Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia

Pierwsze sobotnie spotkanie. Poprzednia kolejka pokazała w jakim miejscu są obie drużyny. Legia obnażyła wszelkie braki w defensywie Podbeskidzia i jak pokazało tamto spotkanie tych braków było całe mnóstwo. Podbeskidzie gubiło się w najprostszych sytuacjach. Legia wchodziła w obronę bielszczan jak w masło i im dalej w mecz tym obrońcy Podbeskidzia byli bardziej przestraszeni. Jednak są pewne pozytywy w ich grze. Chodzi mi tutaj o szeroko pojętą grę w ataku. Grając na Łazienkowskiej nigdy nie jest łatwo i mimo wyniku 0-5 Podbeskidzie stworzyło sobie kilka wyśmienitych okazji. Na przeszkodzie stanął jednak albo słupek, albo Duszan Kuciak. Po spotkaniu trener Kubicki przyznał, ze pierwszy raz w karierze jego drużyna stworzyła tyle sytuacji grając na Legii. Widać więc, że jest potencjał na to, aby Podbeskidzie zarówno strzeliło jak i straciło gola. A jak to wygląda w Cracovii? Niby solidna defensywa co pokazał mecz w Gdańsku. Nie był to mecz perfekcyjny bo Lechia sobie stworzyła sobie swoje sytuacje. W poprzedniej kolejce w meczu z Wisłą też pojawiły się jakieś błędy i Wisła wykorzystała to już na samym początku meczu. Później jeszcze kilka sytuacji było jednak zabrakło im wykończenia. Pod znakiem zapytania stoi też występ Covilo, który nabawił się jakiegoś lekkiego urazu w derbach. Więc jeżeli nie zagra to ucierpi zarówno defensywa jak i ofensywa. Bo jak wiemy, Covilo jk mało kto potrafi się znaleźć w polu karnym przeciwnika przy stałym fragmencie gry. Tak było też w starci z Wisłą, gdzie Covilo trafił w słupek. Poza tym ofensywa Cracovii wygląda solidnie. Wciąż brakuje typowego napastnika, ale Zieliński stara się grać tym co ma i już nie raz udowodnił, że potrafi. W zeszłym sezonie, już za Zielińskiego, Cracovia wygrała tutaj 3-0. Teraz według mnie już tak łatwo gościom nie będzie i powinnismy oglądać bardziej wyrównane spotkanie. Miejmy nadzieję też, że bardziej emocjonujące gdzie gole padną z obu stron.

Typ: Oba zespoły strzelą bramki: Tak
Kurs w ComeOn: 1.90

 <<Zagraj w ComeOn!>>

Wisła Kraków – Lech Poznań

Na zakończenie soboty chyba najciekawiej zapowiadające się starcie tej kolejki. Wisła podejmować będzie poznańskiego Lecha. Lecha, który jeszcze teoretycznie uwikłany jest w walkę o Ligę Mistrzów. Oczywiście ta walka to tylko do środy. Nie ma więc co bawić już się różnego rodzaju rotacje tylko zawalczyć o pełną pulę w Krakowie. To, że Lech ma ogromny potencjał w przodzie pokazała akcja z poprzedniego meczu z Lechią Gdańsk, gdzie rozklepali obronę gdańszczan tak, że nie powstydziłaby się tego Barcelona czy Arsenal. Ręce same składały się do oklasków. Problemem Lecha są jednak spore przestoje w grze. I jak już tego gola strzelą to później grają zachowawczo. Z reguły to się mści. Tak było w meczu z Pogonią, tak było z Lechią, tak było nawet z Basel. Obrona jest niby solidna, ale przytrafią im się takie błędy jakie nie mają prawa się przytrafiać nawet ligę niżej. Z drugiej strony Wisła również potrafi zagrać do przodu. W tym meczu powinien już wystąpić Guerrier co niewątpliwie wzmocni siłę ofensywną Białej Gwiazdy. Wydaje się, że tutaj to Wisła będzie grała z kontry, więc Guerrier jest pasującym elementem do ej układanki. Widać też, że Brożek gra nieźle. Niby goli nie strzela, ale bardzo pomaga zespołowi i wypracowuje innym sytuacje. W defensywie niby solidnie, ale błędy się zdarzają. Przykładem choćby ostatnie spotkanie z Cracovią. Wielbłąd Głowackiego przy golu Cetnarskiego. Do tego przy stałych fragmentach jest słabiutko. A jak wiadomo w Lechu za stałe fragmenty odpowiada Douglas, który ze stojącej piłki gra chyba najlepiej w całej lidze. Zapowiadają się więc kłopoty dla defensywy Wisły. I ja tutaj widzę raczej ciekawe spotkanie obfitujące w gole. Obie drużyny potrafią strzelać, potrafią grać ofensywnie, ale potrafią też przeciwnikowi podarować gola. Dlatego powinniśmy oglądać ciekawe widowisko w sobotni wieczór przy Reymonta.

Typ: Łącznie bramek: Powyżej 2.5
Kurs w ComeOn: 2.20

 <<Zagraj w ComeOn!>>

Przypominamy o bonusie 25zł bez depozytu dla wszystkich nowych graczy w ComeOn, którzy zarejestrują się za pomocą odnośników zawartych na naszej stronie i zweryfikują numer telefonu oraz adres e-mail. ZAPRASZAMY!

Grzegorz Bielski
Obserwuj autora na Twitterze

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl