fot. Zagłębie Lubin S.A.

W ostatnim dniu okna transferowego ofensywny pomocnik Jan Vlasko rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z Zagłębiem Lubin. „Jano” zawodnikiem Zagłębia był od dwóch lat, do naszego klubu przeszedł ze Spartaka Trnawa.

Jan Vlasko zawiódł oczekiwania sztabu szkoleniowego i wielu kibiców. Przez ostatnie dwa lata wystąpił w zaledwie 36 spotkaniach „Miedziowych”. Zaliczył w nich 3 asysty, nie strzelił ani jednego gola.

Od dłuższego czasu Słowak trenował z rezerwami Zagłębia.

Powodzenia w dalszej karierze, Janek!

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

14 KOMENTARZE

  1. dobrze się stalo, już nie było co liczyć że odpali, bo na 10 jest Figo, a także tam może grać drugi Filip. Ja liczyłem że odpali latem 2016 bo zaczął grać regularnie no ale potem zniknął jak widmo to już było wiadome że odejdzie. Szkoda że tak się potoczyło ale dobrze że koniec tego serialu pt „Gdzie jest Vlasko”. Jeszcze mógł mimo wszystko iść Janus, lub Madera ale dobrze że chociaż ta dwójka odeszła bo niestety ale można ich troche uznać za niewypały. Ciekawe za ile został wytransferowany Nespor, i szkoda że nie ma Lecieja :v

    • A mnie trochę szkoda Janka… po prostu nie pasował Stokowcowi. Oczywiście karnego z Partizanem nikt mu nie zapomni, wspaniale było 🙂 Zaś styl gry przecież niezwykle podobny do Pawłowskiego, nawet lepiej ułożona noga. Może kwestia mentalności. Tak, na 10 jak powiedziałeś: 2x Filip, a do tego wspomniany już przeze mnie Pawłowski i Żyra. Na Janusa jeszcze liczę, choć jego ostatnie występy to większe/mniejsze dno. Jeśli chodzi o skrzydłowych, to bardziej liczyłem na wypo Mazka. A ustawienie ze skrzydłowymi na pewno będzie miałao miejsce jeszcze nie raz w tym sezonie, nawet nie wiem czy już nie w następnym meczu. Na Legii Dziwniel koszmarnie, a Alan kontuzja i pewnie nie będzie na cały mecz już za tydzień. A Balić i Todor/Tosik to nie takie wahadła jak Dziwniel i Czerwiński. Madera… fakt, że prezes zapowiedział przyjście nowego zawodnika po ewentualnym odejściu Jacha, nie świadczy dobrze o jego sytuacji. Chyba, że tak poważna jest ta jego kontuzja. A Nespor… chyba dobrze, że odszedł. Choć niewykluczone, że będzie coś strzelał i w Albanii. Ktoś z napastników musiał odejść, a Nespor nawet chyba chciał zmienić klub. Nasi bramkarze… jakby nie patrzeć, Martin od kilku meczów broni przynajmniej dobrze, a statystyki, które nie kłamią, ma jedne z najlepszych w całej lidze. Dajmy mu pobronić, a jak nie będzie mu szło, to ławka i wchodzi Forenc albo szansę dostaje w końcu Hładun 🙂 Ale jak Leciej przyjdzie na zimę, to i Martin będzie mu chyba musiał ustąpić.
      I wtedy pewnie odejdzie do tej Japonii czy gdzie tam chciał iść.

  2. Dla mnie troche słabo to nasz klub rozegrał, bo skoro Vlasko miał jeszcze rok kontraktu, a Spartak go chciał na teraz to trzeba było powalczyć o transfer i coś zarobić, a tak rozwiązał kontrakt i ZL nie ma żadnej korzyści z tego że odszedł

  3. Nie zawiódł oczekiwań kibiców, bo ciężko jest spełnić czyjeś oczekiwania, praktycznie nie dostając szans od trenera. Był to piłkarz niechciany przez Stokowca, który okazywał to raz za razem, wystawiając beznadziejnego Rakowskiego jego kosztem. Szkoda chłopa, bo mógłby 2 lata temu przejść kompletnie w innym kierunku i być może zrobić karierę. Fakt, że miał inny styl gry, ale tutaj był po prostu „niechciany”. Powodzenia, Jan !

  4. Nici z transferu gotówkowego by były. Spartak jest biedny, oni są takim średniakiem w słowackiej lidze, dodatkowo jak dwa lata temu wyciągaliśmy Vlasko od nich to mieli kłopoty finasowe i dlatego udało sie go za mniej niż 200k wyciągnąć. Dobrze się stało, zapewne i Vlasko i Nespor mieli spore wynagrodzenia, także dobrze że udało się ich zdjąć z listy płac. Zaskoczyłeś mnie @asd, bo o udawaniu kontuzji nie wiedziałem. Nie ma co płakać, Pawłowski dostaje dosyć często szanse z ławki, nie chodzi więc o charakterystykę piłkarza będąca podobną do Słowaka. Myślę że kolejnym plusem jest fakt iż mamy tylko 3 obcokrajowców, a grają tylko ci którzy są naprawdę lepsi(klasy Lubo to nikt nie powinien podważać), Martin broni naprawdę przyzwoicie, chociaż może ja go nie będe przechwalał, bo równo rok temu to też on był super, szczególnie po mecze we wrześniu na Ł3.