Daniel Dziwniel to niespełna 24-letni lewy obrońca, który ostatnio reprezentował barwy szwajcarskiego Sankt Gallen. Minionego sezonu zawodnik nie może zaliczyć do udanych. Na boisku pojawił się zaledwie raz i zagrał 9 minut. Było to w drużynie Sankt Gallen U21. Na usprawiedliwienie Dziwniela trzeba dodać, że od września ubiegłego roku zmagał się z poważną kontuzją zerwania więzadeł krzyżowych.
Tego lewego obrońcę możemy pamiętać głównie z występów w Ruchu Chorzów oraz swego czasu w reprezentacji młodzieżowej. W barwach „Niebieskich” Dziwniel grał przez 3 rundy. W tym czasie rozegrał 56 spotkań, w których strzelił 2 gole i zanotował 7 asyst. Lewy obrońca ma też doświadczenie z występów w eliminacjach do Ligi Europy. W rozgrywkach europejskich zagrał w sumie sześciokrotnie z Ruchem Chorzów. W reprezentacji młodzieżowej rozegrał 12 spotkań. Przeciwko Zagłębiu zagrał dwukrotnie. Raz wygrał, raz przegrał.
Wydaje się zatem, że kluczową role odegrają tutaj testy medyczne. Po tak  ciężkiej kontuzji nie jest łatwo wrócić do pełnej sprawności fizycznej. Zakładając, że testy medyczne wykazałyby gotowość Dziwniela w 100% byłby to niewątpliwie ciekawy transfer, na którym mogłyby skorzystać obie strony. Zawodnik wróciłby do kraju, miałby szansę się odbudować. Zagłębie wreszcie zyskałoby alternatywę dla Dorde Cotry, któremu rywalizacja może tylko pomóc. Pozostaje zatem czekać na rozwój wypadków.
Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl