fot. twitter.com/KrzysztofPalus2

W 6. kolejce Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin podejmowało u siebie Pogoń Szczecin. Nasi młodzi piłkarze nie pozostawili rywalowi złudzeń i pewnie wygrali to spotkanie 4:1. Hattrickiem popisał się Krzysztof Staśkiewicz a jednego gola dołożył Olaf Nowak. 

Po słabym początku sezonu wydaje się, że Zagłębie wraca na właściwe tory. W zeszłym tygodniu miała miejsce premierowa wygrana w Gdyni z miejscową Arką. Wczoraj przyszła kolej na mecz z wicemistrzem z poprzedniego sezonu. Bez dwóch zdań Pogoń to jeden z faworytów do walki o medale w tym roku. W tym sezonie nie zaznali jeszcze goryczy porażki. Aż do wczoraj. Zagłębie zagrało wreszcie tak, jak nas przyzwyczaili do tego w poprzednich sezonach. W pierwszej połowie mecz był wyrównany. Gra toczyła się głównie w środku pola. W tej części gry to jednak Zagłębie potrafiło sobie stworzyć dwie dogodne sytuacje. Jedną z nich wykorzystał Krzysztof Staśkiewicz i od 39. minuty „Miedziowi” prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Pogoń w pierwszych 45 minut nie potrafiła poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Jakuba Rzeszuta.

Druga połowa nie zaczęła się najlepiej dla lubinian. W 55. minucie rzut karny dla gości wykorzystał Szymon Waleński. Strata tego gola podziałała na Zagłębie jak przysłowiowa płachta na byka. Zaledwie 6 minut później swojego drugiego gola zdobył Staśkiewicz i „Miedziowi” znowu prowadzili. Tym razem jednak poszli za ciosem. Minęło kolejne 6 minut i Zagłębie zdobyło trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Olaf Nowak. Lubinianie jednak nie zamierzali na tym poprzestać. W 75. minucie swojego hattricka skompletował Staśkiewicz i tym samym ustalił wynik meczu. Zagłębie pokonało Pogoń Szczecin 4:1 i po niemrawym początku pnie się w górę tabeli. Co ciekawe w zeszłym sezonie padł identyczny wynik. Po sześciu kolejkach „Miedziowi” zajmują ósmą pozycję ze stratą czterech punktów do lidera. Swoje kolejne spotkanie podopieczni Tomasza Bożyczki rozegrają już w najbliższy piątek. Mecz zostanie rozegrany w Poznaniu a rywalem będzie Warta Poznań.

Zagłębie Lubin 4:1 Pogoń Szczecin

Gole dla Zagłębia: Krzysztof Staśkiewicz (x3), Olaf Nowak.

Skład Zagłębia: Jakub Rzeszut – Paweł Witsanko, Jakub Ostrowski, Dawid Śliwiński, Karol Kondrat – Krzysztof Staśkiewicz, Łukasz Soszyński (60′ Maciej Diduszko), Jakub Ryś, Paweł Żyra (87. Wiktor Nahrebecki), Przemysław Siudak (84′ Szymon Tragarz) – Olaf Nowak.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl