[VIDEO] Piotr Stokowiec: To był bardzo trudny mecz

12

Zaraz po meczu z Piastem Gliwice odbyła się konferencja prasowa, na której spotkanie podsumował Piotr Stokowiec. Oto co powiedział nasz trener po tym zwycięstwie.

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin):

– To był bardzo emocjonujący i trudny mecz dla nas. Mecz wyrównanych drużyn i tak po ludzku szkoda mi Piasta, bo nie zasłużyli na porażkę. Tym bardziej brawa dla nas bo strzeliliśmy piękne bramki. Spięliśmy ten rok zwycięstwem na czym bardzo nam zależało. Przegrywaliśmy i potrafiliśmy się podnieść. Podsumowując był to wspaniały rok. Medal, rozgrywki pucharowe i obecny dorobek. To pokazuje, że drogą którą obraliśmy jest dobra. Cieszę się z powiewu młodości w drużynie. Dzisiaj niestety dwóch nie mogło zagrać. Filip Jagiełło przed wczoraj zszedł z treningu z urazem i nie chcieliśmy ryzykować zdrowiem zawodnika. Jan Vlasko też leczy uraz i stąd jego absencja.

Jarosław Jach miał nawrót urazu, którego nabawił się w Szczecinie, ale wygląda to na lekkie naciągnięcie. Ale Jarek rozegrał najwięcej meczów ze wszystkich i to ma prawo odbić się na jego zdrowiu. Ja jestem trenerem i jestem od trenowania. Nie ma zawodników nie do zastąpienia. Jeśli będą oferty to będziemy je rozważać. Ja oczywiście nie chciałbym aby ktoś odszedł.

W każdej rundzie bym chciał aby do drużyny dołączyło 2-3 nowych zawodników aby odświeżyć kadrę.

Filip Starzyński jest gotowy i mógł wejść. Czas działa na jego korzyść i chcemy aby jak najbardziej się wzmocnił. Myśleliśmy o wpuszczeniu go dzisiaj, ale myślę, że czas wykorzysta właściwie i nie skończy się zabiegiem. Lekarze są przekonani, aby nie poddawać Filipa zabiegowi. Nie żyję w przerażeniu, że zabraknie Starzyńskiego. Będzie Filip to będzie super i trzymamy za niego kciuki.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

12 KOMENTARZE

 1. Trezenrze byl trudny dla nas mecz bo gralismy i bylismy ustawieni tak by bylo nam trudno….Gratulacie mimo wszsytko ze padaki jaka gralismy to i tak uzbieralismy sporo punktow ale to pokazuje jak slaba nasza liga jest…..jako druzynie zycze by wrocila do tego co bylo wczesniej by to byla druzyna ktorej inni sie boja a nie druzyna ktora gdzies tak sie chowa po katach i liczy ze moze cos wpadnie….mam nadzieje i wierze ,ze zime przepracujecie tak bysmy nie musieli znow ogladac takiej kopaniny jak od meczu jeszcze u sibie z Termalika to byl ostatni fajny mecz Zaglebia i mam nadzieje ze wrocimy na tamte tory ….I jak pan powiedzial ze jest pan trenerem i zycze sobie by wyciagal pan wnioski z tego co zle funkcjonuje i je eleiminowal bo ustawianie zawodnikow nie na swoich pozycjach czy zawodnikow ktorzy widocznie nie sa w formie nie wystawia najelpszej laurki sztabu szkoleniowemu rowniez konflikty z Valsko sa na minus jezeli chodzi o rozwiazywanie problemow w zespole ale gleboko wierze ze wszystko bedzie szlo ku lepszemu…..

  • Wyszliśmy w taki sposób bo z powodu kontuzji wylecieli Jagiełło i Vlasko. Do tego Starzyński z urazem i Żyra po urazie.
   I nie rozumiem dlaczego po raz kolejny ktoś wini trenera za domniemany konflikt z Vlasko. Nawet jeżeli taki jest to w składzie jest 20+ zawodników, więc jest komu grać i trener nie może robić wyjątku dla jednego gościa – to jest abecadło zarządzania zespołem czy to sportowym czy jakimkolwiek. Ja też chciałbym żeby Janek grał i żeby grał dobrze, ale trener o tym decyduje. Gdzieś tu znowu wyczytałem że „znowu konflikt z Vlasko”, „a gdzie Jagiełło?”. Powiedział o tym trener na konferencji że mają urazy, i skąd od razu takie osądy że trener znów sabotuje drużynę. Nawet gdyby nie powiedział skąd absencje to trener jest od doboru piłkarzy i to jego sprawa. Na prawdę co niektórym się w dupach poprzewracało i myślą że są tacy mądrzy bo piszą na forum anonimowe żale i jeden z drugim sobie przytakują ze jest tak źle. Obejrzyjcie sobie wywiad z Piotrkiem Burlikowskim dla TV Regionalnej, gdzie mówi wprost że takiego szamba jak w lubińskim światku to jeszcze nie widział. Atmosfera jaką sami tworzycie wokół tego zespołu i wokół tego klubu jest tak toksyczna że już nikt poważny nawet nie zagląda na forum kibiców. Zabijecie ten naprawdę dobrze rokujący portal tak jak zabiliście zagłębie.org.
   Nie jest to przytyk osobiście do Ciebie „olo”, bo czytałem twoje poprzednie wpisy i było w nich dużo życzliwości i kilka konstruktywnych uwag, ale większość miernot które się tutaj wypowiadają zasługują na publiczne potępienie na murawie stadionu, a co najmniej odcięcie neostrady.
   Gratuluję i dziękuję zespołowi, trenerowi, sztabowi, dyrektorowi, kibicom tym na dobre i na złe i wszystkim, którzy przyłożyli się do tego że ten rok był na prawdę niesamowity!
   I wierzę że z tymi ludźmi czekają nas kolejne piękne chwile.
   I wy też podziękujcie tym chłopakom za to że zapieprzali chociaż czasem brakowało już sił. Podziękujcie Rakowi za to że chociaż czasem nie szło to nigdy się nie zatrzymał i zapieprzał za każdą piłką. Podziękujcie Tosiowi za kilka bramek i za to że jak piłka przeszła to zawodnik już nie. O Arku czy Jarkach i reszcie już nie wspomnę.
   A każdemu kto chce się pożalić proponuje zerknąć na tabelę za ten rok a potem wreszcie wyłączyć komputer i wyjść na dwór przewietrzyć umysł.
   Pozdrawiam.

   • Tomku pisalem juz nie jednokrotnie ze za duzo jest w okol ludzi co tylko sieja zamet i czekaja na klopoty klubu….fakt ze to polityczny klub nikomu nie pomaga…..ludzie musza zrozumiec ze jak chca stworzyc cos wielkiego to musza sami tez to tworzyc…Wesolych Swiat i cieszmy sie z tego roku,bo przyniosl nam wiele fajnych chwil…

   • Brawo Tomek.Ja również DZIĘKUJE DRUŻYNIE I CAŁEMU ZAGŁĘBIU za ten 2016 rok!!!!Ludziska ogarnijcie sie trochę,bo tylko szukacie moim zdaniem ch…do d….Napisze drukowanymi to może to co do niektórych dotrze i spojrzy na Nasze Zagłębie z innej tej lepszej strony,a nie tylko czekanie na porażkę i jazda z wylewaniem swojej INTELIGENCJI.Ludziska MAMY PO 20-stu KOLEJKACH 4 pkt WIĘCEJ NIŻ W ZESZŁYM ROKU!!!!Moze to tez da Wam do myślenia.Wesołych,radosnych Świat dla Wszystkich co chcą dobrze dla Naszego Zagłębia

   • nikt zaglebie.org nie usmiercił. To ze nie działa jest to decyzja własciciela strony, pana M. który z braku czasu uśpił portal, zamiast oddać lub odsprzedać go kibicom. Ponoć propozycje były ze strony kibiców, jednak kwota zaporowa odebrała chęci. A szkoda, bo taki portal, z taką historią leży i dogorywa…

 2. Problem ze Stokowcem jest taki, ze nie przyjmuje krytyki i jest zadufanym w sobie pępkiem świata. Wystarczy, że to zmieni, otworzy się na ludzi, czasem kogos posłucha, odrzuci prywatne uprzedzenia do niektorych pilkarzy i będzie duzo lepiej. Nie jestes tu Piotrek Bogiem i w końcu to zrozum. Kibice nie są Twoimi wrogami. Jeśli nie zmienisz swojego podejścia do kilku spraw, to czeka Cię równia pochyła. A szkoda, bo wielu z nas kibiców uważa Cię mimo wszystko za dobrego fachowca (z drobnymi wadami do poprawienia). Pozdrawiam i Wesołych Świąt!

  • Skąd wiesz, jakim człowiekiem jest Stokowiec? Znasz go prywatnie?
   Śmieszy mnie takie stawianie sprawy – ma słuchać innych? Kogo? Kibiców? A czy później kibice wezmą odpowiedzialność za decyzje, które mu podpowiedzieli? Nie, odwrócą się plecami, a Stokowiec straci pracę i środki do życia. Oczywiście przejaskrawiam, bo swoje na pewno już odłożył i bieda mu nie grozi, ale zrozumcie absurd sytuacji. Jeśli ma słuchać kibiców, to których? Jeden mówi – daj grać Vlasce, drugi – sprzedać Vlaskę, miał wystarczająco dużo czasu. No i jak zdecydować, kogo słuchać? Staż na Zagłębiu, rozmiar buta czy obwód bicepsa?
   Myślicie, że taki Ferguson, Mourinho, Guardiola czy Conte słuchają kibiców? Że po każdym przegranym meczu z wypiekami na twarzy przesiadują na forach internetowych i szukają wujków dobra rada? To Stokowiec jest trenerem, on podejmuje decyzje i on ponosi za nie odpowiedzialność.
   Zrobił wynik, jakiego w Lubinie nie mieliśmy od 10 lat. W drużynie jest mnóstwo wychowanków i młodych piłkarzy, a mimo to zespół jest w czołówce. Prawie każdy zawodnik (poza Nesporem, Dziwnielem – ale im dajmy czas) osiągnął przy nim max formy. Pamiętacie jak wyglądał Janoszka za Lenczyka? Albo Woźniak? Gdzie za Buczka był Cotra czy Guldan? Wszyscy nazywali ich szrotem, a dziś to trzon drużyny.
   A jeśli chodzi o Vlasko. Gość zagrał w Zagłębiu 30 meczów – połowę w pierwszym składzie. Na boisku spędził ponad 15 godzin. Potrafi ktokolwiek wymienić 3 dobre mecze w jego wykonaniu? Ma na koncie 3 asysty, a jego jedyną zasługą jest wykonanie ostatniego karnego z Partizanem. Ale wszyscy jak mantrę: „dać mu szansę, bo jej nie dostał”. Szansy to nie dostał Bertilsson, Osmanagić czy Luis Carlos. Albo Joel Pires. Dla starszych kibiców – taki łysawy napastnik Jovanović okolicach 2006-2007 roku. Ich też byście chcieli z powrotem?
   Każdy, kto chce dyscyplinować Stokowca niech najpierw zdyscyplinuje siebie. I zastanowi się, czego tak naprawdę chce. A potem zrozumie, jak absurdalne są żądania co do tego, że on „ma się słuchać”.

   • Brawo i jeszcze raz brawo, także dla Tomka za wyważone i rozsądne opinie, gdyby takich jak Wy było na tym forum więcej chętniej chciałoby się je odwiedzać i także wypowiadać a ponieważ jest opanowane przez ” wszystkowiedzących ” to czasami aż nie chce się człowiekowi tutaj zaglądać.
    Pozdrawiam serdecznie wszystkich zdrowo myślących i życząc wesołych świąt pozostaję w nadziei, że forum nie będzie jednak zdominowane przez pesymistów.

  • Mam tylko nadzieje ze nikomu w klubie nie wpadnie do glowy pomysl zmieniania trenera…Trener Stokowiec to dobry trener i tak jak pisal to pierwszy raz ze mial taki kryzys i wierze ze sie duzo przez to nuczyl…i tak na marginesie Ci ktorzy wyzywaja lub obrazaja trenera ,zawodnikow w sposob chamski i nie konstruktywny powinni byc banowani to moje zdanie ….