fot. Mikołaj Olszewski

Dziś o 15:30 na Stadionie Zagłębia zostanie rozegrany hit kolejki pomiędzy znajdującymi się w czubie ligowej stawki Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze. Zapowiada się bardzo ciekawy mecz, dlatego zapraszamy wszystkich na Skłodowskiej-Curie 98!

Górnik Zabrze jest rewelacją rozgrywek LOTTO Ekstraklasy w sezonie 2017/2018. Beniaminek z Zabrza po 11. meczach ma 22 punkty i przed rozpoczęciem kolejki zajmował pozycję lidera.

Bardzo dobra postawa Górnika Zabrze w tym sezonie to wypadkowa znakomitej formy wielu zawodników – między innymi Rafała Kurzawy, Igora Angulo czy młodych braci Wolsztyńskich i Szymona Żurkowskiego. Pochwały za swoją prace zewsząd zbiera także trener Marcin Brosz.

Wspomniany szkoleniowiec zabrzan w meczu z Zagłębiem będzie miał komfort wyboru składu, bowiem z powodu urazów wykluczeni są tylko Rafał Wolsztyński i Konrad Nowak.

W zespole Zagłębia panuje dobra atmosfera. „Miedziowi” co prawda kiepsko zaprezentowali się w Gdańsku w trakcie meczu z Lechią, jednak po przeanalizowaniu błędów z optymizmem patrzą w przyszłość i na pojedynek z zabrzańskim Górnikiem są w pełni skoncentrowani i przygotowani.

W zespole „Miedziowych” również nie powinniśmy się spodziewać wielu absencji. Rehabilitację po operacji kolana przechodzą Daniel Dziwniel i Patryk Mucha, powoli do zdrowia wraca Sebastian Bonecki. Z Górnikiem nie zagra na pewno Kamil Mazek, który wystąpił wczoraj w meczu rezerw. Jedyną niewiadomą jest Filip Starzyński, w sprawie którego decyzja ma zapaść w ostatniej chwili przed meczem. Poza tym wszyscy piłkarze są do dyspozycji trenera Piotra Stokowca.

Nasz bilans z Górnikiem nie jest najlepszy (54 mecze, 17 porażek, 23 remisy i 14 wygranych), ale przy wsparciu głośnym dopingiem piłkarze Zagłębia są w stanie zdobyć trzy punkty i zrównać się punktami z liderującym Lechem Poznań.

DO BOJU ZAGŁĘBIE!

 

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

3 KOMENTARZE