Piast Gliwice – Górnik Zabrze

Trzecią kolejkę Ekstraklasy rozpoczniemy od kolejnych już małych derbów Śląska. W zeszłym tygodniu Piast mierzył się w Chorzowie z Ruchem. Dzisiaj przed nimi kolejny pojedynek z rywalem zza miedzy. Wspomniany pojedynek z Ruchem Chorzów Piast przegrał 0-2. I trzeba to sobie powiedzieć jasno: nie zaprezentował się zbyt dobrze. W pierwszej połowie zagrali na tyle słabo, że Ruch mógł grać bez bramkarza, bo gliwiczanie celnego strzału nie oddali. Bardzo słabo spisały się przede wszystkim skrzydła Piasta. Szeliga i Moskwik nie przeprowadzili chyba żadnej udanej akcji. Górnik Zabrze również nie błysnął w poprzedniej kolejce. Ulegli innemu Górnikowi, temu z Łęcznej, 1-2. Tutaj według mnie widać pierwszą różnicę między tymi drużynami. Górnik ma łatwość w zdobywaniu bramek. Wiem, że to brzmi bardzo górnolotnie, ale nawet jak im się gra nie klei, zawsze potrafią zrobić jakąś jedną, dwie akcje, po których z reguł coś wpadnie. Oczywiście problemem nadrzędnym Górnika jest słaba defensywa w pakiecie z Przyrowskim w bramce. W Piaście wygląda to słabiutko. W pierwszym meczu z Termaliką 1-0 po golu zdobytym ze stałego fragmentu gry. Później na zero w przodzie z Ruchem. Tutaj widzę główny problem gliwiczan. Brakuje napastnika. Widać, że zastąpienie Wilczka nie będzie takie proste. Oczywiście głównym atutem Piasta są mecze u siebie i tutaj potrafili postawić się każdemu. Według mnie jednak nie mają na tyle atutów aby pokonać zabrzan. Remis to maks co z tego spotkania wyciągnie Piast.

Typ: Zwrot w razie remisu: Górnik Zabrze
Kurs w ComeOn: 2.00

<<Zagraj w ComeOn!>>

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin

Drugie piątkowe starcie to mecz Lechii z Pogonią. Lechii, która zaliczyła zdecydowany falstart w tym sezonie. W sumie sprawdziło się to, co im prognozowałem od początku. Mianowicie, pojawiła się presja na podjęcie rywalizacji z Lechem i Legią i po prostu tego nie wytrzymali. Możliwe też, że Brzęczek popełnił jakieś błędy w okresie przygotowawczym i teraz są tego efekty. Ale to wszystko to wydaje się pikuś przy tym co wychodzi teraz. Zarząd decyduje o tym, jakich piłkarzy ma mieć do dyspozycji trener. W ostatnich dniach do rezerw odesłani zostali czterej zawodnicy. Dwóch z nich Brzęczek odesłał w porozumieniu z zarządem, pozostała dwójka to tylko i wyłącznie decyzja zarządu, a Brzęczek chciałby mieć ich do dyspozycji. Po cichu też wróbelki zaczynają ćwierkać, że w przypadku kilku kolejnych wpadek nastąpi zmiana trenera. W Pogoni zaś wszystko jest jakby odwrócone o 180 stopni. Wygląda na to, że Michniewicz dobrze poprzestawiał klocki w okresie przygotowawczym. Zatrybiła szczególnie obrona, która spokojnie radziła sobie w Poznaniu, u siebie również funkcjonowała bez zarzutu. Oczywiście zdarzają im się jeszcze błędy, ale widać, że idzie to w dobrym kierunku. W ataku też to wygląda dobrze. W poprzednim meczu ze Śląskiem można powiedzieć, że brakło jedynie skuteczności i szczęścia. Sytuacje były, ale zamiast do bramki piłka obijała poprzeczkę i słupek, czy też instynktownie bronił Pawełek. Także biorąc pod uwagę to wszystko wydaje się, że Lechia jest zdecydowanie za bardzo faworyzowana przez bukmacherów. A Pogoń, swoją konsekwencją, może tutaj namieszać. Z pewnością stać ich na sprawienie niespodzianki (no właśnie, tylko czy to będzie niespodzianka) i wywiezienie punktów z Gdańska.

Typ: Wygra Pogoń Szczecin lub remis
Kurs w ComeOn:

<<Zagraj w ComeOn!>>

Przypominamy o bonusie 25zł bez depozytu dla wszystkich nowych graczy w ComeOn, którzy zarejestrują się za pomocą odnośników zawartych na naszej stronie i zweryfikują numer telefonu oraz adres e-mail. ZAPRASZAMY!

Grzegorz Bielski
Obserwuj autora na Twitterze