W 33. kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin pokonało u siebie Koronę Kielce 2:1. Sam mecz nie porwał, jednak dwie bramki Jewgienija Baszkirowa oraz jedno trafienie Petteriego Forsella były naprawdę wysokiej klasy.

Korona Kielce przyjechała do Lubina z zamiarem zwycięstwa, które pozwoliłoby jej na zachowanie szans na utrzymanie sie w ekstraklasie. Wysoką determinację i chęć uzyskania korzystnego rezultatu było widać w pierwszych minutach meczu, bo to właśnie goście lepiej operowali piłką, byli z nią szybsi, a ich dyscyplina taktyczna stała na znacznie wyższym poziomie.

Jednak to Zagłębie Lubin jako pierwsze zdobyło gola. Do dość przypadkowej, odbitej od Adnana Kovacevicia piłki, doszedł Jewgienij Baszkirow, huknął na bramkę zza szesnastki zaskoczył próbującego interweniować bramkarza gości - Marka Kozioła. Po strzeleniu bramki Zagłębie grało już lepiej i było kilkukrotnie bliskie podwyższenia prowadzenia - między innymi za sprawą Bartosza Białka, Damjana Bohara czy Sasy Zivca. Niestety w każdej z sytuacji wymienionych wcześniej graczy zabrakło precyzji i futbolówka wędrowała albo w trybuny, albo wprost w interweniującego golkipera Korony Kielce.

Tym razem to Korona Kielce zdobyła gola, mimo, że z przebiegu gry nie do końca się on gościom należał. Chwilę przed przerwą kielczanie mieli rzut wolny w okolicach 20-kilku metrów od bramki Dominika Hładuna. Do piłki podszedł Fin Petteri Forsell, huknął potężnie i zmieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki "Miedziowych". Do przerwy było więc 1:1.

W drugiej połowie mecz nieco się wyrównał, momentami nawet Korona miała więcej z gry i z większym animuszem atakowała. Na szczęście bez większego sukcesu. W 67. minucie meczu znów dał o sobie Jewgienij Baszkirow, który ponownie z dystansu zdobył pięknego gola. Bardzo ładne trafienie Rosjanina było ostatnim w tym meczu i to "Miedziowi" wyszli z rywalizacji z Koroną Kielce zwycięsko, pokonując ją 2:1.

W kolejnym meczu Zagłębie Lubin zmierzy się w Bełchatowie z Rakowem Częstochowa. Spotkanie zaplanowano na sobotę 4 lipca na godzinę 15:00.