Oficjalnie: Piotr Burlikowski odchodzi z Zagłębia

17
fot. Maciej Kluza

Piotr Burlikowski z końcem 2016 roku przestanie pełnić funkcję dyrektora sportowego Zagłębia Lubin. Informację potwierdził rzecznik klubu Zygmunt Kogut oraz na Twitterze prezes Robert Sadowski. Piotr Burlikowski od nowego roku będzie pracował w Polskim Związku Piłki Nożnej.

– Dyrektor Burlikowski dostał lepszą ofertę i postanowił z niej skorzystać. Jego rezygnacja została przyjęta ze zrozumieniem. Obowiązki będzie pełnił do końca grudnia – powiedział „Gazecie Wrocławskiej” rzecznik prasowy Zagłębia Lubin Zygmunt Kogut.

Burlikowski pracował w Zagłębiu przez ostatnie 2,5 roku. W czasie swojej pracy dla Zagłębia Lubin udało mu się pozyskać m.in. Filipa Starzyńskiego, Martina Nespora, Krzysztofa Janusa oraz sprzedać do Cracovii za 500 tys. euro Krzysztofa Piątka. Sporym sukcesem Piotra Burlikowskiego była także zmiana systemu płacowego w naszym klubie.

Według informacji dziennikarza Krzysztofa Stanowskiego, nowym pracodawcą Piotra Burlikowskiego będzie Polski Związek Piłki Nożnej.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

17 KOMENTARZE

 1. Odchodzi bo jest syf w klubie i tyle. Znając życie wymagają od niego cudów. Chcą super transferów za darmo. Może jeszcze sapią że drużyna nic nie gra. Burlikowski wie że z kupy bicza nie ukręci i znalazł sobie nową robotę. Tak z boku patrząc to straszna amatorka zrobiła się w klubie. Jesteśmy pierwszym klubem na świecie który wzmacnia rezerwy i ławkę rezerwowych zamiast pierwszej jedenastki. Totalna amatorka we wszystkim. Niby wszyscy sercem za Zagłębiem a nawet widzów nie potrafią ściągnąć na stadion. Żółta kartka Panowie !!!

 2. Szkoda. Ceniłem gościa. Rozumiem, że znalazł lepszą fuchę – pretensji nie mam. Pamiętajmy, że nie pochodzi on z Lubina. Był pracownikiem najemnym. Tym bardziej szacun, bo przykładał się do roboty i zrobił dużo dobrego dla klubu. Uczciwie zarobił swoją kasę.
  Panie Dyrektorze – powodzenia i dziękujemy!
  Malkontentom też już dziękujemy:)

 3. Przyszedł do Lubina z fatalną wręcz opinią ale odchodzi z czystym sumieniem . Jak dla mnie dobrze wywiązał się ze swoich obowiązków i zrobił o wiele więcej dobrego niż złego dla Zagłębia . Obawiam się tylko że faktycznie nie odchodzi ze względu na rzekomo lepszą posadę a przez to że znowu w klubie zaczyna się źle dziać . Obym się mylił .

 4. Ot, cała nasza mentalność, jak było coś nie tak to Burlikowski był „beee”, a teraz go żałujemy. Typowe zachowanie dla przysłowiowego „psa ogrodnika”.
  Widocznie jednak był przydatny, skoro Boniek inc. zarzucili nań swoje sieci (czytaj: zdecydowali się na współpracę).
  Ludzie, zacznijcie mieć swoje zdanie, myślcie logicznie, wyciągajcie wnioski, a nie tylko bazujecie na tym, co wam podsuną na myśl np. w mediach społecznościowych.
  Piotrowi Burlikowskiemu życzę (dalszych) sukcesów!