fot. Grzegorz Bielski

Dziś odbyła się oficjalna konferencja poprzedzająca pierwsze spotkanie pomiędzy Zagłębiem Lubin a SønderjyskE w ramach III rundy eliminacji Ligi Europy. Jako pierwszy głos zabrał trener Zagłębia Lubin – Piotr Stokowiec.

Piotr Stokowiec: – Jest mi niezmiernie miło, że możemy spotkać się kolejny raz co oznacza, że awansowaliśmy do kolejnej rundy. Zdajemy sobie sprawę, że awans łączy się z kolejnymi emocjami. Witamy Duńczyków na naszej ziemi, gratuluje im awansu do III rundy. Przypadkowa drużyna nie awansuje do tej fazy. Dla nas jest to duży sukces. Myślę, że obie drużyny są do siebie podobne. Obie były sporym zaskoczeniem w poprzednim sezonie. Tak się składa, że dobrze znam skandynawski futbol i duńską ligę. Ich mistrz regularnie gra w fazie grupowej Ligi Mistrzów. wiemy z czym się spotykamy. Porównując Duńczyków do Partizana, to Serbowie byli oparci o indywidualności. SønderjyskE tworzy zespół. Są dobrze przygotowani, mocni fizycznie, dobrze zorganizowani i mają wysoką kulturę gry. My też jesteśmy dobrze przygotowani. Szanujemy rywala, wiemy z kim gramy. Nie ma mowy o lekceważeniu go. Na pewno będą dwa zacięte pojedynki. Obserwowaliśmy ten zespół. Wiedza to jedno, ale trzeba to przełożyć na boisko. Mamy swój sposób na to, jak te spotkania chcemy rozegrać. Dla nas to kolejne doświadczenie. Chcemy jak najlepiej reprezentować KGHM i Zagłębie w Europie. Trzeba wiele trudu włożyć, aby tak to wyglądało. Drużyna jest w pełnym składzie. Siły są wyrównane, Duńczycy też grali dogrywkę i dwie kolejki ligowe. Wszystko wskazuje na bardzo wyrównane spotkanie. Będziemy chcieli wykorzystać swoje atuty. Zanim Filip Starzyński dojdzie do pełnej dyspozycji musi minąć trochę czasu, ale już moja w tym głowa, aby tak się stało. 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl