszyński.

„Przegląd Sportowy”
W najlepszej drużynie pierwszej kolejki znalazło się miejsce dla trzech zawodników Zagłębia. Uznanie w oczach dziennikarzy Przeglądu Sportowego znalazło trzech zawodników Zagłębia. Byli to Alan Czerwiński, Filip Starzyński (nie wiem tylko czemu „Figo” jest w barwach Lechii) i oczywiście Patryk Tuszyński. Dodatkowo „Tuszek” został wybrany piłkarzem kolejki.

fot. twitter.com/Jan Kowalski

„Piłka Nożna”
Takim sam zestaw zawodników z Zagłębia, jak w przypadku Przeglądu Sportowego. Tak uzasadniają sój wybór: „Kto podczas pierwszej kolejki zgarnął pełną pulę? Oczywiście Zagłębie Lubin, które pokonało przy Łazienkowskiej warszawską Legię (3:1). Bardzo dobre zawody w stolicy rozegrali Alan Czerwiński, Filip Starzyński oraz Patryk Tuszyński, których nie mogło zabraknąć w gronie nominowanych.”

fot. Piłka Nożna

www.weszlo.com
Na weszło co kolejkę możemy poznać jedenastki kozaków i badziewiaków. Tym razem grupa kozaków jest licznie reprezentowana przez graczy Zagłębia. Wśród kozaków znaleźli się Alan Czerwiński, Filip Starzyński i Patryk Tuszyński.

fot. www.weszlo.com

www.2×45.info
Popularny portal internetowy nominował do najlepszej jedenastki 1. kolejki dwóch zawodników Zagłębia. Uznanie w oczach dziennikarzy tego portalu zdobyli Alan Czerwiński i Patryk Tuszyński. Miejsce na ławce rezerwowych znalazło się dla Filipa Starzyńskiego. A oto jak uzasadnili swój wybór:
Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin) – Zanotował świetne wejście w sezon. Był bardzo aktywny w ofensywie, wywalczył rzut karny, w defensywie również prezentował się solidnie. To może być jego sezon.
Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin) BOHATER KOLEJKI – Jeszcze zimą był wypychany z Lubina, teraz tematu jego odejścia nie było, został na Dolnym Śląsku i pokazał, że może być wartościowym zawodnikiem. Z Legią grał jak wytrawny snajper.”

www.gol24.pl
Kolejny portal piłkarski i znowu trzy nominacje. Tradycyjnie już wyróżnieni zostali Alan, Filip i Patryk. A oto uzasadnienia:
Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin) – Bez zarzutu wykonał swoją pracę przy Łazienkowskiej. Niejednokrotnie udało mu się zatrzymać akcję Legii. To po faulu na nim sędzia wskazał na jedenasty metr, a zaraz potem Filip Starzyński podwyższył na 2:0.
Filip Starzyński (Zagłębie Lubin) – Czyżby wracał do wysokiej dyspozycji, czyli takiej, za którą otrzymuje się powołania do kadry? Może tak, może nie. W każdym razie przeciwko Legii Warszawa zagrał bardzo dobrze. Do skutecznie wykonanej jedenastki dołożył solidną pracę w środku pola.
Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin) – Pozamiatał na starcie i to na terenie mistrza Polski. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie – jako jedyny piłkarzw całej kolejce. Cajpierw wykorzystał błąd rywala, później trafił… klatką piersiową. Może być silnym punktem „Miedziowych”, jesli dalej będzie tak odnajdywać się w polu karnym.”

TVP Sport
Co prawda dziennikarze nie wybierali tam najlepszej jedenastki kolejki, ale kibice mogli oddać swój głos na piłkarza kolejki. W tym plebiscycie drugie miejsce zajął Patryk Tuszyński, który zebrał 23,6% wszystkich głosów. Internauci wyżej ocenili tylko Pedro Tibę z Lecha Poznań.

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

8 KOMENTARZE

 1. Trzeba powiedzieć że chłopaki zapierdzielali że aż miło było patrzeć. Nie miałem najlepszego zdania o Tuszyńskim ale jak będzie tak zapierdzielał jak w tym meczu to będzie w 11 kolejki tak samo często jak Świerczok. Skończył z człapaniem i efekt od razu widać.

 2. moim zdaniem Legia była taka słaba, że Zagłębiu mecz wyszedł. Grając dalej tym samym schematem, czyli na siłe szukania gry skrzydłami, daleko nie zajedziemy!

 3. Kuba Mares też wszedł z buta i pyknął dwie bramki Legii, a potem już było gorzej z trafieniami, dlatego Tuszek dobrze mówi, żeby zachować zimne głowy i dopiero teraz pokazać na ile ich stać. Oby im żarło jak najdłużej. W tej lidze można wygrać z każdym, jedynie trzeba chcieć i nie być minimalistą. Myślcie na boisku chłopaki i powodzenia !!

 4. jestem zaskoczy marketingiem chyba wkoncu zaczelo to dzialac. Dzisiaj na 3 na ustroniu widzialem grajkow z mlodzikami i ludzmi z klubu. NARESZCIE!!!!!!!

  • Też jestem pozytywnie zaskoczony, w końcu ktoś wymienił ten marazm marketingowy, który tu był od wielu lat. A poprzedni prezes, który wywodził się z działu marketingu tylko potwierdził jak niewiele tam pracowali i jak mało kreatywni byli. Telewizja Zagłębia też ładnie się rozwinęła!

 5. A mi się najbardziej podoba to, że prezes upierniczył karnety na VIP i nastąpiła konstetnacja i ta cała lubinska śmietanka szuka pomocy wszędzie aby nie płacić i dostać karnety za darmo nawet u nas w kopalniach. Czyscic prezesie Dróżdż do zera. Trzymam za Pana kciuki może będzie wkoncu na Zagłębiu normalnie.

 6. Najbardziej wkurzalo mnie to- znam osobiscie taki przypadek ze koles dobrze zarobiony zalatwia sobie za frajer karne na vip i co w tym jest najlepsze? Gowno go mecz interesuje jemu tylko chodzi o to aby sie nawalic i dobrze zjesc a mecz ew obejrzec na telewizorze sic!

 7. Tak właśnie wygląda polski biznes- zakombinować a nie zapracować… Pozbyć się takich pasożytów i z piłkarskich aren jak i z zycia publicznego.
  Co do meczu- ewidentnie Legia chce sie pozbyc trenera robiąc miejsce boskiemu Adamowi. Trafilismy w dobry moment ,dobrze ze wykorzystany. teraz czekamy na potwierdzenie czy coś idzie do przodu czy to tylko sytuacyjny mecz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here