fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Paweł Gil z Lublina będzie arbitrem głównym piątkowego starcia Zagłębia Lubin z Wisłą Płock. 

Ten międzynarodowy arbiter w tym sezonie nie prowadził jeszcze spotkania z udziałem „Miedziowych”. Był za to rozjemcą podczas dwóch spotkań Wisły Płock. W 2. kolejce płocczanie przegrali w Gliwicach z miejscowym Piastem 1:2. W 5. kolejce pokonali Jagiellonię Białystok 1:0.

W poprzednim sezonie ten arbiter prowadził 4 mecze z udziałem Zagłębia. Podopiecznym Piotra Stokowca udało się wygrać zaledwie raz (wyjazdowe zwycięstwo z Pogonią Szczecin 3:1). Pozostałe 3 mecze lubinianie przegrali (2:4 z Górnikiem Zabrze, 0:2 z Koroną Kielce i 0:1 z Lechem Poznań).

Co ciekawe ten arbiter prowadził już kiedyś mecz między tymi drużynami. 28.08.2005 roku Wisła Płock podejmowała u siebie Zagłębie w ramach 5. kolejki Ekstraklasy. Tamto spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE