fot. Krzysztof Paluszek

W ramach 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe FC Wrocław Academy 4:1. Bramki dla Zagłębia zdobyli Tragarz, Obłój, Ryś i Siudak.

Po dwòch tygodniach przerwy „Miedziowi” wrócili do rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów.  Tydzień temu mecz z Bałtykiem Koszalin nie doszedł do skutku. Dzisiaj rywalem Zagłębia było FC Wrocław Academy. Podopieczni Tomasza Bożyczki chcieli się zrewanżować za poprzedni sezon, kiedy to wrocławianie byli dwukrotnie lepsi. Sztuka ta udała się Zagłębiu w stu procentach. Lubinianie wygrali 4:1 i nie dali żadnych szans rywalom.

Mecz rozpoczął się od dobrej okazji gospodarzy, ale w zamieszaniu pod bramką Zagłębia górą byli lubińscy defensorzy. Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando Zagłębia. „Miedziowi” kompletnie zdominowali rywala i raz po raz stwarzał groźne sytuacje. Jedyne do czego można sie przyczepić to skuteczność. Zagłębie nie wykorzystało kilku świetnych okazji, ale nie podłamało to naszych młodych zawodników. W końcówce pierwszej połowy ataki lubinian wreszcie przyniosły efekt. Szymon Tragarz pokonał bramkarza gospodarzy i Zagłębie objęło prowadzenie. Chwilę później w zamieszaniu pod bramką FC Wrocław Academy najsprytniejszy okazał się Jakub Obłój i strzelił gola do szatni. Do przerwy więc Zagłębie prowadziło 2:0 i był to najmniejszy wymiar kary.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Nadal to Zagłębie prowadziło grę i dążyło do zdobycia kolejnych goli. Sporo strzałów, sporo gry kombinacyjnej. Przyjemnie oglądało się tego dnia grę Zagłębia. Na 3:0 gola strzelił Jakub Ryś. W tym momencie Zagłębie nieco zwolniło i do głosu doszli gospodarze. Efektem tego był honorowy gol zdobyty w 78 minucie. Ta bramką jednak podziałała na Zagłębie trzeźwiąco i wszystko wróciło do normy. W doliczonym czasie gry ładnym strzałem z dystansu popisał się Przemysław Siudak i ustalił wynik meczu na 4:1 dla Zagłębia.

Na osobne wyróżnienie zasługuje jednak Jakub Obłój. To z nim defensorzy gospodarzy mieli największe problemy. Skrzydłowy Zagłębia świetnie radził sobie w pojedynkach 1 na 1 a także sporo widział na boisku. Kilkukrotnie perfekcyjnie obsłużył prostopadłymi podaniami swoich partnerów. Dobrze też egzekwował stałe fragmenty gry. Był to bardzo dobry występ naszego skrzydłowego.

FC Wrocław Academy 1:4 Zagłębie Lubin

Gole dla Zaglebia: Szymon Tragarz, Jakub Obłój, Jakub Ryś, Przemysław Siudak.

Skład Zagłębia (wyjściowa „11”): Rzeszut – Maślej, Ostrowski, Kucy, Wasiuk, Soszyński, Tragarz, Nahrebecki, Nowak, Ryś, Obłój.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl