Od ostatniego spotkania Zagłębia minęło dokładnie 21 dni. Trzy tygodnie temu Zagłębie wygrało z Piastem w Gliwicach i tym samym zapewniło sobie miejsce na najniższym stopniu podium. Dzień później zawodnicy mieli już wolne i tak jak np. Alexandar Todorovski byli już w drodze na zasłużony urlop. Podczas tej trzytygodniowej przerwy piłkarze nie leżeli jedynie brzuchem do góry. Każdy z nich miał rozpisany indywidualny plan treningowy, który mamy nadzieję był realizowany 🙂 Nie martwimy się tutaj o Martina Polacka, który niemal dzień w dzień wrzuca na swój facebookowy profil (TUTAJ) video ze swoimi ćwiczeniami. Trzeba przyznać, że robią one wrażenie.
Punktualnie o godzinie 18 zaplanowana została zbiórka piłkarzy w klubie. Natomiast na pierwsze wspólne zajęcia na jedno z boisk treningowych zawodnicy wraz ze sztabem szkoleniowym wyjdą o godzinie 19. Będą to zajęcia typowo wprowadzające.
W trakcie okresu przygotowawczego Zagłębie rozegra 5 spotkań sparingowych. Pierwszym rywalem będzie Ruch Chorzów a mecz ten odbędzie się 18 czerwca o godzinie 11. Miejsce rozegrania tego meczu jest jeszcze nieznane. W trakcie przygotowań „Miedziowi wyjadą na jedno zgrupowanie do Opalenicy. Będzie ono trwało od 20 czerwca aż do pierwszego meczu eliminacji Ligi Europy, czyli do 30 czerwca.
Wraz z pierwsza drużyną przygotowania rozpoczną dwaj zawodnicy z rezerw. Będą to Artur Siemaszko i Patryk Mucha. „Siema” w zeszłym sezonie w rezerwach wystąpił 20 razy i zdobył 8 bramek. W III lidze Mucha wystąpił 28 razy i zdobył 4 gole.
Na pierwszym treningu oczywiście nie pojawi się Filip Starzyński, który przebywa wraz z reprezentacją Polski w Krakowie i prawdopodobnie dzisiaj zagra w meczu towarzyskim przeciwko Litwie.
Kadra Zagłębia na pierwszym treningu:
Bramkarze: Konrad Forenc, Dominik Hładun, Martin Polacek.
Obrońcy: Dorde Cotra, Maciej Dąbrowski, Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Alexandar Todorovski, Damian Zbozień.
Pomocnicy: Adrian Błąd, Sebastian Bonecki, Filip Jagiełło, Łukasz Janoszka, Krzysztof Janus, Jarosław Kubicki, Patryk Mucha, Łukasz Piątek, Adrian Rakowski, Jakub Tosik, Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak, Karol Żmijewski, Paweł Żyra.
Napastnicy: Michal Papadopulos, Krzysztof Piątek, Artur Siemaszko, Eryk Sobków.
Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl