Zagłębie wróciło do treningów!

3
fot. Junior

Dzisiaj o godzinie 18:00 odbył się pierwszy w nowym roku trening Zagłębia Lubin. Zawodnicy wrócili do pracy po ponad dwóch tygodniach odpoczynku. Pierwszy mecz o stawkę lubinianie rozegrają za niecałe 5 tygodni. Rywalem „Miedziowych” będzie Górnik Łęczna, a spotkanie zostanie rozegrane na stadionie w Lublinie. 

Plan pracy na najbliższe dni jest już znany. Pierwszy trening, to tradycyjne wprowadzenie do zajęć i serii testów. W poniedziałek drużynę czekają pierwsze testy. W miejscowym Medicusie przejdą szczegółowe badania, a następnie przeniosą na się na klubową siłownie i salę gimnastyczną. We wtorek podopiecznych Piotra Stokowca czekają kolejne sprawdziany. Tym razem „Miedziowi” pojawią się w FitArenie. Kolejny trening na boisku będzie miał miejsce w czwartek. Pierwszy sparing zostanie rozegrany w sobotę 14 stycznia o godzinie 12:00, a przeciwnikiem będzie Korona Kielce. Mecz ten zostanie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim.

Kolejne dni to dalsze treningi na własnych obiektach. Na zakończenie tej części przygotowań Zagłębie zagra mecz towarzyski z Chrobrym Głogów. To spotkanie zostanie rozegrane na jednym z boisk bocznych przy Stadionie Zagłębia (18 stycznia).

Dwa dni później „Miedziowi” wylecą do Turcji i tam będą przebywać do 3 lutego. Na miejscu rozegrają 4 sparingi z wymagającymi rywalami.

Na pierwszym tegorocznym treningu Zagłębia zabrakło kilku zawodników. Przede wszystkim nie było Michala Papadopulosa, który zmienił barwy klubowe i od teraz będzie reprezentował Piasta Gliwice. Nie pojawili się też zawodnicy, którzy wzięli udział w charytatywnym turnieju w Świdnicy: Konrad Forenc, Arkadiusz Woźniak, Krzysztof Janus, Jarosław Kubicki, Patryk Mucha i Dominik Hładun. Zabrakło również Dorde Cotry i Aleksandara Todorovskiego, którzy właśnie obchodzą święta Bożego Narodzenia.

Kadra Zagłębia na pierwszym treningu w 2017 roku:

Bramkarze: Martin Polacek.

Obrońcy: Lubomir Guldan, Jarosław Jach, Sebastian Madera, Jakub Tosik, Daniel Dziwniel, Damian Oko, Dominik Jończy.

Pomocnicy: Łukasz Piątek, Filip Jagiełło, Filip Starzyński, Adrian Rakowski, Łukasz Janoszka, Karol Żmijewski, Kacper Szymankiewicz, Jan Vlasko, Paweł Żyra.

Napastnicy: Adam Buksa, Martin Nespor, Artur Siemaszko.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + 6 =