fot. laczynaspilka.pl

W ostatnich dniach kilku zawodników Zagłębia Lubin wystąpiło w różnych kategoriach wiekowych reprezentacji Polski. Swoją obecność w kadrze zaznaczyli: Serafin Szota, Bartosz Slisz, Adam Buksa oraz Filip Jagiełło.

Reprezentacja Polski U-18 – mecz towarzyski

Węgry 1:2 Polska
Serafin Szota 5 (s) – Dawid Kurminowski 46, 57

Polska: Miłosz Mleczko – Paweł Olszewski, Oskar Repka, Serafin Szota (Maximilian Funk), Tymoteusz Puchacz – Marco Drawz, Tomasz Makowski (Riccardo Grym), Jakub Moder (Bartosz Wiktoruk), David Kopacz (Bartosz Slisz), Jakub Bednarczyk (Dawid Jadach) – Dawid Kurminowski (Michał Góral).

W 46. minucie David Kopacz (Polska) nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz Węgier obronił).


Reprezentacja Polski U-20 – mecz towarzyski

Polska 2:1 Grecja
Karol Angielski 18 (k), Damian Garbacik 80 – Efthýmis Kouloúris 90 (k)

Polska: Damian Węglarz – Kamil Dankowski, Paweł Stolarski (46 Rafał Makowski), Paweł Bochniewicz, Mateusz Wieteska (46 Damian Garbacik), Damian Rasak (46 Jakub Bartosz), Konrad Michalak (63 Mateusz Wdowiak), Jakub Piotrowski (82 Filip Jagiełło), Karol Angielski (57 Oskar Zawada), Grzegorz Tomasiewicz (57 Robert Janicki, 90 Bartłomiej Drągowski), Robert Bartczak.


Reprezentacja Polski U-21 – mecz towarzyski

Polska 1:2 Czechy
Jarosław Niezgoda 84 – Václav Černý 50, Aleš Čermák 90

Polska: 12. Jakub Wrąbel – 4. Tomasz Kędziora (78, 23. Przemysław Szymiński), 6. Jan Bednarek, 5. Igor Łasicki (66, 13. Michał Marcjanik), 3. Paweł Jaroszyński (85, 18. Łukasz Moneta) – 14. Dawid Kownacki, 17. Paweł Dawidowicz, 10. Patryk Lipski (66, 7. Jarosław Niezgoda), 16. Bartosz Kapustka (78, 8. Radosław Murawski), 21. Adam Buksa (59, 11. Przemysław Frankowski) – 9. Mariusz Stępiński (59, 19. Krzysztof Piątek).

Jarosław Kubicki przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl