Stokowiec: Pod wieloma względami przewyższaliśmy Partizan

4
fot. Własne

– Mentalnie, fizycznie, organizacją gry przewyższaliśmy Partizan. Potrafimy radzić sobie z presją, świetna postawa w rzutach karnych. Pokazaliśmy wielkie Zagłębie i wielką drużynę – mówił po meczu szkoleniowiec Zagłębia Lubin, Piotr Stokowiec.

Iwan Tomić (Partizan Belgrad): – Był to dla nas trudny mecz. Całkowicie odmienny przebieg niż w Belgradzie. Drużyna Zagłębia zmieniła taktykę, przeciwnik grał długimi podaniami. Niestety doszło do rzutów karnych, które przegraliśmy. Jest to dla mnie trudne przeżycie. Szczególnie po tym, że w Belgradzie powinniśmy wygrać. W trakcie spotkania było sporo kontaktu i fizycznej gry. Nie brakowało gry jeden na jeden, ale po 20 minutach dostosowaliśmy się do poziomu, który narzucił nam rywal.

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin): – W bardzo dobrych nastrojach cały Lubin. My, jako drużyna oczywiście też. Pokazaliśmy, że dzisiaj byliśmy lepszą drużyną. Mentalnie, fizycznie, organizacją gry przewyższaliśmy Partizan. Potrafimy radzić sobie z presją, świetna postawa w rzutach karnych. Pokazaliśmy Wielkie Zagłębie i Wielką drużynę. Przeszliśmy do historii i nie było to w stylu „nam się udało”. Chciałem podziękować trenerowi Tomiciowi za sportową postawę. Świetne dwa widowiska, chcieliśmy grać czysto i nie było „leżenia i udawania”. Partizan jest bardzo dobrą drużyną i z pewnością będzie się rozkręcać. Życzę każdej polskiej drużynie, by zagrać z taką drużyną. Pokazaliśmy, że puchary to jest święto i można grać dobrze i godnie reprezentować Polskę. Puchary nie muszą być utrapieniem, ale mogą dawać radość wszystkim. Słowa uznania dla właściciela, KGHM-u, że wspólnie prowadzimy ten klub według określonej wizji. Nikt nie żałuje tego, że przyszedł na Stadion Zagłębia. Na koniec chciałbym to zwycięstwo zadedykować zmarłemu niedawno Rudolfowi Kaperze. Dzięki niemu jestem trenerem, on wpłynął na to, że taką obrałem drogę. Jemu chciałbym zadedykować to zwycięstwo.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

4 KOMENTARZE

  1. „Pod wieloma względami przewyższaliśmy Partizan” dopiero po zmianie Rakowskiego na Vlasko Rakowskiego oddać na wypożyczenie ………………..

  2. Akurat w tym meczu Rakowski walczył na miarę swoich możliwości. Brawo Panowie, zdominowaliście Serbów! Radović jak tam, pewny byłeś i co? Wracaj zwiedzać serbskie wiochy. PA PA Partizan.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 6 =