fot. Sławomir Puciato/wboleslacu.pl

Środkowy obrońca Lubomir Guldan oraz skrzydłowy Krzysztof Janus zostają w Zagłębiu na kolejny sezon. Taką informację podał na Twitterze prezes naszego klubu Robert Sadowski. Jak informowaliśmy wcześniej, obu doświadczonym zawodnikom umowy przedłużyły się automatycznie dzięki rozegraniu odpowiedniej ilości minut.

Do 30 czerwca zostanie podjęta decyzja w sprawie Zbigniewa Małkowskiego oraz Dominika Hładuna. Nie wiemy jak na razie, jaka przyszłość czeka Konrada Andrzejczaka oraz Sebastiana Boneckiego.

 

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

13 KOMENTARZE

 1. Bonecki moim zdaniem zasługuje na szansę, poradził sobie w Głogowie i szkoda by było żeby wzmocnił jakiś klub z ekstraklasy, bo pewnie dostanie z niej jakieś oferty. Warto pamiętać że Sebastian to ten sam rocznik co Kubicki czyli jest jeszcze stosunkowo młody.

 2. Wspaniała wiadomość!!!!
  Moim zdaniem Bonecki powinien powalczyć o 18, Hładun na pewno by się przydał jako trzeci bramkarz oraz w III lidze, także wg mnie wypożyczenie jak już to do I ligi. Andrzejczak też chyba jakieś wypożyczonko, a Małkowskiemu pewnie podziękują (pewnie, niech sobie jeszcze pogra z 3 lata w 1 lidze, choć zasługuje na Ekstraklasę). Tak to widzę.

 3. Jakoś obecne transfery mnie nie przekonują, chciałbym zobaczyć nowych w jakimś sparingu na żywo to dało by jakiś obraz. Martwi mnie prawa obrona gdyż obecnie Dziwniel to za mało- spora dziura. Ponadto brak zawodnika w drugiej linii który robiłby różnicę z dobrym dryblingiem. Czy pozyskaliśmy lepszych zawodników od Piątka lub Cotry chyba nie. Ponadto pozostaje atak a tu wygląda bardzo słabo.

  • szczgilnie roznice bylo widac w sparingu z Hapoelem. U nich kazdy potrafil z pilka przy nodze zrobic roznice – nawet obroncy . Niestety w Polsce nie kladzie sie nacisku na operowanie pilka tylko na bieganiu bez ladu i skladu. To prawda ze Dziwnel jakos tak slabo wyglada. Podobnie inny zawodnik z Ruchu – Mazek. Bylo kiedys haslo: bierzesz zawodnikow z Poloni B. to i grasz jak Polonia B.
   Mamy za duzo zawodnikow slabych albo nie pasujacych do filozofi Stkokowca. Na dzien dzisiejszy nalezaloby wypozyczyc do innych klubow: Jagielo, Buksa, Mazek. Skolei Vlasko szarpal w sparingu z Pogonia i jemu nalezaloby dac realna szanse – moze i nie wraca na czas ale z przodu cos tam daje. Podobnie jest z Pawlowskim, dlatego jego i Vlaske nalezalo by mierzyc ta sama miara.

 4. Dziwniel to raczej lewa strona obrony , być może z Pakulskiego P.S. zrobi jeszcze bocznego obrońcę:)
  Janusa powinni się pozbyć ,chyba że liczą ,iż jak co roku runda jesienna w jego wykonaniu będzie b.dobra…
  Z kolei Vlasko (sparing z Pogonią) przy prawie każdym kontakcie z przeciwnikiem lądował na murawie ,a nie były to zawsze faule…
  Zdecydowanie zostawiłbym Buksę i Mazka ,natomiast dla Jagiełły dobre by było wypożyczenie i gra w przynajmniej I-ligowym zespole .
  Nespor ,jak żle się czuje w Lubinie ,niech idzie gdziekolwiek (wypożyczenie ,transfer definitywny).