fot. Własne

Nowym przewodniczącym rady nadzorczej został Mateusz Dróżdż.

Mateusz Dróżdż ma 29 lat, choć ostatnio mieszkał w Warszawie, jest rodowitym lubinianinem i zadeklarowanym kibicem Zagłębia, gdy pozwalają mu na to obowiązki, uczęszcza na mecze naszego klubu.

Nowy przewodniczący rady nadzorczej Zagłębia z zawodu jest radcą prawnym, wykłada również na Uczelni Łazarskiego (Katedra Prawa Gospodarczego). Jest wykładowcą programu International Legal Studies w Salzburgu oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania infrastrukturą sportową, a także studiów angielskojęzycznych afiliowanych przez Coventry University.

Wcześniej współpracował z międzynarodową kancelarią Gide Loyrette Nouel. Pracował także w amerykańskiej kancelarii McDonald Hopkins w Cleveland. Doświadczenie zdobywał na praktykach w cenionych kancelariach, czy chociażby w Urzędzie Integracji Europejskiej (aktualnie MSZ).

Ukończył kursy na Saint Joseph’s University w Filadelfii, Salzburg Universitat, Center for International Legal Skills w Salzburgu oraz Cambridge School of English. Jest także członkiem Stałej Grupy Ekspertów Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Jest także członkiem Komisji Sportu Międzynarodowego przy Staffordshire University and Thompson Rivers University.

W 2015 r. ukończył aplikację radcowską w Warszawie w Okręgowej Izbie Radców Prawnych. Obecnie prowadzi własną kancelarię, obsługiwał m.in. kluby sportowe, piłkarzy oraz KGHM. Mateusz Dróżdż jest również przewodniczącym rady nadzorczej Cuprum-Med Sp.z o.o..

Dobro kibica nie jest obce nowemu przewodniczącemu RN. W trakcie swojej kariery, jako prawnik Ogólnopolskiego Związku Stowarzyszeń Kibiców, wielokrotnie pomagał kibicom wielu polskich drużyn – w tym Zagłębia Lubin.

Dr Dróżdż wypełni wakat na stanowisku przewodniczącego po Piotrze Walczaku, który w połowie marca objął stanowisko wiceprezesa KGHM Polska Miedź S.A.

Nowemu przewodniczącemu życzymy wielu sukcesów w naszym klubie!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl