Remis w Chorzowie | Ruch Chorzów 1:1 Zagłębie Lubin

41
fot. rzemcio92

W 32. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin zremisowało na wyjeździe z Ruchem Chorzów 1:1. Niestety, to co działo się przez 90 minut na stadionie przy ul. Cichej ciężko nazwać profesjonalnym meczem piłkarskim. Mimo zapewnień sztabu szkoleniowego, nasi piłkarze nie poprawili swojej dyspozycji choćby o 10 procent w porównaniu do ostatnich tygodni.

5 maja 2017, 18:00 – Chorzów (Stadion Miejski)

Ruch Chorzów 1:1 Zagłębie Lubin

bramki: Łukasz Moneta 63 – Jakub Tosik 74

Ruch: 33. Libor Hrdlička – 15. Martin Konczkowski, 51. Rafał Grodzicki, 39. Michał Helik, 5. Marcin Kowalczyk – 16. Miłosz Przybecki, 4. Łukasz Surma, 17. Maciej Urbańczyk, 37. Bartosz Nowak (82, 10. Patryk Lipski), 13. Łukasz Moneta (89, 66. Miłosz Trojak) – 9. Jakub Arak (71, 11. Jarosław Niezgoda).

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 24. Jakub Tosik, 20. Jarosław Kubicki, 33. Ľubomír Guldan, 23. Daniel Dziwniel – 9. Arkadiusz Woźniak, 28. Łukasz Piątek, 17. Adrian Rakowski, 18. Filip Starzyński (90, 77. Sebastian Madera), 14. Łukasz Janoszka (66, 6. Kamil Mazek) – 13. Martin Nešpor (64, 21. Adam Buksa).

żółte kartki: Surma – Kubicki, Tosik.

sędziował: Daniel Stefański (Bydgoszcz).
widzów: 6317.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

41 KOMENTARZE

 1. Niestety ale Panu Stokowcowi skończyły sie pomysły, ciągłe hamowanie dobrze zapowiadajacych sie akcji brak celnych strzałów do 55minuty pokazuje to że Zagłębie nie ma pomysłu na grę. Szanuje Pana Stokowca ale ewidetnie nie ma pomysłów co potwierdza w każdym kolejnym meczu.

 2. To był pojedynek spadkowicza pewnego (Ruch) z kandydatem nr dwa…Stokowiec powiedz jeszcze raz że jesteś zadowolony,że wszystko jest ok…a puszczę pawia…

 3. Do PREZESA!!!!! Czy TY nie wiszisz że przez CIEBIE i TWOJEGO POPLECZNIKA RUDEGO doprowadzaćie że na następnym meczu będzie 2 tysie ludzi !!! A może mniej. Czlowieku widać ze trzymasz sie stanowiska dla kasy i w dupie masz wszystko. KOMPROMITUJESZ siebie i ten klub.

 4. Tosik + wrzutki = TRAGEDIA nawet bramka tego nie zmieni. A co do Stokowca to facet się pogubił i już nic z jego układania składów nie wyniknie dobrego

 5. Teraz też będzie artykuł o tym, że dobrze zagrali tylko zabrakło szczęścia? Grali jak z Cracovią i jak w reszcie meczów 2017, czyli „dobra gra” do 30 metra, a bliżej bramki przeciwnika nawet nie potrafią oddać celnego strzału. Nikt za to punktów nie da!

 6. Czy ktos moze porozmawiac ze trenerem by nie udzielal wywiadow??? nie dosc ze sie osmieszamy na boisku to jeszcze wszyscy widza jakiego mamy trenera przez jego wypowiedzi. Zapytany od problem druzyny nie zna odpowiedzi i marudzi cos o tym ze Jagiello mial mature. O ile wiem Jagiello nie mial matury tydzien temu i siedzal na lawie…czy my gramy na 3 frontach ,ze ciagle sztab trenerski robi takie roszady??? Czy Madera jest az tak slaby by nie mogl zastapic Jacha na obronie? Czy Vlasko wystarczajacy jest tylko na gre w rezerwach jezeli tak to kto zaplacil za niego takie pieniadze??? Czy trener dziala celowo na szkode zespolu robiac zmiany w 90 minucie taktyczne i to Madere za Starzynskiego??? Czy ambitny trener moze byc zadowowlony z remisu wrrr czy taka mentalnosc przekazujemy druzynie??? Czy trener ktoremu zalezy na wygranej wysyla na lawke grajkow ktorzy ciagneli zespol w ostatnim meczu??? Czy to u nas tak dziala ze jak sie wyrozniasz to siadasz na lawie…..lzy leca slyszac ze chlopaki psychicznie nie daja rady …naprawde??? wow graja z Ruchem i padaja psychicznie gratuluje pracy naszemu psychologowi za przeproszeniem moi juniorzy maja wiecej jaj niz nasi grajkowie…zreszta jezeli trener nie jest wojownikiem to i druzyna nie bedzie waleczna…..co tydzien czlowiek ma nadzieje ze cos sie zmieni a co tydzien to samo fakty sa takie ze od miesiecy nie zagralismy meczu w ktorym bysmy dominowali i kontrolowali mecz przez 90 minut…Trenerze Wozniak nigdy nie bedzie skrzydlowym tak jak Rakowski rozgrywajacym czy Starzynski walczakiem ….wez panie dobrze umyj oczy i w koncu odluz na bok swoje chore uparte ambicie i zacznij dobrze robic dla druzyny a nie dla swoich prywatnych animozji…..Fakty sa takie ,ze Stokowiec dostal w 1 lidze zespol samograja i z rozpedy zagrali dobry sezon ale potem jak kazdy inaczej zaczal patrzec na Zaglebie nie potrafimy grac w pilke a fakt jest taki ze ostatni porzadny na wysokim poziomie mecz zagralismy z Lechem w Poznaniu wygrywajac 2:0 no i jeszcze potem kolejke pozniej z Termalika potem juz byl zjazd totalny z filozofia terenra juniorow….

 7. Trener pie…szy coś na konferencji, że szyki pokrzyżowała mu matura Jagiełły. Normalnie jakby co mecz Jagiełło był podstawowym zawodnikiem Zagłębia i od niego trener ustalał wyjściową jedenastkę. Panie trenerze ! za 90minut.pl – Jagiełło rozegrał w ekstraklasie 1 pełny mecz w 14 jego występach. Łącznie 620 minut (tj. 6,8 pełnych meczy). W rundzie rewanżowej Zagłębie rozegrało 32 mecze.

  A może Vlasko też maturę pisał 🙂

  Faktycznie trzeba zabronić mu tych idiotycznych wypowiedzi bo czytając je czuję się jak idiota.

 8. To było ciężkie przeżycie…… ale można było się spodziewać. Racja jak piszecie wyżej, nie ma trenera walczaka to nie ma walczącej drużyny.
  Ku..a jego mać!!!!

 9. Ja stanę w obronie piłkarzy, starają się i każdy wie że potrafią dobrze zagrać mamy poważnie mocną kadrę, ale jak się ich tak hamuje taktyką to nic nie poradzą wielu trenerów dużo lepiej wykorzystaliby umiejętności naszej kadry… moja subiektywna opinia.

 10. Martin, takie masz duże i silne rączki i co ? Jakiś chłopczyk z aparatem na zębach ładuje z armaty nie do obrony ? Przecież to nawet żałosne nie jest. Marazmu ciąg dalszy i Piotrkowi musi już Karmelita podpowiadać, bo się zgubił w lesie. Facet ty się za nich kurva mać na treningach, bo oni nie potrafią z rzutu rożnego dośrodkować. PIŁKARZE EKSTRAKLASOWI NIE POTRAFIĄ WYKONAĆ WRZUTKI Z ROGU ! KPINY

 11. Ewidentnie widać że coś się posypało w szatni. Nie ma ambicji walki.Coś mi się wydaje że graja przeciw Stokowcowi..Kilka miesięcy temu biegali szarpali,grali fajne mecze,trwało to dośc długo,dzis kompletna amnezja? Zapomnieli o co chodzi w futbolu? Nie wierzę…

 12. Gramy z ruchem, ostatnim w tabeli, ujemne punkty, ruchem gdzie nawet Fornalik miał dość i zostawił drużynę, a Stokowiec wpuszcza Madere na utrzymanie remisu, co za wstyd! Co za brak ambicji!

 13. Po meczu odnoszę wrażenie, że nasz trener chyba już nie chce trenować naszego zespołu, ale sam nie odejdzie, bo to za duża strata finansowa dla niego by była. Dlatego robi co może aby się można było porzygać przy oglądaniu meczu z udziałem Zagłębia i wtedy może go zwolnią i dadzą jeszcze pieniądze za resztę kontraktu. Bo niestety widać, że pomysłu na grę to nasz trener nie ma ani kszty. Pisałem krótki komentarz do zapowiedzi przedmeczowej – sprawdził się niestety nie w 100 ale 120%, a tylko dlatego, że aż takich roszad to by i Nostradamus nie przewidział. Wychodzimy na drużynę, która prawdopodobnie spadnie z ligii, a bronimy się, jakbyśmy grali przynajmniej z Realem lub Barcelaną. Jeżeli twierdzi, że Jagiełło pisał maturę to czy z nim tę maturę pisał również Vlasko? Tak ultradefensywnego ustawienia to bym się w życiu nie spodziewał, gdzie po ostatnim meczu było widać, że chłopaki mają chęć do gry do przodu, ale muszą mieć wsparcie. Tak jak pisałem w komentarzu po meczu z Cracovią, co morze zrobić sam Nespor przeciwko dwóm obrońcom, tudzież takiemu Grodzickiemu, to samo tyczy się Starzyńskiego. Jakie oni mieli wsparcie? Niby w postaci mega wolnego AR? W mojej opinii nasz trener normalnie sabotuje nasz zespół.

 14. A czy nie zauwazacie pewnego faktu ktory caigle sie w Lubinie powtarza? Druzyna osiaga sukces mniejszy czy wiekszy, sciaga sie dosc ciekawych zawodnikow jak na polskie warunki a potem sie to niszczy i znowu zaczyna od poczatku. Wyglada na to ,ze kto tutaj by nie przyszedl zapomina jak grac w pilke ,zapomina jak trenowac itp…Wydaje mi sie ze KGHM nie chce silnej druzyny, chca miec klubik w lidze by mozna bylo prac pieniadze by zabezpieczych swoich znajomych finansowo….to co sie dzieje z druzyna widac nikogo nie obchodzi tylko kibicow, kazdy widzi co sie dzieje tylko nie dzialacze….jezeli nasza filozofia ma byc to ze tylko gramy wychowankami to dlaczego akademia kieruje ktos kto jest mozna powiedziec przecietny a napewno nie na europejskim poziomie w tym co robi…druzyna ma wszystko co potrzebuje by funkcjonowac naprawde dobrze, ale wszystko wyglada na to ze ktos to celowo chamuje, czy Stokowiec zamyka oczy tylko po to by robic to co dzialacze chca i zachowuje sie jak prostytutka??? Czy pilkarze zbijaja swoje ambicie sportowe dla cieplych posadek i robia to co trenerzy im karza? nie wiem ale to wszystko dziwne jest ze kto by tu nie byl zawsze konczy sie tak samo a jak ktos sie wylamuje i pokazuje pewien poziom odrazu jest sprzedawany….Chcialbym sie doczekac takiej prawdziwej i szczerej wypowiedzi kogos kto jest w tym bagnie….

 15. Czy to co obecnie panuje w klubie to jest jakiś sabotaż? Ktoś chce nam obrzydzić przechodzenie/oglądanie Zagłębia? Mamy jeździć do Legnicy czy Głogowa? Bo czym my zawiniliśmy żeby oglądać obecne wyczyny trenera? Przecież człowiek zobaczył wyjściową 11 i ma ochotę przełączyć kanał na „dlaczego ja”. Żygać się chce dosłownie. Gramy dalej dwoma defensywnymi pomocnikami. Czy ci dwaj panowie dzisiaj byli tak naprawdę na boisku? Może trzeba było wprowadzić trzeciego def. pomocnika, bo ewidentnie sobie nie radzili? Pojawiły się także najszybsze skrzydła w lidze. Olaboga. Jest Madera, jest Jończy, ale nie. Trzeba pokombinować z Kubickim na środku obrony żeby nam przypominać o bycie Adriana?Zmiana Madery to już kunszt i zmysł taktyczny wyższego kalibru. Sam Sebastian chyba był lekko oszołomiony tą decyzją. Trener przestraszył się w końcówce wielkiego Ruchu! Może czytał ich historie przed meczem. Miej człowieku honor, podaj się do dymisji. #Stokiout

 16. Wiecie co tu jest najpiękniejszego?
  PERSONALIA
  Ja juz nie komentuje jak kto gra ostatnio, no ale
  Mazek niezły mecz ostatnio-> ława i wejście z niej
  Janus ostatnio zagrał, teraz nie wszedł mimo niekorzystnego wyniku (ja bym go zmienił za Tosika, skoro przegrywalismy a Tosik pracował na czerwo, ok jego bramka uratowała pkt, ale przez jego błedy moglibyśmy grać juz wczesniej w „10)
  Janoszka, ostatnio jedna dobra akcja dzis nagle pierwszy skład
  Wożniak wiadomo ostatnio pauza, dzis pierwszy skład, ale po takim mecz na boku pomocy nie powinnien zagrać do 2020
  Jończy nagle poza kadrą.

  Za mecz zagra w pomocy pewnie Mazek i Janoszka/Janus, w ataku bedzie biegał Buksa/Wąski wynik znowu bedzie c***wy i kolejny mecz i kolejne rotacje.

  Moim zdaniem to przede wszystkim zawodnicy to się czują się gówno warci przy tym trenerze, bo dobre występy nie gwarantują grania, a złe nie gwarantują tego ze sie wypadnie. Immunitet ma Filip ale i on niestety zaczyna równać do poziomu reszty, zreszta to taki zawodnik ze potrafi przejsc obok meczu (ale zagrywajac w nim 2 genialne piłki 🙂 wiec pewnie dlatego gra, modlimy sie o cud).

  problem z Jagiełłą ok, wczoraj chłopaki pojechali do chorzowa, a dzis była matma na poziomie podstawowym, ale myśle też ze nie było by dla niego problemem dojechac(czy ktos z klubu dowieść) po maturze która była o 9 do chorzowa na tą 16, zeby usiadł na ławce. A kompletnie nie rozumiem wspominania tego na konferencji.

  Kubicki na stoperze? drugą połowę zagrał niezłą z Craxą (ale oni nie atakowali), tutaj widac ze sie gubił, problem jest taki jak z atakiem/skrzydlami- zero stabilizacji. Jończy sprawia wrazenie jakby ekstraklasa to byl dla niego za wysoki problem, ale to taka pozycja (a u niego brak doswiadczenia) ze 3-4 mecze po 90min moglby mu pozwolic na wskoczenie na ten poziom, ale to przede wszystkim musialyby byc mecze na 0-1 bramki z tyłu. Ale na takie eksperymenty teraz tez nie mozna sobie pozwolic. Tym bardziej dziwi sprawa Madery.

  Bramkarz? to kolejny problem chorych rotacji. pewnie jakby Fori byłby zdrowy to każdy z bramkarzy broniłby w co trzecim meczu ;]

  • A moze pobawmy sie inaczej do konca rundy niech zrobia rotacje na pozycji pierwszego trenera :)))) niech kazdy dostanie szanse :))

   • @olo
    nie wiem jaki czy twoj komentarz byl ironiczny w stosunku do mnie czy do tego co sie dzieje, wiem ze łatwo jest pisac komentarze, ale jak patrze jeszcze raz na te wszystkie ruchy to mam wrazenie ze rotacja na pozycji pierwszego trenera trawa jakis czas, miedzy Piotrem S, a Piotrem S :))

    • @gamsonskin moj komentarz nie byl ironiczny w stosunku do Ciebie…. to taki pomysl dla naszego trenera :))) sorki ze to tak odebrales..pozdrawiam

 17. Sprawdziły się przewidywania. Pisałem przed meczem że po kolejnych dziwnych roszadach pozostaje modlitwa o jeden punkt. i tak też było.
  Zgadzam się z ,, gamsonskin” że ciągłe zmiany i takie podejście do chłopaków to jest dramat.
  Ty to tak ciężko zagrać parę meczy jednym ustawieniem np. w obronie? tak jak kolega pisał młody Jończy widać że ma duży potencjał i wcale nie zagrał te dwa mecze zle, ale potrzeba jest takiemu chłopakowi min. 3-4 mecze po 90 min żeby złapał pewność siebie i chłopak będzie zapier….. aż miło, ale jakie jest podejście trenera w budowaniu pewności młodych? zagrał mecz to potem trybuny, zagrał mecz gdzie po meczu nasz wielki strateg rudy wypowiada się że to była zmiana taktyczna i że chłopak nie grał zle po czym zapomina go zabrać do autokaru na Chorzów! Co takim zachowaniem chce pokazać trener? chyba on sam nie wie nawet. Następni to Jagiłło- podobna sytuacja tyle że Filip trochę więcej grał, a jak był w rytmie meczowym to grał bo pokazał że grać potrafi. Pokazał się Żyrka w jednym meczu w końcówce całkiem fajnie ofensywnie i co ? gdzie jest w następnych meczach? To nasz rudzielec woli zabierać ortopedie starą która ma ten klub w dupie bo za miesiąc zawiną torby i będą szukać następnej krowy dojnej, zamiast grać chłopakami którzy mogą stanowić o sile zespołu w następnym sezonie. Zresztą szkoda strzępić języka bo ta sytuacja powtarza się od lat. Za chwilę przyjdzie nowy/ stary weteran trener i karuzela będzie się kręciła dalej. Ściągnie swoją armię starych super kopaczy i oni za średnią krajową 🙂 będą oddawać serce dla ZL. 🙂 Można by tu pisać i pisać ale szkoda prądu bo jak widać i prezesowi i zarządowi nie mówiąc o trenerze CH…… zależy na tym klubie. Pozdrawiam.

 18. Włączyłem neta aby obejrzeć wczorajszy mecz. Na wstępie powiem, że nie należę do tych co liczyli na piątkowy cud przy Cichej. Bo od dawien dawna nie wierzę trenerowi. Jego konferencje to potok „myśli” starannie dobranych do zaistniałem sytuacji. Nie mylić proszę z rzeczywistością boiskową, bo to zatracił już dawno. A że idiotą nie jestem i ufam własnym oczom, a te widzą jak gra nasze Zagłębie od kilkunastu miesięcy to i powtarzam, że trenerowi już dawno nie wierzę.

  Co na szklanym ekranie zobaczyłem ? Przede wszystkim brak chemii w drużynie. Na ławce rezerwowych też. Przepraszam za słowo drużyna ale chyba mnie tu nazbyt poniosło. Jedenastu facetów plus rezerwowi, którzy wykonują zawód piłkarza. Tak wykonują zawód pozbawiony pasji, zaangażowania (serducha) a o polocie już nie wspomnę. Taka prowincjonalna tania sztuka za duże pieniądze – o ironio to tylko w Polsce można coś takiego uraczyć.

  Normalnie jest tak – ktoś płaci (czytaj klub) to ktoś wymaga (czytaj klub). A co nam zaserwowano ? W ciągu 90 minut zawodów (celowo nie używam słowa sportowych bo bym obraził inne dziedziny sportu) obserwowaliśmy totalny brak taktyki, szkole pomyłki bramkarskie, kopanie piłką po autach, serię niecelnych podań do najbliższego zawodnika, zalążki kondycji, strzałów jak na lekarstwo, a przede wszystkim nicość. Takie 90 minut męczarni przed szklanym ekranem.
  Płacący vel. wymagający wyciąga właściwe wnioski i pociąga do konsekwencji osoby, które doprowadziły do takiego stanu rzeczy. Ale to jest w teorii. W praktyce jest tak jak jest – widzimy ten serial ze Skłodowskiej Curie od kilku dobrych miesięcy.

  Więc drodzy kibice nadal słuchajmy słów ów mentora jakoby wszystko to przez matury. Aż strach pomyśleć co będzie się działo jak zabraknie ciepłej wody, reglamentacji na płody rolne lub sznurka do snopowiązałki. Życzę miłych nastrojów bo ja już go dawno dawien straciłem.

 19. Do Prezesa KGHM owszem do Prezesa klubu niejakiego Sadowskiego to nie m co pisać – on nie ma żadnego pojęcia na czym polega praca prezesa i jaki jest zakres jego obowiązków – 1 zwolennik Stokowca – to on odpowiada za to że staczamy sie ze Stokowcem w dół i uparcie trzyma go na stanowisku – koledzy z kółeczka wzajemnej adoracji.

  Wczesniej sam ” Prezes ” sadowski pracował w dziale marketingu ( jednym z nagorszych działów pionów w tym klubie ” ktoś tam na górze zadecydowal na zasadzie przypadky żeby prezesure powierzyć temu jegomościowi i macie efekty jak osoba z przypadku zostaje ” prezesem ” – Nawet nie jest w stanie zatrybić ze to do niego należy obowiązek zwolnienia trenera który sobie nie radzi i sie ośmiesza regularnie od dawna. Drużyna tez to widzi to już jest reanimacja trupa – z tym panem = Stokowcem i z tym Prezesem Sadowskim zostaniemy pośmiewiskiem ligi z 2k ludzi na meczach na stadionie. Zniszczyc wszystko jest łatwo a odbudować cięzko.

 20. do ocb zamiast prowadzić doping dla pseudo kopaczy jutro kobiety grają ze selgrosem lublin to może powinniście prowadzić doping na hali panie na was liczą już nieraz pokazaliście wspaniały doping może czas to powtórzyć pamiętajcie piłka nożna ręczna jeden klub pokażcie że jesteśmy jednością jeden za wszystkich wszyscy za jednego kobiety grają o mistrza potrzebują teraz wsparcia // MISTRZOSTWO DLA LUBINA// pokażmy że Lubin jest wielki z poszanowaniem dla wszyskich kibiców DEDE

  • Niech ręczna najpierw się ogarnie bo ten klub to pośmiewisko – na początek wypad prezesik kulesza i jego pani od wfu Bożenka. Z nimi bedzie jak zawsze, drugie miejsce lub niżej. Sekcje męską pominę milczeniem.

 21. @Boro Nic nie szkodzi,Śląsk dostanie w prezencie od naszych „prezenterów” 3 oczka w Lubinie i wtedy dopiero będzie płacz,my będziemy na dnie.Wszystko tu śmierdzi bukiem,remis miał być z Cracovią i był z Ruchem tak samo,cwaniaczki mają kasę dłuższe wakacje a po co męczyć się w pucharach.Prezes nie obiecał premii lub obiecał za małą za pierwszą 8,to liczyli na premię za utrzymanie,takowej nie obiecano to grają u buka,a nam pozostają wielkie nadzieje i wiara.Pamiętajcie z Piastem może coś wymęczą ale Śląskowi punkty oddadzą,bo w sobotę zdesperowany Ruch wygra we Wrocławiu a potem trzeba będzie pomóc sąsiadom zza miedzy,którzy będą na samym dnie z 17 punktami,a nasze gwizdy będą na mocnym 12 lub 13 miejscu z dorobkiem 22 punktów więc pomogą.Pan trener agra na 3 defensywnych pomocników i ofensywnych będzie na obrońców zmieniał żeby bronić remisu,pozdro!

  • Ja tez jakos jestem pewny ze sprezentujemy slunskowi 3 pkt.
   Zawsze kiedy punktow potzrebowali to je od ZL dostawali w prezencie

  • @kristofer
   Z calym ku*** szacunkiem ale moim zdaniem pięknie odplynoles z bukiem, powiedz mi, z Cracovia przeciwnik tez byl wtajemniczony? Zeby pozwolic na bramki w 90min? Przeciez jakbysmy w tej akcji nie strzelili gola to by bylo po meczu. A jak myslisz, ile takich strzalow na dziesiec nespor zamienil by na gola? Ja mysle ze jeden to jest bardzo optymistyczne zaloze

 22. Zdziwił byś się,ile można było wygrać stawiając że Cracovia będzie prowadzić do 80mmin.Oni są w stanie wygrać z wszystkimi w grupie ale po co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five − two =