PILNE: Bartosz Kopacz zostanie zawodnikiem Zagłębia!

1
fot. roosvelta81.pl

24-letni środkowy obrońca Bartosz Kopacz zostanie piłkarzem Zagłębia Lubin. Zawodnik Górnika Zabrze podpisze z Zagłębiem Lubin kontrakt, który będzie obowiązywał od 1 lipca 2017 roku. Informację o przenosinach Kopacza do naszego klubu podał na Twitterze użytkownik Janekx89. Jak na razie stoper pozostanie piłkarzem Górnika Zabrze chyba, że oba kluby dojdą do porozumienia co do kwestii odstępnego.

Bartosz Kopacz był w kręgu zainteresowań Zagłębia już w lipcu zeszłego roku. Wtedy to Górnik zażądał za swojego piłkarza 300 tysięcy euro, bo właśnie taka kwota odstępnego była zapisana w kontrakcie zawodnika. Lubinianie jednak nie zdecydowali się transfer. Temat transferu powrócił teraz. Kopaczowi do końca kontraktu zostało pół roku i nie zdecydował się on na przedłużenie umowy z I-ligowcem.

Niewykluczone, że Kopacz dołączy do Zagłębia zimą. To ostatni dzwonek, aby Górnik Zabrze zainkasował jakiekolwiek pieniądze za swojego obrońcę. Jak wiadomo, sytuacja finansowa w Zabrzu do najlepszych nie należy, więc gotówka za transfer, a do tego pozbycie się zawodnika z listy płac powinno być korzystnym rozwiązaniem dla zabrzan.

Bartosz Kopacz jest wychowankiem MOSIR-u Jastrzębie Zdrój. W swojej karierze reprezentował również barwy GKS-u Jastrzębie, Ruchu Radzionków, Zawiszy Bydgoszcz i Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Na szczeblu Ekstraklasy zadebiutował w sezonie 2012/2013 w barwach Górnika. W sumie w najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 34 spotkania, w których zdobył 5 bramek. Środkowy obrońca ma też na swoim koncie 115 występów na pierwszoligowych boiskach (8 goli) i 7 spotkań w Pucharze Polski (2 gole). Tegoroczny występ w PP odbił się szerokim echem w całej Polsce. Występujący na co dzień w I Lidze Górnik Zabrze pokonał po dogrywce Mistrza Polski Legię Warszawa, a dwa gole zdobył właśnie Kopacz.

Kibice Zagłębia mogą pamiętać tego zawodnika z poprzedniego sezonu. Nieco ponad rok temu na Stadionie Zagłębia Bartosz Kopacz zdobył jedną z bramek dla Górnika, który wygrał tamto spotkanie 4:2. W sumie przeciwko „Miedziowym” rozegrał 4 spotkania i żadnego z nich nie przegrał (2 zwycięstwa i 2 remisy).

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen − 14 =