fot. Sławomir Puciato

W pierwszym meczu III rundy eliminacji Ligi Europy Zagłębie Lubin przegrało u siebie z duńskim SonderjyskE 1:2. Jedyną bramkę dla Zagłębia strzelił Łukasz Janoszka w końcówce pierwszej połowy. Rewanż odbędzie się za tydzień w Danii.

28 lipca 2016, 19:00 – Lubin (Stadion Zagłębia)

Zagłębie Lubin 1:2 SønderjyskE

Łukasz Janoszka 45 – Simon Kroon 19, Marc Dal Hende 36

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 2. Maciej Dąbrowski, 3. Đorđe Čotra – 9. Arkadiusz Woźniak, 28. Łukasz Piątek, 20. Jarosław Kubicki, 90. Ján Vlasko (46, 18. Filip Starzyński), 14. Łukasz Janoszka (73, 7. Krzysztof Janus) – 26. Krzysztof Piątek (79, 27. Michal Papadopulos).

SønderjyskE: 1. Marin Skender – 3. Marc Pedersen, 26. Pierre Kanstrup, 31. Matthias Maak, 7. Marc Dal Hende – 6. Simon Kroon (69, 15. Troels Kløve), 8. Janus Drachmann, 18. Adama Guira, 30. Marcel Rømer (74, 10. Nicolai Madsen), 11. Johan Absalonsen – 9. Tommy Bechmann (64, 17. Mikael Uhre).

żółte kartki: Vlasko – Kroon, Kanstrup, Guira.

sędziował: Robert Madley (Anglia).
widzów: 10 271.

W 62. minucie Filip Starzyński (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego (Marin Skender obronił).

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE

  1. Pierwsza połowa przespana, Dąbrowski myślami w Legii :/ Ale spokojnie w rewanżu będzie 0:3 i przechodzimy dalej. Bardzo słaby mecz Kubickiego i Janoszki. Woźniak musi wyregulować celownik zarówno z głowy, jak i z nogi. Chyba widać już zmęczenie… Lepiej niech Stokowiec da odpocząć piłkarzom z Niecieczą i wystawi drugi garnitur skupiając się na Lidze Europy. W rewanżu Starzyński od początku razem z Vlasko, Papadopoulos w ataku, z jednym defensywnym Piątkiem lub na dwóch napastników, ale nie będzie nikogo na zmianę :/ Odpocząć i w rewanżu gryźć trawę wysokim pressingiem to wygramy.

    • Nie dramatyzuj ,popatrz gdzie byliśmy rok temu.Każdy tylko mówił abyśmy się załapali do pierwszej ósemki,potoczyło znacznie lepiej zajęliśmy 3miejsce co dało nam przeżywać dodatkowe emocje.Fakt są elementy do poprawienia też wzmocnienia by się przydały.Nie było konkretnych wzmocnień ci co przyszli narazie niewiadoma.W niedzielę liga zaraz PP.Ja jestem wdzięczny chłopakom dawno tak wysoko nie byliśmy i walczą.Po Partizanie apetyty zaczęły rosnąć.Miejmy chłodne głowy i w każdym meczu stawy się w jak największej liczbie i niech czują nasze wsparcie i pamiętajmy CZY WYGRYWASZ CZY NIE……….

  2. Chłopaki wyszli na mecz w stylu: Klękajcie narody świata przed pogromcami Partizana” !! To co zaprezentowali w pierwszej połówce przypominało mi sezon spadkowy,zero pomysłu,zaangażowania,krycie na radar i dośrodkowania w gniazdo bociana. Przodowali w tym Kubicki i Cotra. Druga połowa już na poziomie takim jaki prezentowali w ostatnich tygodniach,ale niestety brakuje lisa pola karnego bo okazje były..JEśli zagrają tak jak z Partizanem lub w 2 połówce wczorajszego meczu to w końcu wpadnie do sieci. Pytanie za 100 pkt. jak będzie grać obrona bo tracenie bramek we frajerski sposób nie zrekompensuje strzelanie z przodu.Choć premiuje nas wynik 3-2,4-3 ,5-4 co jest możliwe do osiągnięcia,ale jak pisałem pare dni temu duńce nie są durni i na boisku myślą gdy maja na to czas i siły i wczoraj ich trener powiedział że doskonale wie jak zagramy w rewanżu..