fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Zagłębie Lubin zakończyło współpracę z Mariuszem Szymkiewiczem, który pełnił funkcję trenera przygotowania motorycznego. Szymkiewicz pracował w Zagłębiu prawie dwa lata. 

Brak awansu Zagłębia Lubin do grupy mistrzowskiej musiał poskutkować roszadami w klubie. Pierwszą ofiarą słabych wyników Zagłębia w 2017 roku został Mariusz Szymkiewicz, odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne drużyny. Patrząc na to, jak fizycznie wyglądają „Miedziowi” w tym roku, jest to decyzja jak najbardziej słuszna. Im dłużej trwa dane spotkanie, tym bardziej Zagłębie ustępuje swoim rywalom fizycznie. Świadczy o tym m. in. bilans bramkowy po 80. minucie spotkania (bramki zdobyte – 1, bramki stracone – 5).

Zwolnienie w trakcie trwania kontraktu nie jest pierwszym w dotychczasowej karierze Szymkiewicza. Wcześniej tracił on pracę w Piaście Gliwice i Górniku Zabrze. Powód zawsze był taki sam: złe przygotowanie drużyny i nadmiar kontuzji.

O tym jak wygląda nasz zespół pod względem motorycznym pisaliśmy kilkakrotnie – najwięcej w grudniu. Wówczas przez wiele osób zostaliśmy zbluzgani i nazwani hejterami chcącymi ingerować w sprawy klubu…

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

11 KOMENTARZE

 1. Uszczegółowie dane dotyczące dokonań w końcowej fazie meczów. Otóż w całym sezonie 2016/17 Zagłębie zdobyło TYLKO jedną jedyną bramkę licząc już od 76 minuty, czyli ostatni kwadrans plus doliczony czas gry. Jest w tej skuteczności zdecydowanym, dramatycznym wręcz outsiderem. Następna najsłabsza drużyna ma takich bramek 5 (TBB). Inne zespoły z dolnej połówki walczą do końca, dla przykładu: Śląsk 10, Płock 12, a ostatnia w tabeli Łęczna 13 bramek!

  • Bo ciekawi mnie kto przygotowywał zespół do rundy wiosennej poprzedniego sezonu (wtedy przygotowanie było zaje***). A jeżeli był on w Zagłębiu prawie dwa lata to wychodzi, że był też odpowiedzialny za wiosne 2016 czyli za zespół który był w stanie praktycznie wszystkich zabiegać w tej lidze. To jak to jest?

  • Taka dawka skutkowałaby chyba masowymi zawałami.. Cotra, Todorovski, Guldan, Madera, Piątek, czy Janus to są goście po 30, którzy swojej wydolności już nie zmienią. Fakt, że tam piłkarze od małego zasuwają na całego, ale to są Niemcy, czyli profesjonaliści.

   • Nie każdy Niemiecki trener od przygotowania jest od razu zamordystą. Jest Przede wszystkim Profesjonalistą i poprowadzi odpowiednio przygotowania, czyli kiedy zajechać zawodników to zajechać, ale pozwoli im nabrać też szybkości i świeżości. U nas podobno było tak że jak zawodnicy wyglądali źle to jeszcze im dokręcano śrubę czy to w tygodniu czy to w przerwie na repre. Wydaje mi się że trenerzy doszli do wniosku ze skoro ostatnią wiosną się udało wyglądać na najlepiej przygotowaną fizycznie drużyne to teraz stwierdzona a zwiększymy jeszcze im obciążenia o 50% to jeszcze Lige Mistrzów z rozpędu zrobimy 😀

    @Luca, nie wiem co wiek ma do wydolności, nawet w tym wieku można zrobić postęp. zresztą piszesz tak jakby Ci zawodnicy trenowali raz w tygodniu po pół godziny