fot. Sławomir Puciato/wboleslawcu.pl

Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a przede wszystkim zwycięsko. Tymczasem przed rewanżem Zagłębie stoi w sytuacji trudnej, ale nie niemożliwej do przeskoczenia.

Pierwsza połowa – do absolutnego zapomnienia.

Zagłębie zagrało jakby na mega kacu, upite komplementami i zwycięstwami w poprzednich meczach. Przez 45 minut nie złapało ostrości w grze, biegało wolniej (praktycznie stało), zostawiało bardzo dużo miejsca, podawało bardzo niedokładnie. SønderjyskE nie zagrało tej połowy wspaniale, ale wystarczyła dokładność i bieganie we właściwym kierunku o właściwym czasie, by podwójnie ukłuć Zagłębie.

Bardzo zawiodła linia pomocy. Para Kubicki – Piątek była nieobecna w Poznaniu i jakby zabrakło ich w pierwszej połowie meczu pucharowego. Jan Vlasko biegał, starał się, ale tak naprawdę bardziej szkodził zespołowi niż pomagał. Nie brał na siebie odpowiedzialności za rozegranie, za często holował piłkę. Daleko od swojego optymalnego poziomu zagrali też Łukasz Janoszka i Arek Woźniak.

Ale jeśli zawiodła pomoc, to co powiedzieć o obrońcach? Przy pierwszej bramce największą aktywność do zatrzymania akcji wykazał… Krzysztof Piątek, a druga bramka (PO AUCIE), zasługuje na milczący komentarz. Nie chcemy łatwo tłumaczyć np. Maćka Dąbrowskiego, że myślami był już w Warszawie, bo po przerwie oglądaliśmy go na normalnym poziomie, czyli wyskakującym do główki na wysokość drugiego piętra.

Druga połowa była zdecydowanie lepsza. Wejście Filipa Starzyńskiego zadziałało jak mocny klin. Powoli, ale systematycznie rozbrajał obronę Duńczyków, ale ciągle szwankowała jakość dośrodkowań. A gdy już jakieś dochodziły to były koncertowo marnowane – patrz główka Woźniaka.

Czy Zagłębie jest w stanie strzelić dwie bramki w Danii? Jak najbardziej. Ale potrzebne jest jak najszybsze wejście na odpowiedni poziom dynamiki w rozegraniu ataku pozycyjnego, bo tylko ona pozwoli przebić się przez mur obrony rywala.

Potrzebna jest szybkość. I skuteczność. I wiara.

bjmarchew

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE