Już zimą Zagłębie sondowało możliwość przejścia Małkowskiego do naszego klubu, jednak na przeszkodzie stanęły względy formalne. 37-letni golkiper podpisał kilka tygodni wcześniej nowy półtoraroczny kontrakt z Koroną Kielce. Nie był on jednak respektowany przez obecnych włodarzy klubu z Kielc, którzy twierdzili, że poprzedni prezes zawierając umowy m.in. z Małkowskim działał na szkodę spółki. 

Choć odpowiednie organy w PZPN potwierdziły ważność zawartego kontraktu, Małkowski przez całą rundę wiosenną nie pojawił się na boiskach ekstraklasy i nie otrzymał należnego mu wynagrodzenia.

Jeśli bramkarz będzie zdeterminowany, by odejść z Korony, wówczas ta zażąda, by zrzekł się zaległego wynagrodzenia.

Choć ten transfer na papierze wydaje się być w miarę rozsądny (Konrad do grania, Zbyszek do nauki i ewentualnego gaszenia pożaru w przypadku kontuzji Konrada), prawdopodobnie jak zimą znów na przeszkodzie staną formalności.

Zbigniew Małkowski ma 37 lat. Ma za sobą bogatą karierę, podczas której reprezentował barwy m.in.: Stomilu Olsztyn, Feyenoordu Rotterdam, SBV Excelsior Rotterdam, Hibernian FC oraz Inverness Caledonian Thistle FC. Od sześciu lat występuje w Koronie Kielce.

<<Stawiaj na mecze COPA AMERICA i wygrywaj! Nawet do 500zł bonusu dla nowych graczy u naszego partnera ComeOn!>>

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl