fot. Grzegorz Bielski

Przerwa na mecze reprezentacji niesie za sobą przerwę w rozgrywkach Ekstraklasy. Swoje mecze rozegrały jednak nasze rezerwy a także drużyna juniorów starszych występujących w Centralnej Lidze Juniorów. W obu tych spotkaniach górą było Zagłębie.

Jako pierwsi swój mecz rozegrali juniorzy starsi. O godzinie 13:00 Zagłębie Lubin podejmowało Gwarek Zabrze. Zdecydowanie lepiej w mecz weszli lubinianie. Już w drugiej minucie dobrą prostopadłą piłkę w pole karne posłał Ryś. Tam dobrze na pozycję wyszedł Obłój, ale posłał piłkę minimalnie obok bramki. Trzy minuty później „Obi” już się nie pomylił. Z prawej strony dośrodkował Maślej, piłka po głowie jednego z zawodników gości poleciała na lewą stronę pola karnego a tam z woleja lewą nogą huknął Obłój. Piłka po tym soczystym strzale wpadła do bramki i to Zagłębie prowadziło 1:0. „Miedziowi” kontrolowali dalszą część spotkania. W pierwszej połowie popełnili tylko jeden błąd. Sam na sam z bramkarzem Zagłębia wyszedł jeden z zawodników Gwarka, ale górą okazał się nasz bramkarz. Chwilę później Zagłębie wyprowadziło kolejny cios. Ryś zagrał prostopadłą piłkę do lewego skrzydła. Tam był Obłój, który nawinął obrońcę i prawą nogą posłał piłkę obok bramkarza gości. Do przerwy zatem Zagłębie prowadziło 2:0.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie. Mecz toczył się głównie w środku pola. Obie drużyny potrafiły dojść mniej więcej do 30 metra od bramki rywala a potem pojawiał się problem. Zagłębie w tej części gry stworzyło sobie 3 dobre okazje do zdobycia gola. Dwukrotnie górą był bramkarz Gwarka, za trzecim razem natomiast w bramkę nie trafił Obłój. Mniej więcej od 70 minuty to Gwarek był częściej przy piłce, ale to Zagłębie miało kontrolę nad spotkaniem. Goście stworzyli sobie zaledwie jedną groźną okazję. W 90 minucie w dobrej sytuacji obok bramki strzelił jeden z zawodników gości. Zagłębie pokonało Gwarek 2:0 i rundę jesienną zakończyło na 5. pozycji.

Zagłębie Lubin 2:0 Gwarek Zabrze

Gole dla Zagłębia: Jakub Obłój (x2).

 

O godzinie 14:00 w Strzegomiu swój mecz rozpoczęły rezerwy. Było to chyba najciekawsze spotkanie w tej kolejce, bowiem AKS plasował się przed tą kolejką na czwartej pozycji. Zagłębie natomiast było liderem. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. W 17. minucie AKS Strzegom objął prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Adam Wasilewski. Zagłębie przez długi czas nie potrafiło znaleźć drogi do bramki rywali. Udało się dopiero pod sam koniec pierwszej połowy a gola zdobył Szymankiewicz, który ostatnio rozpoczął treningi z pierwszą drużyną. Gol do szatni zdecydowanie odmienił losy tego spotkania. Zaraz po przerwie lubinianie zadali kolejne ciosy. Najpierw do siatki AKSu trafił Mateusz Piotrowski a następnie swojego drugiego gola zdobył Szymankiewicz. Trzecią bramką w odstępie 9 minut dołożył Artur Siemaszko. Wynik meczu ustalił również Siemaszko strzelając gola w doliczonym czasie gry. Zagłębie pokonało AKS Strzegom 5:1 i utrzymało pozycję lidera.

AKS Strzegom 1:5 Zagłębie II Lubin

Gole dla Zagłębia: Kacper Szymankiewicz (x2), Mateusz Piotrowski, Artur Siemaszko (x2).

Skład Zagłębia: Hładun – Błąd, Oko, Jończy, Bieliński, Giziński (82′ Nowacki), Mucha, Soszyński, Siemaszko, Szymankiewicz, Piotrowski (72′ Nowak).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl