Maciej Dąbrowski ustalił warunki kontraktu z Legią

48
fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Środkowy obrońca Zagłębia Lubin Maciej Dąbrowski ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Legią Warszawa – informuje „Przegląd Sportowy”. Legioniści zdecydowali się na wykup „Dąbrosia” na podstawie klauzuli odstępnego, która wynosi około 350 tys. euro.

Warszawska Legia sondowała możliwość pozyskania Macieja Dąbrowskiego już roku temu – wówczas nie doszło do złożenia oferty.

Tym razem, jak informują media, Legia wysłała do Zagłębia Lubin pismo informujące o chęci wykupienia Dąbrowskiego na podstawie klauzuli i rozpoczęciu negocjacji kontraktowych. Warunki indywidualnego kontraktu już ustalono, jednak piłkarz nie zdecydował się jeszcze na parafowanie dokumentów i przejście do nowego zespołu.

Dąbrowski prawdopodobnie chce poczekać na to jak rozwinie się sytuacja z grą Zagłębia w Lidze Europy. Możliwe, że piłkarz nie odejdzie do innego zespołu przed zakończeniem III rundy eliminacyjnej, w której zagramy z SønderjyskE.

Zagłębie nie może zbyt wiele zrobić, by zatrzymać Dąbrowskiego w klubie. Według nieoficjalnych informacji, Legia zaproponowała naszemu piłkarzowi bardzo atrakcyjne warunki kontraktu, z którymi nawet kontroferta ze strony Zagłębia nie mogłaby się równać.

Na to jak rozwinie się sytuacja musimy jeszcze poczekać. Jedno jest pewne – decyzja o ewentualnym pozostaniu należy tylko do Maćka.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

48 KOMENTARZE

 1. Maciek, zostań! Tutaj jesteś naszą gwiazdą, z czasem trafisz do reprezentacji bo jesteś mega kozakiem. A w Legii? Tam każdy jest niby gwiazdą, drużyna nie ma charakteru, a z Zagłębiem możesz walczyć o te same cele. Kurde, apel do władz. Trzeba zatrzymać Maćka nawet kosztem przyszłych transferów :/
  Dąbroś trzyma w ryzach całą naszą defensywę…

 2. Panowie, troszkę ten tytuł jak na nabicie wejść na jakimś onecie czy innym szmatławcu. Brakuje wykrzyknika na końcu:) Legia zgłosiła chęć skorzystania z klauzuli więc Kołakowski ustalił warunki kontraktu. Ok, w tekście jest to bliżej wyjaśnione ale sam tytuł jakby zbyt sugestywny..

 3. Panowie Maciek ma prawie 30 lat nie oszukujmy się w legi będzie miał większa kasę a wiadomo każdy chce dwa razy więcej zarobić. Trudno mamy młodego Jacha mamy Maderę. Jaką decyzje podejmie Maciek zobaczymy, ale i tak będę go dalej szanował i mu kibicował za to co zrobił dla naszego Zagłębia.

 4. Nie powinniśmy się nad nim spuszczać, chce iść za kasą to niech idzie. W WW-a nikt mu placu za darmo nie da…

  Jak gość ma dostać w 7egii 100 tys. za miecha to kto mu u nas tyle da? Mam nadzieje że nikt… to tyle co miał w Lubinie Szernas, każdy wie jak w tych czasach było.

  Macieju Dąbrowski… Poproś o podwyżkę w Lubinie, ale na rozsądnych warunkach i zostań z nami… Kasa to nie wszystko, a tu możesz ugrać dużo…

  • Ale gościu – jeśli odejdzie – to dlatego że WŁAŚNIE TAM MOŻE UGRAĆ DUŻO WIĘCEJ niż tu. Tam ma eliminacje do Ligi Mistrzów, jak się nie uda to będzie w 4 rundzie eliminacji do Ligi Europy, tutaj żeby to mieć to musiałby najpierw Sonderskyje przejść. Hajs zarobi dwa razy większy (conajmniej) za to samo co tu. Plac będzie miał pewny bo przecież tam oprócz Pazdana to w obronie nikt specjalny nie gra (niech nikt nie startuje nawet z Lewczukiem). Z Legii łatwiej odejść do jakiejś ligi konkretnej niż z Zagłębia, łatwiej liczyć na powołanie do reprezentacji… Same plusy dla niego. Szkoda oczywiście by było, ale kiedy ten Jach (o którym Stokowiec mówi że ma potencjał reprezentacyjny) ma wchodzić do gry?

 5. Gdy podpisywalismy z nim kontrakt jako z solidnym grajkiem klub wynegocjowal wpisanie takiej kwoty odestepnego 350 k € – Natomiast przez ten okres jego forma sie rozwinela żeby nie powiedziec wystrzeliła do przodu – Były juz sygnały – o zainteresowaniu ze strony Turków – dowiadujemy sie ze juz wczesniej Legia ” węszyła ” wokół jego osoby.

  Czy w tej sytuacji ( za wczasu ) ktos z klubu nie powinien usiąść do rozmów z Maciejem żeby renegocjowac kontrakt ? mała podwyżka + PRZEDE WSZYSTKIM wyższa kwota odstepnego.

  Teraz to stosunkowo niska kwota odstepnego stała sie wabikiem i magnesem dla takiej Legi – która wyweszyła okazje – Dobry solidny piłkarz z stosunkowo niska kwota odstepnego – wiec namieszali mu w głowie oferując dużą kase – I nie ma co sie Maciejowi dziwić ze jak ma okazje wiecej zarobic i grać w bardziej renomowanej drużynie o wyższe cele to chce z tego skorzystać

  Głownym problemem i przyczyną tego że odchodzi jest za niska kwota odstępnego wpisana przy jego kontakrcie – Bo to był wabik dla Legi. Nie wiem o ile kiedys jak podpisywalismy kontakt faktycznie taka kwota była ok – ale w miedzyczasie wraz z rozwojem piłkarskim Macieja – ktos z klubu powinien zapobiegawczo dołożyc staran zeby renegocjowac kontrakt Macieja z WYŻSZA zaporową kwotą odstępnego.

  Maciek Dąbrowski miał odejsc w przyszłości za granice tak było by najlepiej dla kibiców Zagłebia / obecnie to jest podwójna strata opuszcza nas czołowy napastnik ligi jednoczesnie wzmacniając głownego konkurenta do walki o podium.

  • To nie takie proste, Maciek i jego menedżer nie urodzili się wczoraj żeby pójść na taki układ. Układ musi być dla każdej stron odpowiedni, na pewno dzialacze chcieli zmienić umowę ale Maciek się nie zgodził i się nie dziwie. 350 Euro to również dobra cena, powinien pójść, a Zagłębie wkońcu zacznie zarabiać, a nie tylko tracić. Taki powinien być model.

 6. z niewolnika nie ma pracownika, powodzenia w nowym klubie – obyś nie skończył jak Piech…
  Zawodnicy, kasa… Panowie na szacunek sobie trzeba zasłużyć – i tu jest właśnie ten moment aby Maciej pokazał co się dla niego liczy – odejdzie bo kasa – zostanie bo tu osiągnął status jakiego w Legii mieć nie będzie. Legia chce go wyciągnąć za 350tys bo Pazdan pójdzie do bundesligii za 3mln i tyle. Maciek odejdzie to jego błąd bo straci status i szacun wielu kibiców ale cóż…

  • Ile masz lat? 🙂 🙂 🙂 Jak stamtąd gdzie pracujesz (o ile już pracujesz) ktoś będzie chciał cie wyrwać kusząc pensją trzy razy większą to zostaniesz bo jakiś mityczny szacunek i status wśród kibiców? 🙂

   W Legii z taką formą BŁYSKAWICZNIE osiągnie status jaki ma tutaj więc nie pitol człowieku bzdur 🙂

   • Nie uważam aby Dąbrowski w Legii dostał 3 x tyle co u nas – po za tym kontrakt zawsze można renegocjować (nie, nie jestem zwolennikiem tworzenia kominów płacowych) Forma w każdym nowym klubie to niespodzianka – tak, tak – nowy trener, nowe wymagania, inna presja – to wszystko ma wpływ i niejednokrotnie było już to oglądane.
    Legia ma tendencje do osłabiania ligowych rywali i wchodzi jej to w nawyk – ostatnio wyciągnęli Pazdana z Jagi i wszyscy wiemy jak to wpłynęło na formację defensywną tej drużyny (Pazdan w Legii też nic wielkiego nie grał – forma mu strzeliła w reprezentacji).
    Mojej pracy nigdy nie da się porównać z piłką nożną, ja nie muszę mieć formy aby dobrze wykonywać swojej obowiązki, no i niestety moja pensja za te same obowiązki 3 x większa nie będzie u innego pracodawcy – chyba, że wyjadę za granicę.
    Maciej, jeśli chce zarabiać więcej to ma okazję zaprezentować się w lidze europejskiej grając w Zagłębiu a Legia i tak nie awansuje do ligi mistrzów i tak, a nawet jak psim swędem się wślizną do fazy grupowej to po eurowie#$% co najwyżej i Dąbrowski nie jest na to lekarstwem. Ot jedni zdobywają mistrzostwo względami sportowymi a inni polityką i kupczeniem – ale to tylko moje zdanie.
    Osiąganie statusy w Legii pokazali już Piech, Masłowski i wielu, wielu innych.

 7. Jeżeli doszłoby do tego transferu, to My kibice Zagłębia a w szczególności Ci na przodku nie powinni Macieja wyzywać od najgorszych że poszedł właśnie do Legii, wiadomo ze jest filarem naszego zespołu ale trzeba jednak przyznać że dużo zrobił dla naszego zespołu, szacunek mu się należy nawet jak przejdzie do takiego zespołu, nie oszukujmy się, w Zagłębiu kokosow nie zarobi nikt, chociaż mam nadzieję że to tylko plotki!

 8. Nie ma co płakać. Każdego zawodnika można zastąpić to kwestia czasu i znalezienia tego właściwego. Mieliśmy kilku dobrych zawodników: Rogowskoj ,Sretenovic, Banaś. Teraz jest Dąbrowski a za chwilę będzie ktoś inny. Spokojnie bo dziś jest w formie a za chwilę jej nie będzie miał. Chce iść – powodzenia – ja będę miał o nim zawsze dobre wspomnienia. Jeśli osiągnie sukces w innym klubie to dlaczego nie – 29 lat w tym zawodzie to sygnał aby zacząć zarabiać pieniążki na tzw. emeryturę. Jeśli ktoś daje Ci dwa lub więcej razy większe pobory – takie jest życie.

 9. Przecież oto w tym wszystkim chodzi taniej kupić drożej sprzedać …. Inna sprawa że legia patrzy przez pryzmat walki o mp i widzi że może swojego nomen omen rywala osłabić … za to co maciek dla nas zrobił do tej pory należy mu się szacunek jednak myślę że na przyszłość 350 tys euro to za mało za takiego grajka ….. Powodzenia maciek w Warszawie ale obyś nie zdobył mp naszym kosztem

 10. Super sprawa jeszcze dwa lata temu graliśmy w drugiej lidze, a teraz zastanawiamy się że jak legia nam podkupiła Macka to może nas osłabić w walce o Mistrza Polski . Piękny czas naszego Zagłębia.

 11. Przypuszczam iż Dąbrowski jako zawodnik Legii będzie obrońcą sezonu choćby grał gorzej niż w Zagłębiu. Pan Dawidziuk z Przeglądu Sportowego, prywatny pismak Legii z ejakulatem na jej herbie nie potrafi znieść, że Zagłębie ma takiego sponsora i z tej złości nadużywa słowa KGHM pisząc o Zagłębiu, oczywiście w kontekście Legii, ponieważ tylko tej kobiecie poświęca czas i miejsce w PS. Znajdź sobie prawdziwą babę paziu, bo ta L to się puszcza na prawo i lewo.

 12. po pierwsze to nic pewnego, możliwe, że zwykła gra menago na podbicie dla nowej umowy . jeśli nawet przechodzi o (L) to cieszcie się, bo 350 tys juro to dobre pieniądze jak na tego gracza i można za nie kupić równie kogoś przydatnego.

 13. 350 tys za 29 letniego goscia co tylko w eklapie grał to sporo. Tym bardziej patrzac jak czesto idzie on „na raz” – z partizanem ewidentna czerwona za jedno z zagran. Sedzia go oszczedził.

 14. Jedyna szansa na to, że Dąbrowski zostanie, to nadzieja, że do zimy zaprezentuje się na tyle dobrze, że wywalczy sobie transfer gdzieś dalej, za jeszcze lepsze pieniądze. Jest w formie, jeśli Zagłębiu będzie dobrze szło w lidze, a jeszcze – oby! – udało się coś dalej ugrać w LE, to zamiast do Legii może zgłosi się po niego jakiś średniak z Włoch czy Francji, a to już zupełnie inna bajka. Jak teraz pójdzie do Legii, to nie po to, żeby po roku stamtąd się zwijać, więc to byłby dla niego raczej już szczyt kariery.

 15. i znowu piłkarz idzie za czapke śliwek takiego prezesunia to kibice powinni wygonić na kopach a ponoć mówiono że jak milion euro za mniejsze pieniądze nie sprzedadzą widać że znowu się robi kolesiostwo w klubie widać że ci ludzie nie mają zielonego pojęcia przy podpisywaniu kontraktów

  • Czy Ty w ogóle rozumiesz istotę zjawisk, które komentujesz? Wolałbyś, żeby Dąbrowski w ogóle do nas nie przyszedł, bo klub nie zgodziłby się na klauzulę 350 tys. euro? Skąd wiesz, jak przebiegały negocjacje? Po tym, co dzieje się w Zagłębiu w ciągu ostatnich 2 lat jestem w stanie uwierzyć, że klub wynegocjował najlepsze warunki, jakie dało się na ówczesne okoliczności wywalczyć.

  • Kolego może od razu 30 milionów euro. W Transfermarkt podają że Dąbrowski jest warty 400 tys euro, my dostaniemy 350 tys euro i to na dżentelmeńskich warunkach (z tego co się mówi, Dąbrowski wyjdzie dopiero jak skończymy grać w eliminacjach LE). Niezłe te czapki śliwek masz u siebie, może podrzuć do klubu kilka czapek.

 16. Nie placzcie tutaj. Kasa za Figo skads musiala sie wziac. Niestety. A dla Dąbrosia lepsza kasa, fajne miasto do zycia, lepszy klub i wieksze szanse o dobry kontrakt poza Polska. Jest to tez dobra informacja dla Jarka Jacha – w koncu musi zaczac grac i pokazac swoja wartosc. Dziekuje za te wszystkie mecze Maciek i zycze samych sukcesow w karierze!

  • mylisz się, ani to miasto nie jest fajniejsze, ani ten klub nie jest lepszy…. Hello 😛 gramy w pucharach jeszcze a to moim zdaniem dobra reklama aby się pokazać i złapać jeszcze w tym oknie na transfer za granice

 17. Możemy mieć słabych piłkarzy, których nikt nie będzie chciał, albo dobrych, którzy będą budzić zainteresowanie bogatszych klubów. Co wolicie? Bo na świetnych grajków, którzy będą chcieli u nas grać do końca kariery, to raczej nie mamy co liczyć.

  • A co to ma do rzeczy – fakty sa takie ze Dąbrowski odejdzie za nie mała kwote ale kwote ponizej jego wartosci – Ponadto wzmocni najpowazniejszego rywala w walce o czołowe lokaty Jak dopisze tutaj ze niebawem Dąbrowski doczeka sie powołania testowego do kadry Polski to raczej nie bedzie to na wyrost – Jak napisze ze legia za 2-3 sezony odsprzeda Dąbrowskiego za 3-5 x krotnoność kwoty za którą go od nas kupi – to pewnie też nie wiele sie pomyle. Dodam jeszcze ze Dąbrowski od nas odchodzi zapewne dlatego że w miedzyczasie ( np pół roku temu nikt z klubu nie wpadł na to żeby renegocjować konrakt z Dąbrowskim dac mu troche wiecej kasy i podnieść zapis o kwoecie odstepnego np 2 krotnie – lub zrobic kontrakt bez kwoty odstępnego ) – Przez tą niską kwote odstepnego – Legia zagieła na niego Parola – rzuciła mu 2 krotnie wieksze zarobki i smiało zaplaciła wspomniane 350 k – Dlaczego ? Bo wiedzą ze to okazja i bedzie to wzmocnienie dla nich a w niedalekiej przyszłosci pewny zarobek.

   Czy to samo mogło by zrobic Zagłebie ? Pewnie – Maciek Dąbrowski rozwijał sie prawidłowo wyrósł na lidera naszej Defensywy i chyba jednego z naleszych Defensorów ligowych tak jak pisze około pół roku temu po sygnałach chociażby o Zainteresowaniu Turków lub innych drużnym powinna byc reakcja z klubu – renogocjacja kontraktu żeby nie było potem sytuacji – że jakis klub dostrzega OKAZJE niski zapis odstepnego i pobiera nam dobrego zawodnika po kosztach.

   Teraz kibice powinni zaczać sie martwic jakie zapisy w kontraktach maja nasi liderzy drużyny — Czołowi zawodnicy – bo ktoś tutaj zanidbał sprawe – a nie wiem jak jest w innych przypadkach – Starzynski – Polacek – ( wpisz tutaj nazwiska najlepszych naszych graczy ) i zastanów sie czy mają kwote odstepnego w kontraktach wpisana na odpowiednim poziomie . – Jesli nie ? to Lepsze kluby predzej czy pozniej to wykorzystaja – ( Tak jak w przypadku Dąbrowskiego – gdzie ten interes jest korzystny tylko dla jednej strony ) – Tak to 350k€ za niego to nie grosze ale gość jest warty więcej – i parokrotnie wiecej dostanie za neigo Legia za 2-3 sezony od zagranicznego klubu.

   Jestesmy klubem który owszem z czasem powinien i bedzie oddawać najlepszych zawodników ale za odpowiednie pieniądze w momencie kiedy my to uznamy za sluszne a nie w momencie kiedy rywal wychwyci okazje po kosztach i zawija nam spod nosa Konkretnego gracza za czapke Gruszek – i bede sie upierał ze ktos z klubu zawalił i przeoczył odpowiedni moment – żeby renegocjowac kontrakt z Dąbrowskim – zaoferowac mu z 35%-50% wieksze zaroki ale wprowadzic zapis o dużo wyższej kwocie odstepnego ( lub bez tej kwoty ). – Bo wątpie zeby klub był zadowolony z tej tranzakcji i wysokosci kwoty ktora za niego dostanie – a jesli Są zadowoleni to nie mamy o czym rozmawiac w kontekcie walki o najwyższe cele i zarabiania konkretnej kasy na transferach

   • Chłopaku, za dwa-trzy lata Maciek będzie miał 30-kilka lat i nikt nie zapłaci za niego więcej lub dużo więcej niż dzisiaj. Gdzieś tam wcześniej pisałeś że powinien mieć w kontrakcie zaporową cenę.. Fajnie że masz wakacje ale jak się nudzisz to znajdź sobie inne zajęcie bo ludzie chcą poczytać coś konkretnego a Ty zaśmiecasz tu i shoutboxa i komentarze, niedługo nikt poważny nie będzie tu zaglądał.

    • To zobaczysz co bedzie za 2 lata i gdzie wtedy bedzie Dąbrowski przez kadre – przez legie do zagranicznego klubu za parokrotnosc tej kwoty. – Chlopaku uswiadom sobie ze wlasnie powaznie oslabiamy linie naszej defensywy na rzecz glownego rywala w walce o podium takie sa fakty – Młody to on nie jest ale co z tego skoro jest jednym z najlepszych obronców w Lidze.

      • Piechna, ale on w kadrze jako 29 lat chyba miał a Dąbrośa będzie szkoda jak pójdzie a i zachód raczej nie możliwy nawet od nas.Więc tylko kasa się w tym przypadku liczy.A i jego rozumiem. Pozdro i powodzenia

 18. To jest działanie rodem Bayern Monachium.Im Dąbrowski nie jeAst potrzebny tylko chodzi o to by osłabić głównego przeciwnika.A swoją drogą jak piłkarz przez rok czasu knuje za plecami włodarzy i kibiców Zagłębia.Nie wygląda to wszystko za dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × 5 =