Do Zagłębia Lubin może przejść słowacki skrzydłowy Viktorii Pilzno Egon Vůch.

Jako pierwszy o możliwości przejścia Vůcha do naszego klubu napisał na Twitterze @CzeskiFutbol. „Miedziowi” szukają ofensywnych piłkarzy i sondują możliwość pozyskania czeskiego pomocnika.

Egon Vůch ma 25-lat, jest bardzo efektownie grającym skrzydłowym, który od czasu do czasu grał również w środku pola. W sezonie 2014/2015 prezentował się bardzo dobrze, jednak później obniżył loty. Eksperci od ligi czeskiej, powołując się na tamtejsze media, powiedzieli nam, że Vůch stracił formę głównie przez problemy pozaboiskowe. Dobra wiosna na wypożyczeniu w Slovanie jest jednak dowodem na to, że piłkarz całkowicie się nie zatracił i może imponować tak jak przed dwoma sezonami.

Zagłębie obserwuje Vůcha od roku – wypożyczyć chciało go już zimą, piłkarz wówczas zdecydował się na pozostanie w Czechach. Teraz być może pomocnik skusi się na wyjazd za granicę.

25-latek ma jeszcze rok kontraktu w Viktorii Pilzno, dlatego będzie trzeba za niego zapłacić. Oprócz Zagłębia byłym piłkarzem SK Hlavice i FK Teplice interesują się jeszcze Austria Wiedeń, Red Bull Salzburg oraz FK Zbrojovka Brno.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl