Czas się obudzić… | Zapowiedź: Zagłębie Lubin – Cracovia

39
fot. Mikołaj Olszewski

Powiedzieć, że ostatnio w Zagłębiu nie jest za dobrze, to prawie jak nic nie powiedzieć. Sytuacja w naszym klubie wydaje się być analogiczna do tej sprzed roku i jeśli „Miedziowi” nie chcą obecnych rozgrywek zepsuć równie mocno jak tych poprzednich, powinni się wziąć do solidnej pracy. Praktycznie co tydzień piszemy, że każdy kolejny rywal jest na swój sposób dobry na przełamanie, ale niestety niewiele z tego wynika. Dziś gramy z Cracovią – drużyną równie nieobliczalną jak Zagłębie.

Cracovia po 14. kolejkach obecnego sezonu ma na koncie zaledwie 12 punktów i zajmuje przedostatnią, 15. pozycję, w ligowej tabeli. Sytuacja w zespole z Krakowa nie jest najlepsza. Od pucharowej porażki 0:3 z Zagłębiem Cracovia wygrała jeden mecz, również jedno spotkanie przegrała i aż trzy pojedynki zremisowała.

W Zagłębiu wcale nie jest lepiej. Już abstrahując do tego, że po sobotnich meczach jesteśmy na 7. miejscu, to jak na dłoni widać, że popełniane są błędy z poprzedniego sezonu. Zagłębie z jesieni 2017 od Zagłębia 2016 odróżnia jedynie to, że zawodnicy wyglądają dobrze pod względem kondycyjnym i nowy trener przygotowania motorycznego, w odróżnieniu od poprzednika, wydaje się być solidnym fachowcem. Niestety nie zmieniło się to, że nasz zespół i taktyka Piotra Stokowca zostały bardzo szybko rozpracowane i Zagłębie nie jest już dla rywali wymagającym przeciwnikiem. Rok z okładem to trochę za dużo, by planem B podczas niepowodzeń na boisku było rozegranie między obrońcami i wybicie na aferę do przodu…

Krajobraz po kolejnych porażkach lub remisach niestety się nie zmienia i widać jak na dłoni, że nikt nie wyciąga wniosków po wcześniejszych niepowodzeniach.

O 15:30 rozpocznie się kolejny z meczów na przełamanie, kolejny z meczów, który da odpowiedź czy sztab szkoleniowy jeszcze ma kontrolę nad tym, co dzieje się na boisku. Mamy nadzieję, że Zagłębie obudzi się trochę wcześniej, niż w grupie spadkowej…

Energo Kontrol - partner strategiczny mkszaglebie.pl

39 KOMENTARZE

  • Co do tekstu to nic dodać nic ująć . Z tym że ja ujmę to prościej . Dzisiaj będzie to : albo – albo . Albo ktoś Stokowcowi przemówi do rozsądku (bo na samokrytykę z jego strony nawet nie liczę) i wygramy utrzymując kontakt z czołówką albo pożegnamy się z miejscami 1-5 na dobre . Niestety , kierując się przykrymi doświadczeniami (W. Płock , Piast) spodziewam się tego drugiego . OBYM SIĘ MYLIŁ .

 1. to jest już koniec mam nadzieję Stokowiec bo inaczej skończy się to nie tylko walką o pierwszą 8 a walką o utrzymanie. 3 lata i zero pomysłu na rozegranie, o stałych fragmentach nawet nie ma co pisać no nie da się tego oglądać. 15 w tabeli Cracovii przeważa grając na wyjeździe.

  • chciał latem odejść z klubu to go nie puscili…
   I zakopał go stokowiec w drugiej druzynie a teraz nagle sobie strażaka w nim wymyslil, :/ Jak sie ma gosciu czuc? pare razy dal nam pkty wiec troche szacunku

   Zreszta mysle ze Swierczok powinnien to strzelic z glowy po jego wrzutce.

 2. Panie Prezesie czas na plan B. Z tej mąki już chleba nie będzie. To już ten poziom, którego Stoki nie przeskoczy. Dość z eksperymentami potrzebujemy kogoś z pomysłem i doświadczeniem level wyżej. W innym wypadku nie tylko staniemy w miejscu, ale zaczniemy się cofać.
  Ten czas nadszedł, czas na zmiany.

 3. Ciepły kurw….łek trwa nadal. Czy jest ktoś lub coś co wreszcie wstrząśnie tym zasłużonym dla ekstraklasy klubem ? Najwyższa pora aby zakończyć TĄ zabawę w zarządzanie pierwszoligowym klubem. Do tego trzeba mieć papiery i wiedzę bo inaczej mamy co mamy. Od kiedy to trwa ? Odpowiem: od dawien dawna. Ktoś coś sobie wmówił, że potrafi, że da radę i efekty widzimy. Obraz minimalizmu przejawia się wszędzie. Jest obecny na boisku, na schodach budynku klubowego jak i na trybunach. Rządzi wszechobecny minimalizm z złotoustym.

  Jestem podekscytowany jego wypowiedziami. Co powie teraz. Jaką złotą myśl rzuci przed mass mediami. Czym mnie urzecze po raz n-ty. Jak myślicie. Można sobie wmawiać że nie jest tak źle, że jesteśmy w górnej części tabeli, że mamy plagę kontuzji, nadchodzące matury, grudniowe śnieżyce, wzrost kursu dolara, itd. Miedziak kupi wszystko tylko trzeba go odpowiedni ogłupić. I to tak trwa, spektakl powtarza się w każdy akcie. Szkoda, że aktorów tego spektaklu się nie zmienia i nie chodzi mi tylko i wyłącznie o piłkarzy.

  Jest szaro, ponuro, smutno a jakieś gdybanie o 6 punktach w dwóch meczach to można odłożyć na półkę z książkami z kategorią BELETRYSTYKA.

 4. Z przed sezonowych wypowiedzi wynikało, że w Dzień Flagi spotkamy się na narodowym. To miał być sezon, w którym zapukamy do pierwszej trójki. Jeśli tam ma być to czas na zmianę. Zmianę trenera.

 5. Czas żeby się ujawnili Ci którzy jechali po Nas rzeczowo i obiektywnie oceniających to co widać było na boisku – po fartem wygranych lub minimalistycznie zremisowanych meczach – że płaczki jesteśmy, że nie doceniamy trenera, ze jest super, a my się ciągle czepiamy, a jest super
  Dajcie Nam teraz kilka słów prawdy, brońcie Stokowca bo to super fachowiec
  Fakt faktem, facet jedzie na farcie od dłuższego czasu, rozwala drużynę od dłuższego czasu – niezrozumiałe rotacje, bezsensowne ustalanie pozycji etc
  Czekam na obrońców Stokiego

  • Przeciez jestesmy tylko nic nie znajacymi sie na rzeczy Januszami… Nie nam oceniac styl gry bo nie jestesmy zawodowymi pilkarzami….
   Tak wiec, gdzie obroncy Stokowca? Podniesie ktos rzucona rekawice?

   • a to da się go jeszcze jakoś bronić ? Ten klub to dalej piknikowa atmosfera bez presji na wyniki, bez ambicji mimo tego że kadrowo i finansowo są top w Polsce co nawet postronni „eksperci” powtarzają, do tego prezesik bez jaj który ma na wszystko wywalone.

    • Mnie przeraza ludzka glupota.
     Madry czlowiek reaguje przy pierwszych symptomach, tak aby uniknac wiekszego kryzysu i ograniczyc szkody. A tutaj sa tacy co pierwsze alarmujace slowa nazywali pitoleniem bez sensu, nazywali placzkami i krakaniem na wyrost. Gdzie teraz oni sa? Gangrena zajala caly organizm i teraz morda w kubel?

 6. PIOTR STOKOWIEC – średni piłkarz i średni trener. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tą jaskółką był brązowy medal zdobyty dwa lata temu. Jednak jak się przyjrzymy bliżej naszej lidze, to co sezon trafia się komuś podobny fuks i jakaś niespodziewana drużyna ląduje na pudle. Nas już wymieniłem, a dodam, że na przestrzeni ostatnich lat takie samo szczęcie miała Jagiellonia, Piast, Crakovia – a teraz na taki fuks idzie Korona.
  Jesteśmy po 15 ligowych meczach i co można z nich wywnioskować i co powiedzieć ? . Tak naprawdę to rozstrzelaliśmy Wisłę i mieliśmy bardzo dobre momenty w meczu z Górnikiem, chociaż jestem pewien, że gdyby ten mecz trwał 15 min dłużej, bo 3 punkty również poszłyby w las.
  Reszta meczów to frajersko oddane 2 punkty z Termaliką, Frajersko oddane 2 pkt. z Płockiem, frajersko oddane 2 pkt. z Piastem. Nic nie graliśmy z Legią, piach pokazaliśmy w Białymstoku oraz w Gdańsku. Reszta to więcej szczęścia niż rozumu (pierwsze mecze w sezonie z Koroną , Śląskiem czy Lechem)
  Tak…to jest właśnie podsumowanie efektów trenera Stokowca. Niecałe dwa mecze gdzie coś pokazaliśmy. Pozostałe 9 meczy to dno i 4 metry mułu a dwa – trzy mecze, to wyłącznie dyspozycja i nieudolność naszych rywali pozwoliła nam zdobyć jakieś punkty.
  Roszady są dobre i wskazane, ale już nie pierwszy raz trener pokazał, że sie w tym kompletnie gubi. Potrafi rozmontować sprawnie działający mechanizm czy też taki co się zazębia i mogą być z tego jakieś efekty. Nagle w ten mechanizm Piotruś sypie paskiem i się wszystko zacina. Buta trenera powoduje, że nie grają najlepsi. Trener zamiast zajmować się trenerką, to wchodzi w obszar ojca, psychologa , czy woźnego – myśląc, że pracuje w jakieś szkole czy gimnazjum.
  Dzisiaj nawet nie jesteśmy drużyną średniaków, a kiedyś za takich uchodziliśmy. Porównywało się nas do legendy JANOSIKA. Zabieraliśmy punkty najlepszym, a oddawaliśmy biednym. Na przestrzeni tych 15 meczy widać, że teraz nawet nie potrafimy ukraść puli punktów najlepszym (z wyjątkiem meczu z Górnikiem)….za to dalej jak za starych czasów potrafimy oddawać punkty o wiele słabszym.
  Potrzeba zmiana i to nie tylko na fotelu trenera, ale również w gabinecie Prezesa. Nie można być robionym miękkim h***em i zarządzać tak dużym klubem piłkarskim. Z takimi sternikami nigdy się nie będzie grało o najwyższe cele. Cel jest jasny – przy takiej lidze, z takim potencjałem, z takim zapleczem gramy o mistrzostwo, gramy o puchary. – pozujemy walkę, mamy pomysł i nie straszny nam Piast, Płock czy Cracovia. Ma sie nas bać Lech, Legia i Jaga.
  Jednak to co powyżej napisane, jak widać jest teorią. Rzeczywistość pokazuje, że jedni drugich klepią po plecach, udają, że hamują zapędy, wymijająco określają cele, łykają największe brednie trenera który bredzi ze kibice lubią takie mecze !!!!
  Nie wspomnę już o biciu piany na temat akademii. Ludzie, obudźcie się proszę i zobaczcie na tabelę II drużyny, na 18 drużyn zajmujemy 15 miejsce !!!
  https://www.flashscore.pl/pilka-nozna/polska/iii-liga-grupa-iii/tabela/
  Tak właśnie funkcjonuje akademia., którą wam mydlą oczy !!!. Śmieszy mnie gadanie, że trener obserwuje zawodników z akademii !! Pytanie kogo tam obserwować, jak zaplecze pierwszej drużyny dostaje baty z sąsiadem z za miedzy czyli Miedzią, Polkowicami czy Stalą Brzeg !!

  Pozostałe drużyny z akademii potrafią przegrać z Amico Lubin czy Górnikiem Lubin !!!! czyli drużynami czysto amatorskimi, które nie mają nawet dresów klubowych i swoich obiektów treningowych!!!
  Oto dowód w postaci kolejnej tabeli:
  Ilość punktów młodzików tyle samo co Amico, a dodatkowo znacznie gorszy stosunek bramek.
  Prowadzi Wąsosz ……który ma 2,5 tyś mieszkańców !!!!
  https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi-juniorzy,21832.html

  Miedź, Chrobry, Oleśnica, Śląsk, Bolesławiec..wszystko w różnych kategoriach wiekowych przed nami.
  Przy tak dużym nakładzie pieniędzy na akademię, przy tak szerokim sztabie szkoleniowym, obiektach, rekrutacji, dyrektorze akademii, kierownikach akademii !!! ich zastępcach, kursach i szkoleniach, wyjazdach trenerów na kursy za granicę powinniśmy wszystkich bić w cuglach !!!!
  A jak jest ??
  zobaczcie :
  https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi-juniorzy,21495.html
  https://www.laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi-juniorzy,21777.html

  Dziękuję to wszystko co mam w temacie do powiedzenia i napisania.

 7. Brawo Stokowiec – jesteś trzykrotnym mistrzem – po pierwsze jak rozjebać drużynę , po drugie taktyki , po trzecie wypowiedzi. Mam dość Ciebie oraz prezesa który nie potrafi zakończyć tej farsy.

 8. Powiem tak jakiś marazm zapanował w Lubinie. Okazało się, że mamy miernego trenera, szczęście nas opuściło i pojawiły się beznadziejne wyniki. Drużyna szczególnie w obronie i pomocy popełnia szkolne błędy. Każdą piłkę górną przegrywamy. A trener nie potrafi nad tym zapanować. Mam pytanie skąd znaleźli takiego dyrektora sportowego gdy tylko przyszedł to wyniki sportowe tylko w dół. Czekamy na decyzję prezesa klubu, gdyż najwyższy czas na zmianę trenera.
  PONADTO JAK WYGLĄDA NASZ STADION Z ZEWNĄTRZ CZY NIE MOŻNA GO JAKOŚ ŁADNIE OBUDOWAĆ ABY WIZUALNIE ZYSKAŁ. CZY SĄ PROWADZONE JAKIEŚ PRACE W TYM KIERUNKU. INNE STADIONY Z ZEWNĄTRZ WYGLĄDAJĄ BARDZO ŁADNIE A NASZ BARDZO SŁABO.

 9. część 1:
  Piotr Stokowiec – średni piłkarz i średni trener. Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Tą jaskółką był brązowy medal zdobyty dwa lata temu. Jednak jak się przyjrzymy bliżej naszej lidze, to okazuje się, że co sezon trafia się komuś podobny fuks i jakaś nieprzewidywalna drużyna ląduje na pudle. Nas którym się to trafiło już wymieniłem, a dodam, że na przestrzeni ostatnich lat takie samo szczęście miała Jagiellonia, Piast, Crakovia – teraz na taki fuks idzie Korona.

  Jesteśmy po 15 ligowych meczach , czyli mamy półmetek sezonu – i co można wywnioskować i co powiedzieć ? . Tak naprawdę to rozstrzelaliśmy Wisłę i mieliśmy bardzo dobre momenty w meczu z Górnikiem, chociaż jestem pewien, że gdyby ten mecz trwał 15 min dłużej, to 3 punkty również poszłyby w las.
  Reszta meczów to frajersko oddane 2 punkty z Termaliką, Frajersko oddane 2 pkt. z Płockiem, frajersko oddane 2 pkt. z Piastem. Nic nie graliśmy z Legią, piach pokazaliśmy w Białymstoku oraz w Gdańsku. Reszta to więcej szczęścia niż rozumu (pierwsze mecze w sezonie z Koroną , Śląskiem czy Lechem)
  Tak…to jest właśnie podsumowanie efektów trenera Stokowca. Niecałe dwa dobre mecze na półmetku ligi gdzie można powiedzieć, że coś pokazaliśmy. Pozostałe 9 meczy to dno i 4 metry mułu -a trzy – cztery mecze, to wyłącznie dyspozycja i nieudolność naszych rywali pozwoliła nam zdobyć jakieś punkty.

  Roszady są dobre i wskazane, ale już nie pierwszy raz trener pokazał, że się w tym kompletnie gubi. Potrafi rozmontować sprawnie działający mechanizm czy też taki co się zazębia i mogą być z tego jakieś efekty. Nagle w ten mechanizm Piotruś sypie paskiem i się wszystko zacina. Buta trenera powoduje, że nie grają najlepsi. Trener zamiast zajmować się trenerką, to wchodzi w obszar woźnego – myśląc, że pracuje w jakieś szkole podstawowej czy gimnazjum.

  Dzisiaj nawet nie jesteśmy drużyną średniaków, a kiedyś za takich uchodziliśmy. Porównywało się nas do legendy o JANOSIKU. Zabieraliśmy punkty najlepszym, a oddawaliśmy biednym. Na przestrzeni tych ostatnich 15 meczy widać, że teraz nawet nie potrafimy ukraść puli punktów najlepszym (z wyjątkiem meczu z Górnikiem)….za to dalej jak za starych czasów potrafimy oddawać punkty o wiele słabszym.

 10. Część 2:

  Potrzebne są zmiany i to nie tylko na fotelu trenera, ale również w gabinecie Prezesa. Nie można bowiem taki sposób zarządzać klubem piłkarskim jak to robi Pan Sadowski. Z takimi sternikiem nigdy się nie wybijemy ponad przeciętność i nigdy nie będziemy grali o najwyższe cele.
  Drużyna gra piach, akademia nie spełnia oczekiwań, a Prezes robi śniadania dla biznesmenów i się lansuje z właścicielką Piekielnej Kury na głównej stronie internetowej klubu
  Panowie, tu jest coś nie halo !!! Nie tędy droga !! To jest Zagłębie Lubin, klub sportowy a nie jakieś Zagłębie Biznesu i inne wynalazki. Ja w tym co ktoś na górze siedząc w garniturze sobie wymyślił – widzę tylko Klub bicia piany i klepania się po plecach. Podpowiadam, że Biznes jest na murawie, jak drużyna będzie na fali, jak będzie grała to co powinna grac, to i partnerzy biznesowi się znajdą. Tak to działa i nigdy nie będzie działało na odwrót !!

  Cel powinien być jasny i powtarzany jak mantra. Przy takiej lidze, z takim potencjałem, z takim zapleczem gramy o mistrzostwo, gramy o puchary. – pokazujemy walkę, mamy pomysł i nie straszny nam Piast, Płock czy Cracovia czy Korona. Ma się nas bać Lech, Legia i Jaga.

  Jednak to co powyżej napisane, jak widać jest teorią. Rzeczywistość pokazuje, że jedni drugich klepią po plecach, udają, że hamują zapędy, wymijająco określają cele, łykają największe fanaberie trenera, który bredzi ze kibice lubią takie mecze i dla takich meczy przychodzą !!!!
  Prezes przy tym mu wtóruje, łyka wszystko jak pelikan.
  Dwie osoby (Trener i Prezes) zrobiły sobie z klubu swój prywatny folwark. Prześcigają się w nonsensach i anty profesjonalizmie.

 11. Część 3:
  Osobiście mam już dość ciągłego bicia piany przez Prezesa na temat akademii. Ludzie, obudźcie się proszę i zobaczcie na tabelę II drużyny Zagłębia – na 18 drużyn zajmujemy w tej tabeli 15 miejsce !!!
  flashscore.pl/pilka-nozna/polska/iii-liga-grupa-iii/tabela/
  /proszę dodać www. przed adresem/

  Tak właśnie funkcjonuje akademia, którą wam mydlą oczy !!!. Śmieszy mnie gadanie, że Pierwszy Zagłębia i sztab jego ludzi obserwują zawodników z akademii !! Pytanie kogo tam obserwują i na co liczą , jak zaplecze pierwszej drużyny dostaje baty z sąsiadem z za miedzy czyli Miedzią, Polkowicami czy Stalą Brzeg !! i jest o włos od sfery spadkowej !!!
  Pozostałe drużyny z akademii potrafią przegrać z Odrą Ścinawa czy Górnikiem Lubin !!!! ta druga drużyna to przecież typowo dziecięca amatorska drużyna, która nie ma nawet dresów klubowych i swoich obiektów treningowych!!!
  Oto dowód
  laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/gornik-lubin,zaglebie-v-lubin,1723205.html
  laczynaspilka.pl/rozgrywki/mecz/zaglebie-v-lubin,odra-total-scinawa,1723192.html
  /proszę dodać www. przed adresem/

  Proszę spojrzeć na kolejne tabele, gdzie Miedź, Chrobry, Oleśnica czy Śląsk są przed nami, w różnych kategoriach wiekowych.
  laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi-juniorzy,21495.html
  laczynaspilka.pl/rozgrywki-tabela/nizsze-ligi-juniorzy,21777.html
  /proszę dodać www. przed adresem/

  Ludzie, przy tak dużym nakładzie pieniędzy na akademię, (kasa idzie w milionach) przy tak szerokim sztabie szkoleniowym (po II trenerach na jeden rocznik) , obiektach z podłożem trawiastym, z nawierzchnią sztuczną, rekrutacji w całym kraju, dyrektorze akademii z pensją jak nadsztygar na kopalni, trenerach wiodących, kursach i szkoleniach które odbywają się w Anglii, Holandii etc. powinniśmy wszystkich bić w cuglach.
  A jak jest ??
  Szanowni Państwo – przedstawione tu tabele i wyniki nie kłamią, one są wizytówką tego czy pracuje się dobrze z drużynami młodzieży czy z II drużyną. One są wskazówką czy akademia działa dobrze czy źle, czy akademia to chwyt marketingowy czy twór, który spełnia swoją powinność.

  Dziękuję to wszystko co mam w temacie do powiedzenia czy też napisania.

  • Powiem tak Maximiliano nic więcej nie trzeba pisać. Pozamiatałeś zgadzam się ze wszystkim co napisałeś w tych 3 częściach w 100%. Minęło 15 kolejek a Zagłębie zagrało 3 dobre mecze z Wisłą, Górnikiem- choć tu gdyby nie gol Świerczoka na 3:1 pewnie skończyło by się remisem albo i gorzej bo od 65 minuty nie istnieli i 3:0 z Pogonią chociaż to żaden wyznacznik bo ich leje każdy. „Zagłębie biznesu” co to ma być. To lansowanie się zdjęciami, konferencjami w budynku klubowym z ludźmi którzy nie mają nic wspólnego z tym klubem ba pewnie nawet większość z nich na żadnym meczu nie było jest po prostu słabe. Ostatni punkt to świetne podsumowanie. Mydlenie oczu jakąś akademią czy II drużyną które miały by zwiastować lepszą przyszłość to żart. Oto ostatnie wyniki wysokie porażki z takimi tuzami jak choćby Unia Turza Śląska 4:2, Rekord Bielsko Biała 6:2 i derby 3:1 z Miedzią.

 12. Prezesie mowilem rok na troszke pozniejsxym etapie niz dzisiaj zmienic trenera bo obudzimy sie z reka w nocnoku. Teraz pisze to troszke sxybciej jexeli nie chcemy powtorki z zeszlego sezonu to najlepiej juz wywalic stokowca bo on nic z tej druzyny nie wycisnie. Trenera z balkanow moze jakiegos niemca albo jakis trener z 1 ligii typu mamrot. Dzialac bo kibicom cierpliwosc sie skonczyla na koronie moze byc blado.i na boisku i na trybunach z 3 tys widzow

 13. Nie wysilajcie się z apelami do prezesa . Właśnie rzekł na TT dokładmie tak jak przypuszczałem zaraz po meczu „musimy wykorzystać przerwę na kadrę” . Na co ? Na zmianę trenera ??? Bo jak nie to Piotruś po przerwie powie że zbyt wielu zawodników było na kadrach aby móc poprawić grę i na tym się skończą nasze marzenia o lepszym Zagłębiu .

 14. Piotruś Pan będzie miał gadane po meczu z Koroną. Murowane !!!!!!!!
  Jakby co to wina meczów międzypaństwowych – zmęczenie zawodników powołanych do kadry.
  Jakby co to wina pogody typowej na listopadowy okres – taaaaaka nostalgiczna.
  Jakby co to wina dobrze (trudny) grającego przeciwnika.
  Jakby co to wina kontuzji w drużynie (hi hi hi tych co i tak nie grają).
  A el premiero powie : budowali my budowali my …..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + 19 =