fot. Tomasz Folta/Zagłębie Lubin S.A.

Obrońca Alan Czerwiński z GKS-u Katowice oraz pomocnik Damian Kądzior z Wigier Suwałki mogą trafić do Zagłębia Lubin. Takie informacje pojawiły się dziś kolejno w „Przeglądzie Sportowym” oraz „Gazecie Wrocławskiej”.

Czerwiński to 24-letni prawy obrońca I-ligowego GKS-u Katowice, w którym gra od pięciu sezonów. Łącznie dla tego zespołu wystąpił aż 143 razy, zdobył dwie bramki i zanotował 15 asyst. Przed przejściem do „Gieksy” urodzony w Olkuszu piłkarz występował w juniorach Bolesława Bukowno, juniorach Wisły Kraków oraz w pierwszym zespole Rekordu Bielsko-Biała.

24-latek był dwukrotnie bliski przejścia do LOTTO Ekstraklasy, ale najpierw odrzucił ofertę Jagiellonii Białystok, a następie – mimo, że przeszedł testy medyczne – nie zdecydował się na dołączenie do Wisły Kraków. Temat Jagiellonii powrócił po zakończeniu tego sezonu, ale piłkarz najwidoczniej woli przejść do Zagłębia, z którym – jak wierzyć mediom – ustalił warunki kontraktu. W przypadku pozyskania Alana Czerwińskiego, Zagłębie nie będzie musiało za niego płacić GKS-owi, bowiem umowa obrońcy wygasa 30 czerwca.

Profil Alana Czerwińskiego w serwisie 90minut.pl

Drugim zawodnikiem awizowanym do naszego klubu jest 24-letni Damian Kądzior. Piłkarz Wigier Suwałki jest jednym z najlepszych graczy Nice I ligi, przez co zwrócił na siebie uwagę kilku klubów z LOTTO Ekstraklasy. Według informacji „Gazety Wrocławskiej”, o byłego piłkarza Jagiellonii Białystok, Motoru Lublin oraz Dolcanu Ząbki „Miedziowi” walczą z wrocławskim Śląskiem. Piłkarz niebawem zdecyduje, do którego zespołu dołączy.

Damian Kądzior może grać jako środkowy ofensywny pomocnik, ale także jako skrzydłowy. W obecnym sezonie imponuje formą – w Nice I lidze zdobył 14 bramek i zanotował 15 asyst w 33 meczach.

Jego kontrakt wygasa za rok, ale prezes klubu z Suwałk zapewnił, że nie będzie blokował rozwoju swojego najlepszego piłkarza.

– Kilka razy obserwowaliśmy Damiana, bo jest jednym z najciekawszych graczy w całej Nice 1 lidze. Ewentualny transfer to na razie odległy temat, ale jest jednym z kandydatów do gry w Zagłębiu – powiedział „Gazecie Wrocławskiej” prezes Zagłębia Lubin, Robert Sadowski.

Profil Damiana Kądziora w serwisie 90minut.pl

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

5 KOMENTARZE

  1. zastanawia mnie jedno, czy klub dalej bedzie dzialal wedle zasady „tiszej budziesz, dalsze jedziesz” czy po prostu przejdzie do PR ofensywy i pokaze ze transfery to tez kapitalna frajda dla kibicow, pozywka dla trolli i generalnie czesc swiata pilkarskiego? ostatnie okienko ciagnelo sie w nieskonczonosc, kazdy z nas z pewnoscia obijal sie od glowna, nieoficjalna i wszystkie inne portale pilkarskie by nieco liznac ciekawostek, tego co sie dzieje, co planuje i co moze byc… nie jestem hipokryta.. wiem ze zaraz ktos mi wepnie, ze wlasnie taka polityka jaka wymienilem na poczatku jest skuteczna, ale kurde, Zaglebie oprocz tego, ze jest klubem pilkarskim, jest tez produktem marketingowym, Zaglebie to tez marka, w tygodniac ciagnacych sie jak flaki z olejem pomiedzy sezonami, ktos kto spedzi troche czasu na dobrym planowaniu, moze rozpalic troche ciekawosc kibicow i dac im troche ciekawostek zwiazanych wlasnie z transferami.. poki co to suchary z woda… tak to wyglada

  2. Dla mnie to by byly naprawde dobre transfery, w 1 lidze jest prawie kazdy jak nie wszyscy w naszym zasiegu a jest tam naprawde wielu ciekawych graczy ktorzy u nas by byli wzmocnieniami a ci dwaj panowie napewno sa jednymi z najlepszych na zapleczu ekstraklasy.

  3. I włąśnie takich ,młodych wilków bez kompleksów należy szukać w niższych ligach-dobry kierunek. Tylko po co kłapać ozorem. Podpisujcie kontrakt i wtedy podajcie oficjalnie komunikat..me.dare-masz całkwitą rację. Więc dlaczego w klubie taka amatorszczyzna? Czyżby Burlikowskiego brakuje?