fot. Mikołaj Olszewski

Mecz Lecha Poznań z Zagłębiem Lubin zakończył się remisem 1:1. Po meczu trenerzy obu zespołów byli ze sobą zgodni: był to ciężki mecz dla obu drużyn. Oto co po meczu powiedzieli trenerzy „Kolejorza” i „Miedziowych”. 

Piotr Stokowiec (Zagłębie Lubin): Cieszę się, że rozegraliśmy dobry mecz, dobre zawody i przede wszystkim potrafiliśmy odpowiedzieć. To jest ważne w piłce nożnej. W końcówce spotkania mogło się to różnie potoczyć, obie strony miały okazje do zdobycia bramek. Przetrwaliśmy momenty przewagi Lecha, potrafiliśmy pozbierać się i odpowiedzieć. Były momenty, które mogliśmy lepiej wykorzystać, ale daleki jestem od narzekania na wynik. Zdobyliśmy cenny punkt po ważnym meczu. Myślę, że pokazaliśmy się z dobrej strony.

Nenad Bjelica (Lech Poznań): Myślę, że to był dla nas ciężki mecz. Nie było łatwo grać z takim rywalem jak Zagłębie, który gra bardzo dobrze piłką. Nie było łatwo strzelać goli, ale myślę, że drużyna zagrała dobry mecz. Nie mieliśmy wielu szans w pierwszej połowie, ale staraliśmy się stworzyć sobie sytuacje. Po zmianie stron mieliśmy już więcej okazji, w końcówce brakowało nam trochę siły. Myślę, że po porażce w Szczecinie dobrze zareagowaliśmy i teraz idziemy dalej.

Mamy najlepszych kibiców w kraju. Jesteśmy dumni, że po takim spotkaniu pucharowym byli z drużyną i dopingowali nas do końca. Mistrzem możemy być tylko razem z naszymi kibicami. Szanuję wszystkich, którzy dzisiaj przyszli na stadion i byli z nami. Będziemy mieli lepsze i gorsze spotkania, ale z takimi kibicami możemy zdobyć mistrzostwo Polski.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl