fot. Mikołaj Olszewski

W 14. kolejce LOTTO Ekstraklasy Zagłębie Lubin przegrało z Jagiellonią Białystok aż 1:3. Gospodarze tego spotkania w pełni zasłużenie wygrali z naszym zespołem. Honorowe trafienie dla „Miedziowych” zanotował Jakub Świerczok.

29 października 2017, 15:30 – Białystok (Stadion Miejski)

Jagiellonia Białystok 3:1 Zagłębie Lubin

Bramki: Fedor Černych 2, Karol Świderski 17, Przemysław Frankowski 78 – Jakub Świerczok 54

Jagiellonia: 25. Marián Kelemen – 8. Łukasz Burliga, 17. Ivan Runje, 16. Guti, 77. Piotr Tomasik – 21. Przemysław Frankowski (80, 18. Cillian Sheridan), 23. Piotr Wlazło, 6. Taras Romanczuk, 28. Karol Świderski (66, 26. Martin Pospíšil), 9. Arvydas Novikovas (88, 44. Łukasz Sekulski) – 10. Fedor Černych.

Zagłębie: 1. Martin Polaček – 4. Aleksandar Todorovski, 33. Ľubomír Guldan, 5. Jarosław Jach – 9. Arkadiusz Woźniak (72, 7. Krzysztof Janus), 20. Jarosław Kubicki, 19. Filip Jagiełło (65, 6. Kamil Mazek), 11. Bartłomiej Pawłowski, 89. Patryk Tuszyński (46, 25. Adam Matuszczyk), 3. Saša Balić – 70. Jakub Świerczok.

żółte kartki: Guti, Romanczuk, Novikovas – Todorovski.
sędziował: Szymon Marciniak (Płock).
widzów: 8375.

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

13 KOMENTARZE

 1. Zagłębie przegrało mecz na własne życzenie a szczególnie taktyka i ustawienie drużyny przez Stokowca. Nie można grać tak jak w I połowie z takimi dziurami w pomocy i obronie. Przy innym ustawieniu wynik mógłby być odwrotny. Zagłębiu potrzeba już innego trenera bo Stoki się wypalił to nie jest Ferguson a do tego cały czas powiela te same błędy. Dzisiaj to po prostu oddany mecz. Na konferencji dalej ta sama śpiewka „kibicom mecz mógł się podobać” no za pewne a do tego mówi że są problemy kadrowe. Hmm ale jakie brak tylko Kopacza a najlepszy obrońca Czerwiński z niewiadomych przyczyn siedzi na ławce więc nie wiadomo o jakich absencjach bredzi. Inni trenerzy zapewne zazdroszczą takiej kadry jaką ma Zagłębie.

 2. Taktyka taktyką ale to co zrobił Guldan przy pierwszej straconej bramce…
  Nie wiem jak to nazwać… A nie chciał bym używać mocnych słów.
  Druga bramka stracona prawie identycznie jak w meczu z Legią.
  Stokowiec mówi na konferencji ze naiwnie zagraliśmy ofensywnym składem.
  A kto wybiera skład i taktyke ?
  Po raz kolejny okazało się ze ustawienie 3-5-2 nie sprawdza się szczególnie na wyjeździe.
  Czas chyba zacząć zbierać punkty i mocno popracować nad defensywą a nie ciągle eksperymentować.

 3. Wszystkie bramki są Stokowca on jest odpowiedzialny za nie i za taką taktykę. Miesza im w głowach, że nie wiedzą jak grać i kto będzie grać.. Panie Stokowiec pora na zabranie swoich kolegów Todorowski, Janoszka, Guldan, Tosik i zabieraj się Pan do Pogoni Szczecin tam potrzebują.

 4. Kto wytlumaczy nagle odstawienie od skladu Alana i stawianie na Wozniaka? Czemu gra Janoszka? Todorovski? Stokowiec namieszal w skladzie niemozliwie. NIe rozumiem takiej sytuacji, bo jesli cos dzialalo, czyli Czerwininski na prawej stronie, Matuszczyk w srodku z Kubickim, to nagle dochodzi do zmian. Wozniak jest mam wrazenie trzymany na boisku na sile. W naszym Zaglebiu gral juz jako skrzydlowy, napastnik, srodkowy pomocnik i teraz jako wahadlowy. Warto tez dodac, ze kontuzje wcale nam nie pomagaja: Starzynski, Dziwniel, Kopacz – to na pewno gracze pierwszego skladu. Licze na jak najszybszy powrot do zdrowia naszych pilkarzy a w przerwie zimowej na wzmocnienie bramki, bo trzeba przyznac, ze jesli mecz nie idzie, to czasem bramkarz cos poratuje, a u nas tego praktycznie nie ma. Optymalny sklad przy wszystkich zdrowych graczach to: POLACEK- GULDAN, KOPACZ, JACH – CZERWINSKI-KUBICKI, MATUSZCZYK, STARZYNSKI/JAGIELLO- DZIWNIEL-SWIERCZOK, PAWLOWSKI.
  Jesli chcemy byc potega w tej naszej smiesznej lidze to nie mozemy tak tracic punktow. Spojrzcie gdzie jest Legia, ta wysmiewana, ta ktora jest zalosna w tym sezonie, jest wyzej od nas. Takimi bledami, niestety trenera, tracimy szanse na medal. Nastepny mecz mam nadzieje juz bez zadnych eksperymentow.

 5. Doszliśmy do ściany.Obrona dziurawa jak ser szwajcarski, to ustawienie z 3 z tyłu jest dobre na przeciwników którzy bedą sie bronić,poza tym zeby tak grać trzeba miec zgrany kolektyw w tyłach, bo tam nie ma miejsca na błędy które robią nasi obrońcy. Pisałem o tym 2 miesiące temu,nie mam UEFA PRO a widzę co sie dzieje i jakie należy wyciągać wnioski. Pytam sie po raz kolejny co demonstruje Janus że blokuje miejsce w składzie? Tuszyński-następny bloker,tym razem skutecznie blokuje Buksę,gdzie jest Zyra,gdzie Jończy? Dleczego nie dostają po 15 minut na ogranie? Później Stokowiec będzie wystawiał młodego do 1 składu bo będziemy wykartkowani i wpadnie jakaś kontuzja..Od miesięcy te same błędy. Stokowiec doszedł do ściany i wali głową w mur..Jeszcze 3-4 tygodnie i wyniki juz nie beda bronić trenera