fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

W przedostatniej serii gier Zagłębie Lubin pokonało na wyjeździe Górnik Łęczna 3:1. Bramki dla „Miedziowych” zdobywali kolejno: Jakub Tosik, Wojciech Małecki (samobójcza) i Jarek Kubicki. Było to 4 zwycięstwo z rzędu podopiecznych Piotra Stokowca, a zarazem 11. spotkanie z rzędu bez porażki w rundzie finałowej. Zwycięstwo w Lublinie przypieczętowało też 9. miejsce na koniec sezonu. 

27 maja 2017, 18:00 – Lublin (Arena Lublin)

GÓRNIK ŁĘCZNA 1:3 ZAGŁĘBIE LUBIN

bramki: Gérson 16 – Jakub Tosik 40, Wojciech Małecki 88 (s), Jarosław Kubicki 90

Górnik: 1. Wojciech Małecki – 14. Gabriel Matei, 16. Adam Dźwigała, 4. Gérson, 2. Leândro – 15. Grzegorz Bonin, 13. Josimar Atoche (75, 19. Vojo Ubiparip), 25. Szymon Drewniak (62, 9. Piotr Grzelczak), 6. Paweł Sasin, 10. Javi Hernández (85, 5. Łukasz Tymiński) – 18. Bartosz Śpiączka.

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach, 3. Đorđe Čotra – 7. Krzysztof Janus (68, 14. Łukasz Janoszka), 24. Jakub Tosik, 20. Jarosław Kubicki, 18. Filip Starzyński (85, 28. Łukasz Piątek), 6. Kamil Mazek (60, 9. Arkadiusz Woźniak) – 21. Adam Buksa.

żółta kartka: Dźwigała.

sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).
widzów: 5395.

W 88. minucie Arkadiusz Woźniak (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Małecki obronił).

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

23 KOMENTARZE

 1. 1. Jakim cudem ten Stokowiec odnosi zwyciestwa?
  ***
  Czy byl karny na Mazku, tego do konca nie jestem pewien. Na pewno Mazek musi sie wzmocnic fiycznie bo pada co chwile jak domek z kart.
  Buksa nie istnial przez caly mecz (bramke zdobyl, to fakt, pilka go w takich fuksiarskich sytuacjach szuka sama – tak jak kiedys Janoszke)
  Trzeba opylic Polacka, bo z tej maki dobrego chleba nie bedzie.
  ***
  Moze w meczu z Arka uda sie w koncu wystawic spora grupe mlodziezowcow, bo grupe spadkowa juz wygralismy.

    • Tak , po nastrzelonej ręce . Im też by się te punkty teraz przydały więc nie zrobili tego specjalnie . Ja absolutnie nie mówię że nasi powinni się im podkładać ale skoro już ktoś chce mieć tego typu (dziwne) pretensje to proszę bardzo , niech je ma do wisły płock . Bo przez w/w sytuację znaleźliśmy się w małej tabeli a przez dwie porażki z nomen omen wisłą płock zajęliśmy w niej ostatnie miejsce . A teraz już tak serio . Pretensje to możemy mieć do piłkarzy a przedewszystkim do Stokowca . Zabrakło w sezonie zasadniczym 1 pkt. (słownie : JEDEN) których to punktów przez jego fanaberie straciliśmy całe mnóstwo .

   • Po pierwsze to nie „pierd*lisz”, synku, więcej kultury, tatuś nie nauczył ? Po drugie to żadne „kocopoły”, tylko stwierdzenie faktu, że podczas gdy my zawaliliśmy swój mecz, to oni mogli nas wyciągnąć za uszy do grupy mistrzowskiej, ale oczywiście musieli mieć pecha, biednemu wiatr w oczy bla bla bla. Zagłębie ma grać na 100 % i nie interesuje mnie żadne granie na luzie lub wystawianie chłopców z rezerw.

 2. Zgoda na trybunach, ale jak ta liga ma byc normalna to nie ma mowy o zadnym podkladaniu sie. Kibice niech sie do tego nie mieszaja, pilkarze sa od grania i walki o zwyciestwo niezależnie od tego z kim grają a to z kim mamy zgodę a z kim nie, nie powinno miec tutaj znaczenia. Chciałbym żeby Arka sie utrzymała, ale niech to zrobi sportowo, własnymi siłami. My w tym meczu mamy zagrac swoje nawet jeśli będzie to za cenę spadku Arki, myślę ze kibice w Gdyni też nie chcieliby utrzymania po przekręcie. Dla tych co sądzą inaczej to zastanówcie sie co chcecie oglądać czysty sport bez wałów czy kolejki cudów jak za fryzjera

 3. Spokojnie. Wąski mówił, że nikt się nie podłoży. Z taką formą to Zagłębie musiałoby się położyć na murawie aby przegrać za tydzień. Arka Gdynia utrzyma się ponieważ kopacze Ruchu wygrają z Górnikiem, aby w miarę bezpiecznie opuścić stadion przy ul. Cichej. Tak powstanie legenda o ręce Boga Siemaszki, która utrzymała naszych Przyjaciół w ekstraklapie. Dzięki astrologom ze sztabu mamy formę na puchary. Moglibyśmy zamienić się z Arką, która zaczyna od trzeciej rundy, czyli od tej w której odpadliśmy z Duńczykami;)

  • … i nie przypieprzajcie się tutaj na Arki bo ciekawe jaka byłaby wasza reakcja gdybyście musieli oglądać, tak jak kiedyś ja, Zagłębie oddające punkty nie Przyjacielowi lecz największemu wrogowi z Wrocławia. Arka to nie Śląsk dlatego młodzi spiłujcie trochę te wasze pazurki sprawiedliwości i nie stosujcie takich samych epitetów wobec brata co wobec wroga.

 4. Nie ma sie co napinac, tak jak my mozemy miec pretensje o brak pierwszej 8 tylko do siebie tak samo Arka jesli przegra u nas i spadnie bedzie mogla miec pretensje tylko do siebie bo na ostateczna pozycje gra sie caly sezon. My moglismy zagwarantowac sobie walke o wyzsze cele wygrywajac przynajmniej trzy mecze z ostatnich 5 sezonu zasadniczego ktore byly do wygrania. Arka z kolei zawalila kluczowy mecz z maliniakami bo teraz przy wynikach Lecznej graliby z nami o pietruche. Jeszcze raz powtorza jak ma byc normalnosc to my nie mozemy rzadac od naszych grajkow przejscia obok tego meczu ani Arka nie powinna tego oczekiwac i nie sadze zeby kibice Arki tego od nas oczekiwali. Jeszcze raz powtorze przyjazn na trybunach a sport na boisku i niech wygra lepszy tego dnia ale chce widziec obie druzyny walczace na 100% o pelna pule.

 5. Wyobraznia sprowadza was na jakies porabane tory.
  Nie ma znaczenia ze ostatni mecz gramy z zagrozona spadkiem Arka. Jak dla mnie moglby to byc mecz z kazdym innym klubem.
  Po prostu nadaza sie okazja by sprawdzic mlodych to trzeba to wykorzystac i tyle.
  Jak dla mnie to i z Gornikiem L. nalezalo w boj poslac mlodych.

 6. Wystawienie młodych na mecz z Arką to podłożenie się. Uważam, że należało to zrobić z Płockiem i Łęczną. O to miałem pretensje do naszego trenera. Teraz gramy już do końca pierwszym składem. Z Arką tylko 3 punkty. Średnio interesuje mnie los innych. Tylko Zagłębie !

 7. Ten sezon będzie dla nas słodko – gorzki. Na 19-te urodziny dostałam cudowny prezent od piłkarzy – Awans do Extraklasy. Na 20 -te ( 17.07 kończę ) Puchar Polski i pierwsze w moim młodym życiu Puchary w Gdyni. Bardzo będzie bolało że przyjaciele z Lubina spuszczą nas do 1 ligi z której w przyszłym sezonie będzie bardzo ciężko awansować do Extraklasy. Pozdrawiam wszystkich kibiców Zagłębia z pięknej Gdyni , dokładnie z Orłowa ( mieszkam w dzielnicy willowej , minutkę drogi do plaży ) . ZL & AG