Puchar Polski: Zagłębie zdemolowało Cracovię!

10
fot. Mikołaj Olszewski

W 1/8 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin zdemolowało na wyjeździe Cracovię. Lubinianie wygrali 3:0, wynik mógł być dużo wyższy, ale kontrolujący przebieg meczu nasi piłkarze nie musieli forsować tempa. Podopieczni Piotra Stokowca w 1/4 finału krajowego pucharu zagrają z Koroną Kielce.

21 września 2017, 20:45 – Kraków (stadion Cracovii)

Cracovia 0:3 Zagłębie Lubin

bramki: Jakub Świerczok 5 (k), Bartłomiej Pawłowski 25, Bartosz Kopacz 35

Cracovia: 40. Michal Peškovič – 2. Matic Fink, 39. Michał Helik, 34. Ołeksij Dytiatjew, 3. Michal Sipľak – 7. Jakub Wójcicki, 21. Adam Deja, 6. Sylwester Lusiusz (36, 10. Sergei Zenjov), 19. Javi Hernández, 23. Jaroslav Mihalík (67, 11. Mateusz Wdowiak) – 99. Krzysztof Piątek (76, 20. Mateusz Szczepaniak).

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 33. Ľubomír Guldan, 2. Bartosz Kopacz, 5. Jarosław Jach – 44. Alan Czerwiński, 25. Adam Matuszczyk, 20. Jarosław Kubicki, 89. Patryk Tuszyński (41, 21. Adam Buksa), 11. Bartłomiej Pawłowski (79, 19. Filip Jagiełło), 3. Saša Balić – 70. Jakub Świerczok (73, 9. Arkadiusz Woźniak).

żółte kartki: Wójcicki, Sipľak, Hernández, Deja – Guldan.
czerwona kartka: Ołeksij Dytiatjew (59. minuta, Cracovia, za brutalny faul).
sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 3406.

Mecze z Koroną Kielce zostaną rozegrane 25 października i 29 listopada, a gospodarza pierwszego spotkania wyłoni losowanie.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

10 KOMENTARZE

 1. Serio, odstępy pomiędzy ćwierćfinałami wynoszą miesiąc?

  Nie spodziewałem się takiej demolki. Nie spodziewałem się tak słabej Cracovii. Korona łatwym przeciwnikiem nie jest, ale to nie Legia z najlepszych czasów – spokojnie do ogrania. Walczymy do końca i liczymy na Puchar!!!

  Oczywiście najpierw Sandecja.

  • Dodam jeszcze że trochę bałem się o rezultat w drugiej połowie, utrata prowadzenia byłaby kryminałem, ale zbytnio bym się nie zdziwił, gdyby 3:0 okazało się bardzo niebezpiecznym wynikiem.

   Szkoda że Stoki nie zrobił fajniejszych zmian w drugiej połowie. Mógł dać pobiegać tym którzy się trochę zasiedzieli. O młodych (Szota, Chodyna, Żyra, Nowak, Andrzejczak itd.) nawet nie wspomnę.

   Dziwniel kontuzjowany? Kubicki?

   Aha, dajcie spokój Lusiuszowi i Dytjatjiewowi. Nie bronię go ale nie chcę hejtu. Lubię ludzi.

 2. Polacek był permanentnie podłączony do prądu wczoraj, aż zdziwienie miałem ogromne że to on stoi w bramce w tym meczu a nie Forenc. Zmiany były dobre-jedyne co trzeba było robić to kontrolować wynik by nic głupiego już nie odwalić. Po prostu grali najmocniejsi i widać że nie położono lachy na to spotkanie. Może i lepsza drużyna by jeszcze walczyła przy stracie trzech bramek, ale Cracovii wystarczyło nieco oddać inicjatywę-i tak totalnie nie mieli pomysłu na ten mecz, dziura w środku pola była rozmiarów lotniska, ale to akurat nie nasz problem. Ciekawe, ile jeszcze wytrzymają nerwy największego Janusza futbolu? 😀

 3. bałem się tego meczu, tak jak kolega kilka postów wyżej, mimo tej fatalnej formy Cracovi, niestety często bywało tak, że jak jakiejś drużynie nie szło to się na nas przełamywała, jak ktoś nie strzelił gola w Eklapie od X lat, to ładowal go nam itd.
  Wiec wygrana w takim stylu, i rozmiarze bardzo cieszy ;]. Brawo drużyna ;D

 4. Duze gratulacje dla zespolu za ten awans, to juz druga druzyna z ekstraklasy ,ktora przechodzimy…. Nie mamy latwej drogi ale cos czuje ,ze wysoko zajdziemy w tym pucharze 🙂 Do zobaczenia na Narodowym…. Poza tym trzeba pogratulawac Trenerowi ,ze troche pobudzil ten zespol i nie staneli po pierwszej bramce. Druga polowa to widac bylo oszczedzanie sil na lige, troche szkoda ,bo mozna by bylo inaczej wykorzystac te 45 minut. Dac pograc tym co mniej graja lub potrenowac rozne warianty grania czy chociazby ustawienia. Ale 3:0 cieszy i jeszcze raz gratulacje.

  • A gdzie ty byłeś w drodze Zagłębia do tego finału? Czyli np. w Nowym Sączu czy w Gdyni? Myślisz że jest ktoś ze stałych wyjazdowiczów, którzy chcieli odpuścić ten finał? Ale są rzeczy których nie zrozumiesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − 6 =